Topvoordeel ITALIË SCHOUWEN-DUIVELAND 25 Driekwart van de inbraken op Schouwen-Duiveland vindt 's winters plaats in vakantiehuizen. Alle leerlingen vmbo-basis hebben diploma [6591 i KRAS.NL 839I BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Open kerkdagen bij Casthuiskerk Extra service op Coereese stranden Rondje Kunst gaat langs zes ateliers Zomeravondconcert in Stadhuismuseum Zondagmarkt daags na Concert at Sea Slavernij-verleden centraal in eredienst DONDERDAG 27 JUNI 2013 in bungalows door Ton van den Nouweland zierikzee - „Vroeger was het was- teiltje het duurste ding dat men sen in hun vakantiehuisje hadden staan. Tegenwoordig staan vakan tiewoningen vol met apparatuur, zoals flatscreen-tv's." Jacques Straver, beleidsmedewer ker openbare orde en veiligheid van de gemeente Schouwen-Dui veland, weet waar hij het over heeft. „Die woningen zijn in de de winter en het vroege voorjaar onbewoond. In de buurt is verder ook geen kip te zien. Het is een re delijk makkelijke klus voor een in breker, die het daarom vaak niet bij één woning laat en een hele straat meepakt." Woensdag meldde deze krant dat het aantal inbraken in Zeeland sterkt stijgt. Schouwen-Duive land is koploper met 99 inbraken van januari tot en met mei. Dat zijn twintig inbraken per maand. Vorig jaar waren dat gedurende dezelfde periode 65 inbraken. Over het hele jaar 2012 werd op Schouwen-Duiveland 159 keer in gebroken. In 2010 telde de politie 107 woninginbraken en -insluipin gen. De politie maakt in haar sta tistieken geen onderscheid tussen permanent bewoonde huizen en vakantiehuizen. Maar volgens de politie op het eiland gaat het in driekwart van de gevallen om in braken in vakantiewoningen. Aspirant-agent Imke Kosters in specteert een onbewoond vakan tiehuis op de Salvatorhoeve in Ou- werkerk. In de auto zit hoofdagent Melanie de Jonge, foto Dirk-Jan Gjeltema „Dat geeft bij die mensen net zo'n vervelend gevoel als een in braak bij hen thuis," weet Straver. De beleidsambtenaar benadrukt dat het hierbij niet gaat om de Centre Pares en Landals. „Die heb ben bewakingsdiensten. Het gaat om woningen in eigen bezit van mensen, al staan die soms ook wel in parkachtige complexen." De inbrekers die hier toeslaan zijn, volgens Straver, geen lokale amateurs. „Dit zijn bendes die stelselmatig het land afstropen. Twee nachtjes hier en daarna een nachtje elders in den lande. Tegen de tijd dat de politie in de gaten heeft wat er is gebeurd, zijn ze al weer weg." Samen met politie en Recron gaat de gemeente komend najaar voorlichting geven aan eige naren van vakantiewoningen op Schouwen-Duiveland. Straver: „Probleem is nog even dat die niet zo gemakkelijk te vinden zijn. Bovendien hebben ze de wo ningen vaak verhuurd." ANTI-INBRAAKTIPS Zorg dat in het vakantiehuis 's nachts een lamp brandt. Hou het snoeiwerk in de tuin bij, zodat er zicht op de woning blijft. Voorkom dat aan woning, in tuin of erf donkere hoekjes ontstaan. Zorg voor hang- en sluitwerk dat aan het politie-keurmerk Voldoet Laat in de onbeheerde woning geen kostbare spullen, geld of sie raden achter. Neem samen met andere huiseige naren een abonnement op een be wakingsdienst. ZIERIKZEE In de periode van 1 juli tot en met 23 augustus gaan de deu ren van de Gasthuiskerk aan het Havenplein in Zierikzee el ke maandag-, woensdag-, don- derdag- en vrijdagmiddag open van 13.30 tot 16.30 uur. In het kerkgebouw kunnen bezoe kers even tot rust komen en het interieur bewonderen. Er is een uitgebreide boekentafel, er klinkt orgelspel en kinderen kunnen een quiz spelen. Tijdens de kermis op 5,7 en 8 augustus blijft de Gasthuiskerk dicht. OUDDORP De gemeente Goeree-Overflak- kee gaat bezoekers van de stranden op de Brouwersdam, bij de Vuurtoren, het Flaauwe werk, strand Noord en het Der de Blok in juli en augustus extra service bieden. In de zomerperiode zijn mede werkers van de gemeente ze ven dagen per week van 11 tot 17 uur aanwezig op en bij ge noemde stranden om de par keerplaatsen en de sanitaire voorzieningen schoon te hou den en aanwijzingen te geven bij het parkeren. BURGH-HAAMSTEDE Zes ateliers in Burgh-Haamste- de zetten zondag 30 juni van 12 tot 17 uur de deuren weer open tijdens het Rondje Kunst. Elly Mes toont eigen werk in haar galerie (Hoge Hilleweg). In Ga lerie Borsboom (Achterweg) zijn schilderijen en beelden te zien en 'Bie Maes' (Kerkstraat) toont houtdraaiwerk en kera miek. In Galerie Het Oude Raadhuis (Ring) exposeren