Hornaeten en een gratis gebakken visje op de Erremuuse Visserijdag UIT 11 Met tal van activiteiten legt Terneuzen komend weekeinde met de Havendagen voor de 33e maal de verbinding met het water en de haven. DONDERDAG 27 JUNI 2013 Terneuzen brengt ode aan Schelde door Sheila van Doorsselaer Drukte op de Temeuzense Havendagen tijdens een eerdere editie, foto Peter Nicolai Rondvaarten op sleepboot Holland, foto Camile Schelstraete vlakbij wordt om 13.00 uur gestreden om de titel Sterkste Havenman. Negen kandida ten nemen het in vijf onderdelen tegen el kaar op om uit te maken wie van hen de sterkste is. Om 17.30 uur is de prijsuitrei king. Ook de tweede Havendag wordt van af 21.00 uur afgesloten met een groot mu ziekfeest. In de feesttent aan de Rondweg staan achtereenvolgens De Ruitery's, Vinn- zent en Ronny Ruysdael. In de tent aan het Veerplein zijn het de Dance Classic Party, Duke of Disco, Erik Mesie (van Toontje La ger) en de afsluiter om 00.45 uur zijn 2 Brothers on the 4th Floor. Zondag is het even uitslapen en beginnen de rondvaarten, -vluchten, scheepsbezichti- gingen en de havenmarkt om 12.00 uur. Het muziekspektakel begint op de laatste dag al om 14.00 uur met onder meer Pater Moeskroen om 17.15 uur in de tent aan de Rondweg en Corry Konings om 17.20 uur aan de Westerschelde. De vlootschouw op de Westerschelde, waar elk jaar door velen naar wordt uitgekeken, start om 18.00 uur. De Havendagen worden zondagavond om 20.00 uur beëindigd. Alle optredens zijn gratis toegankelijk. Het volledige program ma is te zien op: www.havendagen-terneuzen.nl ten met ruim honderd kramen en de ring lijders aan het werk zien. Bovendien zijn er verschillende optredens van onder ande ren het Scheldenloodsenkoor, de Zeeuwse Streekdracht vereniging Arke en Line Dan cing met Conny Lee. De Arnemuidse Visserijdag duurt zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. De diverse optre dens vinden plaats tussen 11.00 en 16.00 uur op het podium op de Markt onder de toren. Onlangs is officieel de Arnemuidse vissers trui gepresenteerd. De trui is een initiatief van leanet Jaffari van Atelier Jaffari aan de Markt 1. Daar is de trui te koop. Natuurlijk is er zaterdag in Arnemuiden ook veel vis te krijgen. Hollandse nieuwe haring, gerookte paling, zalm, garnalen. En de Arnemuidse Visserijdag serveert - net als voorgaande jaren - het gratis gebakken visje. raat in Terneuzen worden vrijdag (14.00-17.00 uur) en zaterdag (10.00- 17.00 uur) vijf prachtige, zelfgemaakte modelbo- ten van meneer Van Doorn uit Terneuzen geshowd. Hij maakte torpedobootjager de Valentine, de S.S. Cornelis en de S.S. Ter neuzen en twëe PSD boten. Vrijdag om 18.00 uur start aan de Veerha ven de sportieve strijd om de Otto Vosveld Trofee. Eerst worden de voorronden ge roeid. Precies een dag later, zaterdag om 18.00 uur, klinkt daar het startschot voor de finale. Om 21.00 uur begint het muzikale avond programma. In de feesttent aan de Rond weg barst dan een hippe apres ski-feest los met twee dj's. Wie van meeblèren houdt, moet dan juist in de feesttent op het Veer plein zijn, want daar begtint dan Franky Stardust's Mega Meezing Sensatie. Na Fran ky is het op het Veerplein de beurt aan de twee feestdj's De Lawineboys en Wolter Kroes is om 00.30 uur aan het Veerplein de grote afsluiter van de eerste Havendag. Zaterdag kan vanaf 10.00 uur aan de Veer haven ingescheept worden voor diverse rondvaarten en voor het bezichtigingen. Vanaf 12.00 uur aan de pier aan de West- beer kunnen belangstellenden een helikop- tervlucht boven Terneuzen maken. Daar Garnalen, of op z'n Erremuus hornae ten, zijn een vast ingrediënt van el ke Visserijdag in Arnemuiden. Za terdag dus ook, als het vissersdorp weer vanalles organiseert rondom het thema vis serij. De Ondernemersvereniging van Arnemui den zorgt zaterdag 29 juni voor allerlei acti viteiten en folklore. Volgens organisator Jo hn van 't Leven is de Visserijdag 'bij uit stek de dag om naar Arnemuiden te ko men en te proeven aan de oude maritieme sfeer die hier nog steeds heerst.' Allerlei ondernemers, stichtingen, vereningen en kerken presenteren zich. Voor de kinderen zijn er botsauto's, een draaimolen en een springkussen. De histo rische scheepswerf Meerman is open en ook het Museum 't Stadhuys en het Uusje van Eine zijn te bezoeken. Bezoekers kunnen ook een markt verwach- Aansluitend wordt de havenman (of -vrouw) van het jaar bekendgemaakt. Die mag als eerste officiële taak de Havendagen om 17.00 uur openen op het Veerplein. Het publiek heeft er dan al een paar uur van festiviteiten opzitten, want al om 14.00 uur gaat de kermis op het haventerrein draaien en op de Scheldeboulevard en het Veerplein begint om 16.00 uur de haven- markt. Na de officiële opening, kunnen vanaf de Veerhaven en de Oostsluis diverse schepen worden bezichtigd. Niet alleen de grote echte, maar ook boten op schaal. In schoolmuseum 'Schooltijd' aan de Nieuwst- Garnalen pellen op de Visserijdag in Arnemuiden. archieffoto Mark Neelemans Een mix van amusement, educa tie en informatie, doordrenkt van een ouderwetse sfeer en ge zelligheid. Niet voor niets zoe ken al jaren vele duizenden be zoekers elk jaar de Temeuzense waterkant op. Morgen, zaterdag en zondag is het weer zo ver. Voor het feest echt losbarst, houdt de Stich ting Havendagen in het Scheldetheater tra ditiegetrouw een minisymposium over een actueel Zeeuws haventhema. Dit jaar is dat 'Multimodaliteit in de kanaalzone; moge lijkheden, ambities en kansen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55