1 Oostburg in actie voor druppels op watertoren Verbouw De Wemel kwartaal uitgesteld Inwoners: Twee horecabedrijven en jachthaven op vijf huizen is teveel 24 BEVELANDEN en THOLEN Dreft vaatwas ZWEMBAD Stichting Stoomtrein wil met de tram naar Oudelande rijden Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! Diverse varianten. Zak 20-22 stuks. Den Inkel hoort OUDELANDE - Stoomtrein Goes-Bor- sele (SGB) wil op termijn weer naar Oudelande treinen. Het spoor tussen Baarland en Oudelande is opgeknapt. Bij de spoorovergangen tussen Baarland en Oudelande zijn de borden ver vangen, omdat de oude borden vervaagd waren. „We willen het spoor in berijdbare staat houden", OOSTBURG - Sterrenkok Edwin Vin- ke opent zaterdag 6 juli een ten toonstelling over 'de druppels' op de Oostburgse watertoren in het onderste voormalige waterreseroir van die toren. Bovenop de watertoren geeft Vin- ke om vijf voor twaalf (11.55 uur) het startsein voor de wervingscam pagne van de Vrienden van de Oostburgse Watertoren. Als zich de komende maanden veel 'vrien den' aanmelden, draagt de ge meente Sluis 'substantieel' bij aan het schilderen van de toren en res tauratie van de druppels. De Bres- kense kunstenaar Johnny Beerens door Mieke van der Jagt WEMELDINGE - De verbouwing van het dorpshuis De Wemel in Wemel- dinge moet minstens een kwartaal worden uitgesteld. Wethouder Leo Kosten heeft laten weten dat nog niet met alle betrokken partijen overeenstemming is bereikt. Die overeenstemming is wel een voorwaarde voor de gemeente raad van Kapelle om voor de aan passing van De Wemel 575.000 euro uit te trekken. Dat geld is no dig om van het dorpshuis een multifunctioneel centrum te ma ken. zegt Reinier Zondervan van de SGB. Het spoor wordt nu alleen gebruikt voor werktreinen. „We willen weer naar Oudelande gaan rijden, maar het station moet eerst worden opgeknapt en er moet voor de toeristen iets te doen zijn. De plannen zijn dus niet voor de korte termijn. Als het doorgaat, zal het zeker nog twee jaar duren." hoopt volgend voorjaar zijn drup pels te mogen restaureren. Bee rens heeft vorm gegeven aan affi ches en flyers van de stichting Vrienden van de Oostburgse Wa tertoren. En hij heeft een tentoon stelling ingericht van voorstudies voor de druppels én een uit 1995 daterende fotoreportage van plaats genoot Peter Nicolai over het werk aan de druppels op een hangstei- ger. De kunstenaar meldt snel meer informatie over 'Red De Druppels' op zijn site www.johnny- beerens.nl te zetten en binnenkort ook op www.vriendenvandeoost- burgsewatertoren.nl. De expositie is zaterdag open van 14 tot 17 uur. "-wT I Ruim honderd mensen kwamen woensdagavond naar Ons Dorpshuis in Kruiningen voor de hoorzitting over de toe komst van zwembad Den Inkel. foto Mechteld Jansen In zijn oude vorm was het dorps huis niet meer te exploiteren. Zo dra er overeenstemming is, met name met de exploitant en kin deropvangorganisatie Kibeo, kan de verbouw beginnen. In De We mel krijgt de kinderopvang een ei gen ruimte en ook de bibliotheek wordt er gevestigd. Er komt een goede keuken, zodat er partijen kunnen plaatsvinden en de vaste gebruikers, ook de ouderen uit het aanpalende woonzorgcen trum, houden hun stek. Maar totdat alles glashelder is, houdt de raad de hand op de knip- Pas eind augustus vergadert de raad weer. DEN HAAG - Een café-restaurant met terrassen en een jachthaven met al les er op en eraan is volgens Sassen- aar Charles van Schaik wel genoeg, de komst van een pannenkoekenres taurant was dan ook de druppel die de emmer deed overlopen. Van Schaik en een aantal andere inwoners van Het Sas nabij Wil- helminadorp stapten dinsdag naar de Raad van State om een uitbrei dingsvergunning voor het pannen koekenhuis onderuit te halen. Vol gens Van Schaik zijn twee horeca bedrijven en jachthaven in een straatje met vijf huizen echt te veel van het goede. „We wonen al jaren in Het Sas, dat is een kleine gemeenschap met vijf huizen in een straatje. En opeens begon mijn buurman vorig jaar een pan nenkoekenhuis. Met café-restau rant het Loze Vissertje hebben we geen probleem, die heeft alles pri ma voor elkaar, ook de jachthaven met 300 plaatsen geeft geen over last, maar het pannenkoekenres taurant ruik je de hele dag. En het autoverkeer neemt steeds meer toe", aldus Van Schaik in reactie op de rechtszaak. De Raad van Sta te gaat de komende weken onder zoeken of de gemeente Goes wel een omgevingsvergunning mocht verlenen voor het verbouwen van de woning van A. van Aaken tot pannenkoekenrestaurant. Volgens de gemeente Goes past de extra horeca prima bij de al aanwezige recreatie in het Sas. Immers, er is een jachthaven, het Loze Vissertje draait al decennia lang goed op die plek en veel mensen uit Goes komen uitwaaien op de dijk. Vol gens de gemeente is er voldoende parkeergelegenheid bij het pan nenkoekenrestaurant. In het be stemmingsplan 'Buitengebied 2010' heeft het woonhuis een lich te horecabestemming gekregen.. Om die reden vindt de gemeente dat de omgevingsvergunning pri ma bij de horecabestemming past. Buurman H. van Opbergen meent dat Van Aaken niet alleen een pan nenkoekenhuis runt maar ook een bar-café en dat zou geen lichte ho reca meer zijn. Volgens gemeente Goes is er geen sprake van een ca fé of bar. Bovendien gaat de ge meente ervan uit dat een uitbrei ding van het restaurantgebouw veel beter voor de buurt is dan een groot terras. De Raad van Sta te gaat uitzoeken of het pannen koekenhuis binnen de lichte hore cabestemming valt en of de ge meente een vergunning mocht verlenen voor de uitbreiding van het restaurantgebouw. Uitspraak volgt over zes a twaalf weken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 64