5 Het buitenbad volstorten met zand? Topvoordeel ITALIË Luikse markten Goes en Kapelle KRA5.NL BEVELANDEN en THOLEN 25 Bezoekers van zwembad Den Inkel vinden dat er op geen enkele manier bezuinigd mag worden op het bad. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 ,Scp„, •m Tuin buitenplaats open voor publiek Wisselexpositie beelden Ter Lucht Jazz in Progress in Grand Café Geloven binnen en buiten de muren DONDERDAG 27 JUNI 2013 bij DNA Reimerswaal door Nadia Berkelder kruiningen - Voor de deur van Ons Dorpshuis staat Marian Rom- mes, de receptioniste van zwem bad Den Inkel. Ze is emotioneel. „Ik heb een brief geschreven, maar ik weet niet of ik hem durf voor te lezen. Ik ben bang dat ik ga huilen." Vanavond is een unicum in de Reimerswaalse politiek. Voor het eerst houdt de gemeenteraad een hoorzitting om de mening van de mensen te horen over een onder werp. Dat het om de toekomst van zwembad Den Inkel gaat, zorgt in ieder geval voor een hoge opkomst: ruim honderd mensen zoeken een plaatsje in de zaal. De aanleiding voor de bijeen komst is het rapport dat de ge meenteraad heeft laten opstellen over de toekomst van het zwem bad. In dat rapport wordt een somber beeld geschetst: het zwembad kost veel geld. Tegelij kertijd wordt een aantal opties op genoemd om te bezuinigen, maar die hebben tot gevolg dat het zwembad deels of zelfs helemaal dicht moet. Een bestuurslid van de stichting die het zwembad exploiteert, zit in de zaal. Hij zegt vanavond niets in het openbaar, maar wil wel kwijt dat het bestuur niet ach ter het rapport staat. De aanna mes kloppen niet en over de cij fers is discussie met het gemeen tebestuur. „Het zwembad is een hele dure voorziening en de gemeente moet bezuinigen", vat burgemees ter Jan Huisman het probleem nog even samen. Hij vertelt er ook bij dat er onlangs 7500 hand tekeningen zijn opgehaald als steun. „Het zwembad leeft dus." En dat blijkt. Er klinkt applaus als een man in het publiek de waters noodramp in herinnering roept. „Ik denk dat het belangrijk is voor ton kost het zwembad de gemeente jaarlijks. Ruim. De gemeente moet jaarlijks 1,7 mil joen euro bezuinigen. een gemeente als Reimerswaal dat onze kinderen zwemles kun nen krijgen." Er klinkt ook ap plaus als Sjaak van Loo zegt dat het zwembad bij het DNA van Reimerswaal hoort. „Den Inkel hoort bij het gevoel van Reimers waal." Er klinkt applaus als een man de raadsleden eraan herinnert dat het zwembad ook iets oplevert. „Wat is duur? Ia, het is een hoop geld, maar het is niet duur." En er klinkt applaus als een meisje het woord neemt - na eerst haar slap pe lach te hebben onderdrukt - „Wij zijn heel blij met het zwem bad. Het zwembad is leuk zoals het is." Nelie Wilcox, de manager van het zwembad, heeft kritiek op het rap port: de prijs verhogen met tien procent is dom, denkt ze. „Dan prijzen we onszelf uit de markt. En personeel ontslaan? We ko men nu al vijftig manuren in de week te kort. U mag mij uitleggen hoe dat moet." Dat is simpel, zegt de man van het rapport. „Op een meer commerciële manier kij ken", met andere woorden: het bad dicht in onrendabele uren. En dan is Marian Rommes aan de beurt, „Kunnen jullie dit niet nog eens een keer heel goed bekij ken?", vraagt ze. „Weg is weg, dan komt het nooit meer terug. En dat is eeuwig zonde voor zo'n mooie accommodatie." Het hele dorps huis gaat staan voor een ovatie. KLOETINGE De tuin van de historische buitenplaats Kloetinge is za terdag 29 juni geopend voor bezoekers. De tuin is in de 19e eeuw aangelegd in land schapstijl en een pronkstuk is de grootste mammoet boom van Zeeland. De tuin is een droom voor fotogra fen. Bezoekers kunnen tus sen 10.00 en 17.00 uur naar binnen via het Koetshuis aan het Marktveld. 