Groundsman lijkt niks te verwijten I SPORT 33 Brazilië naar finale Confederations Cup Jansen officieel hoofdtrainer TWente Zidane assistent bij Real Madrid Graziano Pellè gaat voor een omhaal tijdens de eerste training van Feyenoord. foto Robin van Lonkhuijsen/ANP BELO HGRIZONTE Brazilië heeft woensdaga vond de finale van de Confe derations Cup bereikt. In de halve finale van het toer nooi was de voetbalploeg van trainer Luiz Felipe Scola- ri met 2-1 te sterk voor buur land Uruguay. Pas in de 86e minuut viel de winnende treffer van Paulinho. Fred had Brazilië al in de eerste helft op voorsprong gebracht, nadat Diego For- lan een strafschop had ge mist voor Uruguay. Edinson Cavani maakte kort na rust de gelijkmaker. ENSCHEDE Michel Jansen is komend voetbalseizoen officieel hoofdtrainer van FC Twen te. De KNVB heeft woens dag gemeld dat de trainers constructie die de club voor ogen heeft aan de licentie-ei sen voldoet. Jansen, hoofd opleidingen bij de club, was sinds april al op papier hoofdtrainer van Twente. Alfred Schreu- der, de vervanger van de vertrokken Steve McClaren, manifesteerde zich echter als hoofdverantwoordelijke. Komend seizoen zal hij meer op de achtergrond werken. MADRID Oud-topvoetballer Zinédine Zidane wordt één van de as sistenten onder de nieuwe trainer Carlo Ancelotti bij Real Madrid. Dat heeft de Italiaan woensdag bekend gemaakt bij zijn eerste pers conferentie bij de 'Koninklij ke'. Ancelotti had in de jaren ne gentig als coach van Juven- tus de Franse middenvelder als speler onder zich. door Geert Langendorff LONDEN - Wimbledon raakte woensdag voor het eerst ip de historie op één dag zeven spelers kwijt door afzeggingen en opga ven. Velen wezen het gladde, hei lige gras als de hoofdschuldige aan. De tuimeling van Victoria Aza- renka op de eerste dag van Wim bledon leek niet meer dan een voetnoot in het toernooi. Woens dag kwam haar ijzingwekkende schreeuw na een uitglijder op het gras in een ander perspectief te staan. Liefst zeven spelers, onder wie de Wit-Russin, meldden zich af of gaven op vanwege kwet suren. De verdenkingen richtten zich als vanzelf op de onder grond. Waar de val van Azarenka nog met enige fantasie kon worden gewijd aan onhandigheid, ging die analyse na de reeks afzeg gingen van woensdag niet meer op. Er leek meer aan de hand. Be halve de nummer twee van de wereld verlieten nog zes tennis sers geblesseerd het toernooi. Het feit dat het ook om geplaats te spelers ging, maakte de situa tie nog pikanter op de dag die in de wandelgangen al snel de bena ming 'Walkover Wednesday' kreeg. De kwaliteit van het gras, zo ver telden ooggetuigen, liet te wen sen over. In voorzichtige bewoor dingen om de organisatie niet te gen het hoofd te stoten viel één betiteling het vaakst: bepaalde stukken van de banen vertoon den gelijkenissen met een ijs baan. Deze kwalificatie kwam niet als een verrassing. In vrijwel elke partij ging op een gegeven moment wel iemand onderuit. Bij insiders deed dit de wenk brauwen niet fronsen. Gras krijgt pas na een paar speeldagen het vertrouwde karakter. Op de on dergrond moet flink getrapt wor den. Voordat dit gebeurt, kunnen bepaalde stukken verraderlijk glad zijn. De organisatie voelde dan ook geen noodzaak met een statement naar buiten te komen. Al bleef het opmerkelijk dat Wimbledon op één dag een re cordaantal deelnemers zag afha ken. Eén feitje wekte argwaan. Vorig jaar nam groundsman Eddie Seaward na 23 jaar afscheid. De man kreeg rond zijn pensioen een bijna mythische status, om dat hij erin was geslaagd de ba nen van Wimbledon tijdig in perfecte conditie te brengen voor de Olympische Spelen in Lon den. Uitgerekend onder diens opvolger Neil Stubley liep de reputatie van het 'heilige' gras een deukje op. Bij afwezigheid van Stubley liet een woordvoer der weten, dat er in vergelijking met voorgaande jaren niets ver anderd was aan de preparatie. Ge woon een ongelukkige dag op kantoor. Niets meer, niets min der. John Isner bevestigde deze le zing. De Amerikaan kreeg last van zijn knie, nadat hij zich had verstapt. Voor Marin Cilic gold min of meer hetzelfde. „Ik heb al weken pifn aan mijn knie", vertel de de Kroaat. „Hier werd het on dragelijk." En Steve Darcis? De bedwinger van Rafael Nadal kon zijn slag arm niet meer bewegen. In zijn fanatisme om de Spanjaard een lastige middag te bezorgen, dook hij ongecontroleerd naar een bal. Daarbij kwam de Belg met zijn rechterschouder hard in aanra king met het gras. Toen de adre naline uit zijn lijf was verdwe nen, merkte hij de schade pas op. Bij het ontbijt kon 'De Haai' zijn vork niet optillen. Jo-Wilfried Tsonga, vooraf ge zien als een outsider voor de ti tel, moest tegen Ernests Gulbis voortijdig stoppen. Een geïrriteer de kniepees, een terugkerend eu vel bij de Fransman, maakte ver der spelen onmogelijk. Gelaten wees hij na afloop elke relatie met het gras van de hand. „Ik loop hier al langer mee rond. Het werd elke dag iets erger. Toen ik in de wedstrijd merkte dat die pees begon te steken, wist ik dat ik beter kon opgeven. Om erger te voorkomen." Welbeschouwd konden de blessu res van Radek Stepanek (ham string) en Yaroslava Shvedova (arm) evenmin in de schoenen van de groundsman worden ge schoven. Azarenka deed nog wel een voorzichtige poging, evenals Caroline Wozniacki en Maria Sha- rapova. Beide topspeelsters gle den veelvuldig onderuit in hun verloren partijen. Hun geklaag zorgde slechts voor een rimpe ling. Groundsman Stubley hoef de geen publieke terechtstelling te vrezen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33