Solozege verwacht in Ronde van Kruiningen Van Rijsselberghe opent World Cup Europees kampioenschap J22 Zuid-Afrikanen in eerste dagen van Deltaweek Yerseke gaat voor certificaat 34 SPORT Winnaar van de Sportvisserloop richt zich niet meer alleen op wedstrijden over tien kilometer. SPORTVISSERLOOP Pleij te zoekt nieuwe grenzen door Bob Maes KRUININGEN - De Ronde van Frank rijk gaat zaterdag voor de honderd ste keer van start Maar ook in Zee land viert een wielerwedstrijd zijn jubileum. De tachtigste Ronde van Kruiningen staat zaterdag volgens Fester Aarts, voorzitter van de or ganiserende vereniging ZRTC Theo Middelkamp, garant voor spekta kel. „Het wordt hard aanduwen van voren", voorspelt hij. Raoul Poortvliet zou er bij de eli te wel eens met de overwinning vandoor kunnen gaan, denkt Aarts. „Hij heeft zich dit seizoen al een paar keer onderscheiden." De overwinningen van de renner uit 's-Heerenhoek in Axel en het Gelderse Elden onderschrijven Aarts' prognose. Daarnaast was de Middelkamp-renner al goed voor diverse ereplaatsen. „Maar ook van lokale renners als Pieter Israel en Michel Janssen verwacht ik veel. Die willen zich toch laten zien. Daarnaast starten er enkele sterke Brabanders. Gerwin de Regt en Ricardo van de Klundert gaan wé zeker in de aanval zien. Zij kunnen de koers hard ma ken." Wie er in Kruiningen uitein delijk de zoenen van de ronde miss ontvangt, is dus nog gissen. MIDDELBURG - Olympisch kam pioen Dorian van Rijsselberghe verzorgt in het eerste weekend van september de opening van de wereldbekerwedstrijd freestyle windsurfen bij de Brouwersdam. Dat maakte de organisatie van Dam7, het festival dat rondom de World Cup wordt gebouwd, woensdag bekend. De eerste editie van Dam7 is van Wat volgens Aarts wél vaststaat, is dat de winnaar solo over de streep komt. „Het is toch wel een zwaar par koers. In de Dorpsstraat gaat het op sommige gedeelten op en af. De andere wegen liggen niet alle maal zo lekker. Mijn verwachting is dat er een groepje van tien ren ners wegblijft en dat groepje zal uiteindelijk uiteen valleb. Ze rij den negentien rondjes, in totaal 80 kilometer. Op het laatst zit je dan wel stuk." Niet alleen de eliterenners stap pen op hun fiets voor de oudste ronde van Zeeland. Ook voor de jeugdige wielrenners staan er rondjes op het programma, bij zo wel de mannen als de vrouwen. In categorie vijf gaat onder ande re Arjan Poleij van start. De thuis- rijder is de favoriet in zijn klasse. Ook de renners uit categorie zes en zeven starten in Kruiningen. Joannathan Duinkerke uit Goes is de te kloppen man bij de ID-ren- ners. Daarnaast wordt er gereden bij de junioren en de nieuwelin gen. Aarts: „Ik durf wel te zeggen dat wij een van de meest uitgebreide programma's van Zeeland heb ben. Zo hebben we zaterdag ook nog de dikkebandenrace. Elk kind tot twaalf jaar dat mee wil doen, is van harte welkom." 7 tot en met 14 september. De voorrondes van de wereldbeker wedstrijd zijn op de eerste dag. Op zondag 8 september begint het hoofdtoernooi. Van Rijsselberghe (24) won vorig jaar tijdens de Olympische Spelen van Londen met overmacht de gouden medaille bij het windsur fen. Een jaar eerder werd hij we reldkampioen. door Jan Dagevos YERSEKE - De één had de 27 kilo meter lange Veluwezoomtrail nog in de benen en de ander was de inspanningen van de halve mara thon van Roosendaal nauwelijks te boven. Toch vormde het woens dagavond voor Tim Pleijte en Ma rianne de Kok uiteindelijk geen beletsel om een hoofdrol te vertol ken in de Sportvisserloop in Yerse- ke. Beiden gingen als winnaar over de streep bij de wedstrijd over tien kilometer. Pleijte schudde bij de opening van het PZC stratenloopcircuit in de laatste omloop Erwin Harmes van zich af. De Middelburger had lange tijd het tempo bepaald, maar moest in de slotfase bij een demarrage het antwoord schuldig blijven. „Ik heb heel zuinig gelo pen", vertelde Pleijte na afloop. „Het ging mij vandaag niet om de tijd, maar om de overwinning. Die trail van zondag was heel zwaar en dat voelde ik nog wel. Ik heb zelfs nog getwijfeld of ik wel zou meedoen. Het was kort op el kaar, maar nadat ik maandag en dinsdag licht had getraind heb ik de knoop doorgehakt. Het is toch een leuk circuit." De atleet uit Zoutelande wil zijn titel prolongeren en zal de komen de tijd wekelijks actief zijn bij de verschillende stratenlopen. Daar na staat er weer een nieuwe trail, in de Ardennen, op het menu. „Ik zoek het een beetje in de combi natie van trails, wedstrijden over tien kilometer of de halve mara thon", stelde Pleijte. „De trail be valt me heel goed. Lekker in de na tuur lopen. Dat is soms