PZC concer at De Brouwersdam loopt weer twee dagen vol voor Concert at Sea. De achtste editie van het gemoedelijkste popfestival van Nederland kent geen grensver leggende maar wel uitgebalan ceerde programmering. donderdag 27 juni t/m woensdag 3 juli 2013 UitGids Bij Kees heeft een hoog niveau voor elk budget PACINA 4 EN 5 Terneuzen brengt ode aan de Schelde PAGINA 11 door Rolf Bosboom Overzicht van het zuidelijke deel van het terrein van Concert at Sea, met het hoofdpodium. Een vast hoogtepunt Alles loopt op rolletjes, consta teert Peter Slager van Blof, de band die al vanaf het pril le begin gastheer is van Con cert at Sea. Terwijl op de Brouwersdam hard wordt ge werkt aan de opbouw van het festivalterrein, repeteert de band in Renesse voor Cover at Sea, de covershow waarmee het popevenement inmiddels tra ditiegetrouw op vrijdag opent. „Tot op het laatste moment zijn we aan het stoeien met akkoordenschema's", aldus Sla ger. „Uiteindelijk komt negentig procent helemaal goed en valt er tien procent in het water. Maar die lachen we weg." Met zeven edities achter de rug en met een goed op elkaar ingespeeld team dat achter de schermen ervoor zorgt alles volgens schema gaat, begint zelfs een mega-evene- ment als Concert at Sea routine te worden, beaamt Slager. „Tot op zekere hoogte is dat waar." De afgelopen jaren is het draaiboek steeds verder geperfectioneerd, zodat ingrij pende aanpassingen ditmaal niet nodig wa ren. „We waren bij de evaluatie van vorig jaar eigenlijk heel tevreden. We krijgen ook steeds minder tips en klachten van het publiek. Ten opzichte van vorige keer is er dan ook niet heel veel veranderd." Wel zijn er enkele nieu we elementen, zoals een glijbaan aan de noordzij de van het festivalter rein en een strandge- deelte (Sumba Beach) bij de ingang aan de zuidzijde. Daar wordt onder meer een schatgraafactie gehouden in het kader van een gezamenlijke campagne van het Umo- jafonds en Hivos voor het Indonesische ei land Sumba. Het hoofdpodium biedt vrijdagavond en za terdag wederom een dwarsdoorsnede van het beste van de Nederlandse popmuziek, met grote namen zoals Kane, Guus Meeu- wis, Racoon en Handsome Poets - allen al vaker op Concert at Sea - maar ook acts die nog niet eerder op het festival waren te zien: Moke en Miss Montreal. De topper op vrijdagavond is James Mor rison. „We zijn erg blij dat we erin zijn ge slaagd weer een grote in ternationale artiest hier heen te krijgen", zegt Slager. „Dat is wel de kant die we op willen met het festival, maar dat is niet makkelijk en goedkoop. Het zou tof zijn als we in de toekomst, wanneer we kunnen zeggen dat ook James Morrison hier heeft gestaan, wat makkelijker internationale namen kunnen vastleggen." Het Umojapodium, op het noordelijke ter rein, kent evenmin een misselijk program BROUWERSDAM ZEELAND ma, met onder meer Kensington (eerder de ze maand nog op Pinkpop), Rigby, Sabrina Starke en The Kik. „Maar het blijft een low profile podium, dat een aanvullende func tie heeft en waar je als artiest heel dicht bij het publiek staat", zegt Slager. „Ik heb er vo rig jaar zelf gespeeld met Lorrainville en dat was heel bijzonder. Het heeft een totaal andere dynamiek. Dat deel van het festival terrein is ook heel chili opgezet. Die sfeer proef je ook op het podium." Blof is net terug van een week in de Arden nen, waar samen met de uit Zeeland af komstige JB Meijers als producer is ge werkt aan de voorbereidingen voor een al bum, dat in 2014 verschijnt Maar eerst Concert at Sea, dat wederom uitverkocht is. „Ik verheug me er erg op. Het blijft toch een van de hoogtepunten van het jaar." o pagina 2-3 Meer over Concert at Sea

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45