Rolstoeltennistoernooi heeft tijd nodig om te groeien SPORT 39 .aatste dagen! A-Klasse met 6.451,- korting. vanOeveren er§6er geeft op woensdag clinic in Middelhui DONDERDAG 27 JUNI 2013 20% bijtelling -klasse BlueEFFIClENCY; zeer compleet en rijklaar van 36.450,- voor 29.999,- 1 Mercedes -Benz Inclusief: Style pakket 17" LM Zomerweien Licht zicht pakket 16" LM Winterwielen Cruise control, navigatie Afleverkosten Meer informatie of proefrit: www.mbvanoeveren.nl/A-klas onderhand gaan gebeuren' speeld in Nederland en Duitsland. Daarmee kon ik wat geld verdie nen om daarna weer te kunnen reizen. Ik had in die weken ook toernooien kunnen spelen, maar dat kost alleen maar geld. Ik heb juist die competitie elk jaar hard nodig. En ik kan er, door veel par tijen te spelen in korte tijd, ook rit me opdoen voor de rest van de zo mer." In Middelburg is Van de Velde vas te gast. Net als Van der Meet en Kerkhove kan ze er rekenen op een schare supporters. Ze zal er dit jaar wel voor het eerst kwalifi caties moeten spelen. Voor directe toelating'staat ze te laag op de ranglijst en een wildcard liep ze vanwege de komst van Arantxa Rus mis. In 2010, toen het toernooi nog een future was met 10.000 dollar aan prijzengeld, haalde Van de Vélde de kwartfinales en werd ze uitge schakeld door Kerkhove. In 2011, toen men in de Zeeuwse hoofd stad inmiddels 25.000 dollar aan prijzengeld had, sneuvelde ze in de eerste ronde. Weer een jaar la ter was de tweede ronde het eind station voor Van de Velde. Ze ver loor met 6-17-5 van de voormalige wereldtopper Elena Bovina. Van de Velde, die deze week in Breda actiefis, is overigens niet al te zeer bezig met het móeten presteren. „Als jë constant denkt dat het nu of nooit is, denk je niet meer aan je spel. Ik moet pas na de zomer gaan evalueren en niet na een ver loren partij al meteen in paniek ra ken." Bernice van de Velde in 2010 in Middelburg. Toen sneuvelde ze in de eerste ronde, foto Lex de Meester door Roeland van Vliet MIDDELBURG - De organisatie van de Challenger Zeeland is zeer te vreden met de toevoeging van een rolstoeltennistoernooi aan het al zo omvangrijke evenement. ^o/sfoeltennissterts^ mensen weg*"fs '5n haar sport Maar het deelnemersveld is nog klein. „Ik had graag al een schema van zestien gehad, maar dat is he laas niet gelukt", vertelt Martijn van Haasteren, één van de twee toernooidirecteuren. „Blijkbaar hebben we tijd nodig om te groeien." Het rolstoeltennistoernooi voor mannen begint op vrijdag 5 juli. De finale is twee dagen later, pro minent gepland op het center- court van MLTC. Dit om aan te ge ven dat men in Middelburg ver der kijkt dan het valide tennis. De Challenger Zeeland had ge hoopt op een zestienkoppig, inter nationaal deelnemersveld. Het aantal van zestien inschrijvingen werd echter niet gered. Van Haas teren:,, We hebben gevraagd bij de Internationale Tennis Federatie of er flexibel omgegaan kon worden met de aanmeldingsdeadline. Het was immers de eerste keer dat Middelburg op de kalender stond. Maar dat wilde men niet. Daarom hebben we nu maar acht spelers." En echt internationaal is het gezel schap ook niet. „We hebben zes Nederlanders en twee Belgen. Het liefst hadden we hier ook rol stoelers uit Frankrijk of Duitsland gehad. Of van nog verder weg." Van Haasteren snapt wel dat de doelstellingen niet helemaal zijn gehaald. „Het toernooi moet nog naam krijgen." Middelburg wordt daarbij ondersteund door onder anderen Monique Kalkman, de voormalige nummer één van de wereld. Mogelijk kan zij in 2014, samen met de tennisbond KNLTB, nog meer ruchtbaarheid geven aan het toernooi in Middel burg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39