leuker dan vijf rondjes rond de kerk. Op die tien kilometer zit ik ook een beetje tegen die 30 minuten aan te hikken. Het valt niet mee om eronder te lopen. Misschien is het ook goed om me daar niet hele maal meer op te richten. Door nu andere afstanden te lopen, ben ik straks wellicht meer ontspannen op die tien kilometer en loop ik misschien wel een keer onder de 30 minuten." YERSEKE - Er was woensdag enige verwarring over de afstand bij de Sportvisserloop in Yerseke. Was de wedstrijd nu 9,9 kilometer lang of toch gewoon tien kilome ter? Johan Stokman, één van de grote animatoren van de wed strijd, stelde dat het om een wed strijd over tien kilometer ging. Hij had immers persoonlijk de af stand gemeten en kwam precies, Woensdag in de Sportvisserloop kwam hij uit op 32.06 minuten. Erwin Harmes deed er achttien tellen langer over en werd twee de. „Ik ben tevreden", zei de Mid delburger. „Vorig jaar liep ik hier 33.30, dus ik boek veel progressie." Bij de vrouwen was Marianne de Kok in een tijd van 38.51 een klas se apart. „Toch voelden de benen nog wat stijf aan", gaf de atlete uit Lewedorp naderhand aan. „Ei genlijk kwam de wedstrijd een paar dagen te vroeg, maar ik wil de graag een keer in Yerseke lo pen. Dat was er nog niet van geko men." En De Kok had er achteraf geen spijt van. „Het is leuk hoor om langs het water en de mossel- boten te lopen." De atlete uit Lewedorp zal ook de komende weken actief zijn in het PZC-circuit. Daarna volgt er een rustperiode en gaat ze vervolgens weer opbouwen richting het na jaar. „Eind oktober wil ik weer een halve marathon lopen en in november zou ik ook weer graag aan de Zevenheuvelenloop mee doen." zoals ook de bedoeling was, uit op tien kilometer. Om gesteggel nu voor eens uit de wereld te helpen, schakelt de orga nisatie bij de editie in 2014 de At- letiekunie in. De bond krijgt de opdracht de wedstrijd precies na te meten. Dat moet de Sportvisser- loop een heus certificaat opleve ren, zodat een record ook officieel geregistreerd kan worden. door Bob Maes ZIERIKZEE - Liefhebbers van de zeilsport moeten de komende week langs de Oosterschelde ver toeven. Vrijdag gaat in Zierikzee na melijk de 43e editie van de Delta- week van start. De zeilwedstrijd be gint met het Europees kampioen schap in de J22-klasse, een catego rie met kleine kajuitzeilbooten. In het tweede weekend wordt geva ren vanuit Colijnsplaat In de tussen tijd worden de havens van Sint-An- naland, Yerseke en Wemeldinge aangedaan. Henk van Zweden uit Middelburg verdedigt in de ORC3-klasse zijn titel. Hij hoopt zijn schip Beau Bat eau opnieuw naar de een topposi tie te loodsen. Dat is ook de doel stelling van Zierikzeeënaar Evert van de Zande, die uitkomt in de ORC2. Vorig jaar stond hij op de één na hoogste trede. In totaal zijn er de komende week twintig verschillende zeilboten te aanschouwen op de Oosterschel de, goed voor 150 zeilers.. En er zijn tal van soorten schepen: ka- juitjachten, rond- en platbodems, de boten uit de sportieve een heidsklassen en tweemansboten. De vooruitzichten voor de Delta- week zijn goed. „Als ik internet moet geloven, staat er elke dag wel wind", zegt Stan Wulffaert van de organisatie. „De verwach ting is dat er windkracht vier a vijf zal staan. Echt Hollands weer dus. Dat is ideaal, dan kan ieder een optimaal gebruik maken van de wind en krijgen we snelle wed strijden. Daarnaast zal het waar schijnlijk niet regenen, maar de zeilers worden toch wel nat." De zeilers in de J22 strijden vanaf vrijdag drie dagen lang om de Eu ropese titel. De boten, die alle maal vrijwel identiek aan elkaar zijn, hebben drie bemannings leden. Onder anderen Middelbur ger Sander Buijs en Vlissinger Rob Leye hijsen in die klasse het zeil. Wulffaert: „De J22 is een heel sportieve boot. Omdat hij slechts 22 voet groot is - ongeveer zes me ter - is hij licht en snel. Het wordt een aantrekkelijk schouwspel." In totaal komen er 27 schepen in de j22-klasse in actie. Volgens Wulffaert zal het publiek smullen van de wedstrijdjachten, de Swan-45's. Er beginnen vijf Swan-45's aan de Deltaweek. Len- nard van Oeveren uit Heinkens- zand staat in die categorie aan boord van het schip 'Motions'. „Het is jammer dat het publiek vaak niet de hele race kan volgen", vindt Wulffaert. „Maar als die oude, traditionele wedstrijdjach ten in de haven liggen, zullen de mensen zich eraan vergapen. Met die grote masten zien ze er fantas tisch uit. Normaal zie je zulke schepen niet in Zeeland." De meiden-B van Olympia (blauwe shirts) spelen tegen een team van Hy de Park High School, foto Patrick de Vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34