Gru probeert deze keer op het rechte pad te blijven UIT 7 )NDERDAG 27 JUNI 2013 Aan het einde van de film komt er een aap uit de mouw, die op zijn beurt weer een konijn uit de hoge hoed tovert. Veel Ameri kaanse critici voelden zich daar door bedrogen en sabelden de film neer. Vreemd. Je komt toch juist naar een goochelshow - iets anders is Now you see me niet - om willens en wetens be donderd te worden? Hoe dan ook: de film is juist op zijn sterkst naarmate de plot in gewikkelder wordt en de trucs onwaarschijnlijker. Steeds weer herhalen goochelexperts Jesse Eisenberg, Woody Harrelson en Morgan Freeman de smerissen (en de kijker) in knetterend ge acteerde onderonsjes dat magie niets anders is dan de kunst van het misleiden. En toch trap je er voortdurend in. Het is heel goed mogelijk om Now you see me te ondergaan als een gelikt staaltje amusement in de geest van 'Ocean's eleven'. Maar als je iets verder kijkt, lijkt de film door zijn onnavolgbare gegoochel met geld en bankrekeningen ook een parallel te trekken met het financiële gegoochel dat de wereld nu al meer dan vijf jaar in een diepe economische crisis gedompeld houdt. Niet voor niets zijn juist een bank en een verzekeraar het doelwit van van de roofillusionisten. Doorredenerend zou je die fi nanciële crisis zelfs als oorzaak kunnen aanwijzen voor de plot selinge populariteit van gooche laarsfilms in hedendaags Hol lywood. Decennia lang was er geen illusionist van betekenis te bekennen in speelfilm, maar nu lijkt het wel een hype met gesti leerde producties als 'The illu sionist', 'The prestige' en de in Nederland niet uitgebrachte ko medie 'The incredible Burt Wonderstone'. De financiële cri sis is voor de meeste mensen moeilijk te bevatten. De onder liggende gedachte in dit soort goochelfilms is juist dat er altijd een logische verklaring is. En die gedachte stelt gerust. A A AA Now you see me Regie: Louis Leterrier. Met: Jesse Ei senberg, Mark Ruffalo, Woody Har relson, Morgan Freeman Te zien in Vlissingen en Terneuzen konijn uit de hoge hoed sende vervolg Despicable me 2 probeert Gru op het rechte pad te blijven. Dat blijkt las tig als een anti-superschurken-dienst hem inhuurt om een ex-conculega in te reke nen. Daartoe wordt hij gekoppeld aan een superenthousiaste en zeer grappige agente. De gele minions (hulpjes), die in de eerste film voor talloze komische terzijdes zorg den, mogen er ditmaal nog veel meer op losketen. Bovendien blijken de hyperactie ve baasjes het doelwit van een schurkach tige tegenstander. De cartooneske moge lijkheden van 3D-animatie worden weder- onUeuk uitgebuit. Despicable me 2 Verschrikkelijke ikke 2 Regie: Pierre Coffin Chris Renaud. Met stem men van Steve Carrell, Kristen Wiig. Nederland se stemmen: Jon van Eerd en Kim van Kooten Te zien in Vlissingen en Terneuzen door Fritz de Jong Scène uit Despicable me 2. Jesse Eisenberg. n de al jaren aanhoudende golf superhel denfilms zijn superschurken eigenlijk alleen maar bedoeld om de helden held haftiger te laten lijken. Maar in de succes volle animatiefilm 'Despicable me' (2010) ging alle aandacht juist uit naar super schurk Gru. Bij zijn snode plannen om de maan te stelen, was er geen enkele super held in de buurt om roet in het eten te gooien. Alleen maar concurrerende nog- superder-schurken. Om zijn superplan te realiseren, adopteer de Gru drie weeskinderen. Maar dat pakte anders uit dan verwacht. De slechterik raakte gehecht aan de superschattige meis jes en ontpopte zich als een supervader. Oh, en de maan hing hij weer netjes terug nadat hij hem gestolen had. In het vermakelijke, maar niet echt verras-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51