Vrijwilligers helpen zestig jaar later weer Skatebaan Ellemeet prestatie dorp 24 SCHOUWEN-DUIVELAND VEILIGHEID De Jonge Minder u/egenbelasting, minder brandstofkosten en nu extra voordelig! door Melita Lanting OUWERKERK - Vrijwilligers hebben na de Watersnoodramp in 1953 ge holpen met opruimen en wederop bouw. Dat waren vrijwilligers van de toen opgerichte stichting SIW internationale vrijwilligersprojec- ten. Nu - zestig jaar later - komen vrijwilligers van dezelfde stichting helpen met het herinrichten van een deel van het terrein rond het Watersnoodmuseum. Het herdenkingsjaar was voor het bestuur van de SIW aanleiding om contact te zoeken met het Wa tersnoodmuseum voor een vrij- willigersproject. „Dat hebben we opgezet en er komen acht perso nen uit allerlei landen. Zweden, Polen, Taiwan, Rusland, Spanje", somt coördinator Ria Geluk op. „En er komen nog twee begelei ders mee." Het is de bedoeling dat de vrijwil ligers de omheining maken voor een nieuw multifunctioneel sport veld en misschien nog wat andere klussen opknappen. „Hoe dat loopt moeten we nog even zien. Ze komen op 13 juli en blijven twee weken." De vrijwilligers va riëren sterk in leeftijd. Van begin twintig tot in de zestig. Ze komen niet alleen werken. Ze willen ook wat van de omgeving zien en mensen ontmoeten. „Daarvoor ben ik nog bezig om wat te organi seren. Er moeten nog fietsen ko men en als er mensen zijn die ze graag willen ontmoeten dan laten ze dat maar even aan mij weten of ze melden zich bij het Waters noodmuseum." Gelijktijdig wordt op 19 juli het 60-jarig jubileum van de SIW ge vierd met een bijeenkomst en een kleine tentoonstelling in het Wa tersnoodmuseum. De stichting koos voor deze locatie vanwege de historische banden. De aanleg van de omheining van het sportveld maakt deel uit van de herinrichting van de vierde en laatste fase van het terrein rond het Watersnoodmuseum. Daarbij zijn naast het Watersnoodmu seum ook camping De Vier Ban nen betrokken en brasserie De Vierbannen. De drie buren trek ken al geruime tijd nauw met el kaar op en hebben inmiddels een aparte stichting in het leven geroe pen voor beheer en onderhoud van het gebied. Na de zomer wordt het gebied bij de Ouwerkerkse kreek tegenover het museum ingericht voor spel activiteiten. Nu al wordt op cam ping De Vier Bannen een open baar toegankelijk speelveld ge maakt. Daar komt ook een boom hut. Alle speelmogelijkheden (ook de boomhut) zijn straks me de toegankelijk voor rolstoelge bruikers. „Het wordt geen speel tuin met toestellen", legt Ria Ge luk uit. „Het wordt ingericht met hout, water, zand en stenen waar kinderen kunnen spelen." Het doel is mensen meer te bieden dan alleen een bezoek aan het mu seum. TOYOTA ALWAYS A BETTER WAY Minder brandstofkosten, geen of minder wegenbelasting betalen en overal veel makkelijker parkeren. Een kleinere auto heeft veel voordelen. En tijdens de Toyota op Maat weken komt daar nog eens een groot prijsvoordeel bij! Want u krijgt maar liefst 1.500,- extra inruilwaarde bij aanschaf van een nieuwe Toyota Aygo, iQ, Urban Cruiser, Yaris en Verso-S. En 1.000,- bij een Auris. Hierdoor is er al een Toyota op Maat vanaf 6.990,-. Vraag online uw persoonlijke offerte aan en ontvang van ons binnen 1 werkdag een scherp aanbod. Ga snel naar toyota.nl/opmaatweken Brandstofverbruik (EC/630/2012J) varieert van 3,51/lOOkm (28,6 km/l)t/m 6,1L/I00km (16,4km/L) C02 79-140 gr/km. De actieperiode is geldig van 1 mei t/m 29 juni 2013. Wijzigingen voorbehouden. Prijs inclusief BPM en BTW en exclusief kosten rijklaar maken. Kijk op toyota.nl voor de verkoopvoorwaarden. Specificaties kunnen afwijken per uitvoering. Prijswijzigingen en drukfouten voorbehouden. Goes, Pearyweg 10,0113-214810 V/lfsslngen, Industrieweg 23,0118-410800 www.toyota-dejonge.nl Vooral inbraak ELLEMEET - Het geduld van de jon geren in Ellemeet is beloond. Gis terenavond werd op het sportveld in het dorp een skatebaan in ge bruik genomen. De skatebaan - die eerder in Oosterland stond maar daar wegens overlast weg werd gehaald - is er gekomen op initiatief van de jongeren. Die zochten en vonden steun bij de dorpsraad Ellemeet, de ge meente Schouwen-Duiveland, wo ningbouwvereniging Zeeuwland, het Welzijnshuis Schouwen-Dui veland en een aantal sponsors. Ook een aantal ouders kwam in actie. Zij hielpen bij het opknap pen van de halfpipe. Jongens uit het dorp zorgden vervolgens voor het aflakken en van nieuwe graffi ti voorzien van de skatebaan. „Jul lie hebben laten zien dat het door het dorp gedragen wordt", stelde wethouder Gilles Houtekamer in een korte speech ter ere van de in gebruikname. „Jullie stonden schouder aan schouder." De skatebaan werd enthousiast in gebruik genomen, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58