'S-HEER ARENDSKERKE Christianne Altena en Letta Vermeulen exposeren tot en met 31 augustus werk in de beeldentuin van tuincen trum Ter Lucht in 's-Heer Arendskerke. Hun beelden staan tussen het werk van dertien vaste exposanten. Vrijdag 28 juni openen bei de kunstenaars hun tentoon stelling door tussen 15.00 en 16.00 uur hun werk toe te lichten. KORTGENE De maandelijkse jazzzondag in het Grand Café in Kortge- ne wordt deze week, 30 juni, verzorgd door het kwintet Jazz in Progress. Vanaf 15.00 uur speelt de band klassieke jazz. Het ligt aan de sfeer of de muziek op de achter grond blijft of op de voor grond treedt. Toegang gratis. OUD-SABBINGE Het buitenbad van Den In kel volstorten met puin en zand zou de eenvou digste besparing zijn: het levert 15.000 tot 20.000 euro op. Op het oude bad kan vervolgens een beachvolleybalstrandje worden ge maakt. Het kan best, vinden de opstellers van het rapport over de toekomst van het zwembad: want Den Inkel heeft in verhouding tot het aantal bezoekers veel buiten zwemwater. Verhogen van de toegangsprijzen met tien procent levert jaarlijks twintigduizend euro op, bijna drie volledige arbeidsplaatsen schrappen levert 85.000 euro op. Volledig sluiten van het buiten bad bespaart 146.000 euro, het sluiten van het binnenbad 382.000 euro, het totale bad slui ten levert de gemeente ruim vijf ton per jaar op. Dat is namelijk het geld dat de gemeente Reimers waal jaarlijks kwijt is aan Den In kel. Met als motto 'geloven bui ten de muren' wordt zondag 30 juni een openluchtdienst gehouden bij de fundamen ten van het kerkje in Oud- Sabbinge. De dienst begint om 10 uur. Op de fundamen ten kunnen mensen zitten, maar het is verstandig om een stoel mee te nemen. GOES/KAPELLE - In en rond De Vroone in Kapelle wordt zaterdag een Luikse markt gehouden met een vrijmarkt voor kinderen. In Goes is er eenzelfde soort markt op zondag op de Grote Markt. Bei de markten duren van 12 tot 18 uur. Het bijvoegelijk naamwoord 'Luikse' geeft aan dat de kramen kris-kras door elkaar staan met nieuwe en tweedehandse handel. De Koperen Tuin Al 25 jaar de beste. boeken altijd gratis thuisbezorgd via www.koperentuin.nl TOSCANE. UMBRIE ROME Vertrek: 25 juli t/m 24 oktober vele gegarandeerde vertrekdata! hotel direct aan het Trasimeense Meer (beoordeeld met een 8,2!) met o.a. Florence, Arezzo, Orvieto, Rome, Montepulciano, Pienza, Assisi en Perugia incl. vlucht, verblijf, ontbijt, 5 x diner, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38625 Vertrek: alléén 18 juli! 0P=0P! 4-sterren hotel op loopafstand van het strand! combinatie van vrije dagen en prachtige excursies naar o.a. Florence, San Marino en Venetië optioneel naar Ravenna en Urbino incl. vlucht, verblijf, ontbijt, NL- spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38478 VENETIË. FLORENCE CINQUE TERRE Vertrek: 20 juli t/m 17 oktober laatste plaatsen op 20/7! diverse prijsverlagingen en vele gegarandeerde vertrekdata! met o.a. Venetië, Padua,. Florence, Lucca, Pisa, Cinque Terre en Verona incl. vlucht, verblijf, ontbijt, NL- spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38306 BELLA ITALIA Vertrek: 21 juli t/m 13 oktober diverse garante vertrekdata! met o.a. de prachtige stad Assisi, het interessante Florence, Pisa, Lucca, Siena, Rome en heerlijke vrije dagen in Sorrento excursie naar Pompei mogelijk! incl. vlucht, verblijf, ontbijt, 7 x diner, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35607 Vertrek: 28 augustus t/m 23 oktober vele gegarandeerde vertrekdata! verblijf in 4-sterren hotels! met o.a. het Sint-Pietersplein, Trevifontein en het Colosseum in Rome, Napels, Pompei en vrije dagen in Sorrento incl. vlucht, verblijf, ontbijt, 3 x diner, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/28034 Vertrek: 10 juli t/m 16 oktober juli in prijs verlaagd! Ideale combinatie van steden natuur! met o.a. Venetië, Verona, Gardameer, Cinque Terre, Lucca, Pisa, Rome, Napels, Pompei, Assisi en Florence incl. vlucht, verblijf, ontbijt, 9 x diner, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38307 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. ïs»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65