meerdere kunstenaars. Rina van Dijke (Bouwmansweg) toont eigen werk en in ZeeUw- Art (Hogezoom) zijn onder meer sculpturen-te zien. ZIERIKZEE In de serie Zomeravondconcer ten in het Stadhuismuseum aan de Meelstraat in Zierikzee is het donderdag 4 juli de beurt aan gitarist Rafael Fraga en zangeres/fluitiste Rugile Daujotaite. Het duo speelt we reldmuziek, bestaande uit Por tugese en Litouwse volksmu ziek, Bossanova en Jazz. Fraga is als docent verbonden aan het Amsterdams conservato rium. Daujotaite heeft zich op tal van zangconcoursen onder scheiden. Het concert begint om 19.30 uur. RENESSE Geen afterparty, maar een zon dagmarkt. Zondag 30 juni, de dag na muziekfestival Concert at Sea op de Brouwersdam wordt in het centrum van Re- nesse een markt gehouden. Van 13.00 tot 18.00 uur staan er diverse kramen op en rond het pleintje aan de Hogezoom waar vorig weekend nog 'Blae- ze bie de Dunen' werd gehou den. De zondagmarkt in het hart van de populaire Schouw- se badplaats is een initiatief van de ondernemersvereni ging Renesse. BURGH-HAAMSTEDE Het 'schuldig verleden' - het Hollandse aandeel in de slaver nij - staat zondag 30 juni cen traal tijdens de eredienst in de gereformeerde kerk aan de Plat- boslaan in Burgh-Haamstede. Da. Ineke de Heer besteedt tij dens de dienst aandacht aan de periode uit de Vaderlandse ge schiedenis waar vaak over ge zwegen wordt. De Heer gaat daarbij ook niet voorbij aan de rol van de kerken destijds. Het interkerkelijk kerkkoor onder leiding van Lize de Hoog werkt mee aan de dienst. Aan vang 10.00 uur. ZIERIKZEE - Alle .elf examenkandi daten van vmbo-basis van Pontes Pieter Zeeman inZierikzee heb ben het diploma gehaald. Van de 36 examenleerlingen van vmbo- kader is slechts één gezakt. Ook de Havo-leerlingen hadden een goede score. Van de 62 leerlingen haalden 60 het diploma. Bij vwo en mavo lagen de gemiddelden iets lager. Respectievelijk 89 en 88 procent ging met een diploma naar huis. „Wij zijn trots op de re sultaten", zegt directeur Sjef Lom men. Hij heeft de balans kunnen opmaken nu ook de uitslagen van de herexamens bekend zijn. Vier leerlingen van de praktijk school hebben de AKA-opleiding gehaald, een mbo niveau 1 oplei ding waarna zij kunnen doorstro men naar het ROC. Hiermee ver groten de leerlingen hun kansen op de arbeidsmarkt. TOSCANE, UMBRIE ROME Vertrek: 25 juli t/m 24 oktober vele gegarandeerde vertrekdata! hotel direct aan het Trasimeense Meer (beoordeeld met een 8,2!) met o.a. Florence, Arezzo, Orvieto, Rome, Montepulciano, Pienza, Assisi en Perugia incl. vlucht, verblijf, ontbijt, 5 x diner, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38625 ADRIATISCHE KUST Vertrek: alléén 18 juli! OP=OP! 4-sterren hotel op loopafstand van het strand! combinatie van vrije dagen en prachtige excursies naar o.a. Florence, San Marino en Venetië optioneel naar Ravenna en Urbino incl. vlucht, verblijf, ontbijt, NL- spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38478 VENETIË, FLORENCE CINQUE TERRE Vertrek: 20 juli t/m 17 oktober laatste plaatsen op 20/7! diverse prijsverlagingen en vele gegarandeerde vertrekdata! met o.a. Venetië, Padua, Florence, Lucca, Pisa, Cinque Terre en Verona incl. vlucht, verblijf, ontbijt, NL- spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/38306 BELLA ITALIA Vertrek: 21 juli t/m 13 oktober diverse garante vertrekdata! met o.a. de prachtige stad Assisi, het interessante Florence, Pisa, Lucca, Siena, Rome en heerlijke vrije dagen in Sorrento excursie naar Pompei mogelijk! incl. vlucht, verblijf, ontbijt, 7 x diner, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/35607 Vertrek: 28 augustus t/m 23 oktober vele gegarandeerde vertrekdata! verblijf in 4-sterren hotels! met o.a. het Sint-Pietersplein, Trevifontein en het Colosseum in j Rome, Napels, Pompei en vrije 1 dagen in Sorrento incl. vlucht, verblijf, ontbijt, 3 x diner, NL-spr. reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/28034 ITALIA GRANDIOSA Vertrek: 10 juli t/m 16 oktober juli in prijs verlaagd! Ideale combinatie van steden natuur! met o.a. Venetië, Verona, Gardameer, Cinque Terre, Lucca, Pisa, Rome, Napels, Pompei, Assisi en Florence incl. vlucht, verblijf, ontbijt, 9 x diner, NL-spr. reisleiding en excursies j m r - Zie www.kras.nl/38307 waarom zou je meer betalen Prijzen zi/n per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zi/n exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59