Challenger Zeeland Ook Schoorel wil weer omhoog 38 SPORT International Tennis Tournament Zaterdag begint in Middelburg de Challenger Zeeland. Het internationale tennistoernooi is weer gegroeid. Deze krant blikt vandaag en morgen vooruit. Vandaag: toptennis bij de vrouwen, mannen en rolstoelers. Tennisster Bernice van de Velde uit Kapelle gelooft nog altijd in een opmars. Haar spel moet constanter worden. 'rsten Flipkens won voó& 'Het moet nu door Roeland van Vliet middelburg - Dat het vrouwen toernooi bij de Challenger Zee land belangrijker is dan het man- nentoernooi - er is immers 10.000 dollar meer prijzengeld - heeft veel te maken met de aanwezig heid van een aantal sterke Zeeuw se tennissters. „Bij ons kunnen die meiden eens voor eigen pu bliek spelen", zegt organisator Sander van Buren al jaren. Hij doelt dan op Angelique van der Meet, Lesley Kerkhove en Bernice van de Velde. De laatste wordt echter nog wel eens over het hoofd gezien. ,Sar de Challenger Zeeland "middels is de Belgische^ 20 van de wereld Van der Velde is 21 jaar en woont in Kapelle. Ze bezet de 769e plaats op de wereldranglijst. Ze staat, tot haar spijt, al jaren in de schaduw van Van der Meet en Kerkhove. Die speelsters uit 's-Heer Abtsker- ke en Zierikzee staan respectieve lijk 271e en 367e op de ranking van de WTA. „Het is niet dat ik jaloers ben. Ik gun het hun", zegt ze. „Ik moet gewoon mijn eigen spel ver beteren om ook te stijgen. Ik wil graag naar de top vijfhonderd. Daarvoor moet je ongeveer zeven tig rankingpunten hebben. Maar ik heb er nu net iets meer dan twintig. Dat schiet nog niet hard op, hè." Het spel van de Bevelandse moet constanter worden. „Soms sta ik best goed te tennissen", vindt ze. „Maar in de volgende set of wed strijd laat ik mijn niveau te ver wegzakken. Daardoor verlies ik vaak onnodig. Ais ik eens meerde re wedstrijden achter elkaar een voudig zou winnen in een hoofd toernooi, zou mijn zelfvertrouwen toenemen. Nu weet ik nooit pre cies wat ik van mezelf kan ver wachten op de baan." Van de Velde gaat graag vol in de aanval. Soms is ze daarbij te onge durig. „Het is vaak beter om de bal len scherp terug te slaan, zodat ze moeilijk door mijn tegenstandster te verwerken zijn, dan meteen het punt te willen maken. Ie hoeft niet altijd te forceren, maar dat moet ik nog meer in de praktijk brengen." Als het aanvallend niet loopt, laat ze haar tegenstandster te makkelijk het initiatief overne men. „Ik word dan helemaal in de verdediging gedrukt. Ik sla de bal len dan te kort, waardoor het ande re meisje juist eenvoudig punten kan maken." Van de Velde gunt zich nog een paar jaar om te kijkep waar haar plafond ligt. „Het moet nu onder hand gaan gebeuren", zegt ze, moe van het wachten op succes. „Als het kan, wil ik dit zomersei zoen al flink stijgen. En anders in 2014. Maar ik ga dit niet nog vier jaar zo volhouden. Ik ga nog een tijdje zo door omdat ik niet geloof dat ik al aan mijn top zit. Als na verloop van tijd blijkt dat ik niet hoger kom, moet ik wat anders verzinnen." De pupil van Gillis van de Gruiter, de Arnemuidse tennisleraar in Halsteren, gaat de komende maan den toernooien afin Nederland, België en Duitsland. In het voor jaar maakte ze uitstapjes naar Tbr- kije en Frankrijk. Grote uitspattin gen - trips naar Australië of de Ver enigde Staten - zitten er voor haar niet in. „Als ik dat doe, is het geld meteen voor drie maanden op. Ik word wel financieel ondersteund, maar moet de toernooien dichtbij zoeken. Ik heb ook niet voor niets de afgelopen maand competitie ge- door Roeland van Vliet middelburg - Thomas Schoorel stond op doorbreken. Medio 2011 haalde hij op het Grand Slamtoer- nooi van Roland Garros de twee de ronde en steeg hij naar de 94e plaats op de wereldranglijst. Daar na zakte de Amsterdammer, ge plaagd door blessures, ver weg. In Middelburg werkt hij aan zijn comeback. de mannen is er 15.000 ^"ar aan prijzengeld- vrouwen is 25.000 beschikbaar. De Challenger Zeeland is een po dium voor tennissers die terug willen naar de top. Zo was vorig jaar Thiemo de Bakker in Middel burg actief, nadat hij door fysieke en mentale malheur was afge daald op de mondiale tennislad- der. Inmiddels staat hij weer in de top honderd en is hij het challen- gerniveau opnieuw ontgroeid. Schoorel wil ook weer omhoog schieten. Na de succesvolle zomer van 2011 begon hij te kwakkelen. Eerst met zijn schouder (eind 2011), vervolgens met zijn elle boog (tweede helft 2012). Tlissen- door zat het bovendien in zijn hoofd niet helemaal goed. „Ik was veel te gemakzuchtig", liet hij be gin dit jaar weten aan het Parool. „Ik dacht in mijn hoofd dat ik er al was. Waarschijnlijk kwam het doordat ik al een keer de top hon derd had gehaald. Mensen konden tegen mij ook zeggen wat ze wil den, maar het hielp niet. Ik had echt oogkleppen op. Het is zonde dat ik zo met mijn tennisloop- baan ben omgegaan." juist De Bakker, die ook zo met zichzelf worstelde, hielp hem er tijdelijk weer bovenop. Tijdens een gezamenlijke trip naar Zuid-Amerika deed De Bakker hem inzien dat hij moest knok ken op de baan. „Ik was te veel be zig met het spelen van mooie bal len." Maar uiteindelijk gooide een elleboogblessure roet in het eten. Schoorel werd er zelfs een half jaar geleden aan geopereerd. Sinds april werkt hij op relatief kleine toernooien aan zijn nieuwe op mars. In Middelburg is de 24-jarige Schoorel, de nummer 418 op de ATP-ranking, niet als eerste ge plaatst. Die eer is voor Jurgen Zopp. De 25-jarige Est, onlangs nog deelnemer aan Roland Garros en Wimbledon, staat 181e van de wereld. Maar als de boomlange Noord-Hollander in goeden doen is, is hij kanshebber voor de titel. Zopp en Schoorel krijgen voorna melijk concurrentie van de Belg Niels Desein, de Braziliaan Thiago Monteiro en de Nederlander Mat- wé Middelkoop. De laatste is ook titelverdediger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38