A WÊ ZEEUWS-VLAANDEREN W Meer schilders gezocht voor opfleuren tunnel Inburgeraars almanak Tomatenkiller Glastuinbouw bij Westdorpe werd een molensteen Zaterdag begint in Middelburg de Challenger Zeeland Wethouder Bos wordt teruggefloten door meerderheid raad, maar weigert weer over bezuinigingen bibliotheek te overleggen. DONDERDAG 27 juni 2013 ZEELAND Wm*:wsm DE GLASTUINBOUW Inrichting: Steil» Ti EntrgievAiralefting. Warmco 4 SPORT HHÜ1 WWW.PZ C.M /L AS 2 01 3 Scheur in coalitie door bieb door Raymond de Frel TERNEUZEN - De coalitie in Terneu- zen heeft een flinke scheur opge lopen in de kwestie over de toe komst van de bibliotheken. Alles leek dinsdagavond voor de gemeenteraadsvergadering in kan nen en kruiken: na veel soebatten waren wethouder Jaap Bos en de directie, ondernemingsraad én het personeel van de bibliotheek eensgezind over een plan om de bieb financieel gezond te maken en ook over de bijdrage van 250.000 euro aan het sociaal plan. Totdat coalitiepartij PvdA op het laatste moment een amendement indiende om toch nog eens op het gemak te kijken of de bezuini ging van twee ton over vier jaar kan worden uitgesmeerd, zodat er voorlopig nog geen zes voltijdsba- nen hoeven te verdwijnen en de vijf bibliotheken in Philippine, Sluiskil, Zaamslag, Koewacht en Hoek open kunnen blijven. Bos beet zichtbaar en hoorbaar geërgerd van zich af. „Wat de PvdA wil, dat wil ik ook. Ik wil ook alle vestigingen openhouden, maar dat gaat door tal van bezuini gingsrondes gewoon niet meer. Ik heb de bieb lang ontzien, maar er zijn nu geen andere opties meer. Als dit amendement van de PvdA wordt uitgevoerd, heeft de bieb volgens de directeur in 2013 nog een exploitatietekort van 125.000 euro, in 2014 165.000 euro en in 2015 200.000 euro. U zoekt het maar uit, ik weet niet meer wat te doen." Waar de Christenunie ('asociaal voorstel van de PvdA'), D66 ('suk kelig amendement'), WD ('zach te heelmeesters maken stinkende wonden'), CDA ('veel te makke lijk gedacht') en SP (eens met alle voorgaande aanduidingen) gehakt maakten van het PvdA-idee, kre gen de sociaal-democraten toch een raadsmeerderheid achter zich. De grootste coalitiepartij TOP/Gemeentebelangen en de kleine partijen SGP en Groen- Links wilden namelijk ook dat Bos opnieuw met de bieb in over leg gaat. Bos zag de bui al even hangen, maar hield zijn poot stijf. „Ik doe dit niet, ik heb genoeg ge praat." Hij zal toch moeten, want het amendement werd met zes tien stemmen voor en tien tegen aangenomen. Bos verliet de raad zaal een tijdje om af te koelen. Dat lukte niet echt. Na afloop van de vergadering antwoordde hij op de vraag 'en nu?' kort. „Ik ga een glas wijn drinken en stevig naden ken. Verder zeg ik niets." pagina 27: Wethouder Bos is vreselijk te kijk gezet OOSTBURG - De fietstunnel bij de rotonde tussen Oostburg en Zuid- zande wordt deze week door jeug dige kunstenaars opgefleurd met tekeningen. De ontwerpen maakten ze de af gelopen maanden op het atelier van Willem Behr in Cadzand. Behr en Lola Oostdam (bedenk ster van Community Art) helpen de jeugd bij het op de muren brengen van onder meer een ha- ringhapper, een soldaat, een ge zicht op Breskens en het strand. Die worden deze week op de tun nelmuren geschetst. De schetsen moeten volgende week worden in gekleurd. Daar is hulp voor nodig van veel vrijwilligers die de hele week, maar ook een paar uurtjes mogen komen. Er wordt van maandag 1 juli tot en met vrijdag 5 juli in de tunnel gewerkt. Opgeven via: administratie@welzijnencultuur.nl Remy (midden) en Ashley (beiden 14) schilderen met Joep alvast een groot vlak. Volgende week volgt het fijne inkleurwerk. foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl HULST - Cursisten van de inburge- ringscursussen van PIBLW-reïnte- gratie luiden vrijdag de zomer in met een puzzeltocht door Hulst. Ze geven er later een presentatie over. PIBLW heeft dit jaar bijna honderd inburgeraars' een cursus gegeven, vertelt Peter van den Kie- boom. Dat waren er in 2007-2010 op jaarbasis nog ongeveer twee honderd. Het asielbeleid heeft tot een kleinere instroom geleid. Hij is al jarenlang geen leraar Ne derlands meer, maar hij spreekt nog steeds graag op die docerende toon, waaruit zou moeten blijken dat hij de wijsheid in pacht heeft. Verder steekt er geen kwaad in die Zierik- zeeënaar, dus wilde hij best op de to matenplanten van zijn dochter pas sen tijdens haar vakantie. Tegen het eind van haar vakantie hadden ze even telefonisch contact. Of alles goed ging. Ja hoor, was het ant woord uit Zierikzee. „De tomaten planten staan er prima bij. Ik heb ze keurig onderhouden. Alle bloeme tjes die er in kwamen heb ik er con sequent uitgehaald. De planten zijn prachtig groen." Het is duidelijk, als leraar biologie had hij het nooit gehaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69