Oranje-ruiters tanken zelfvertrouwen in Aken Federer struikelt over Stachovski 32 SPORT Lammerts maakt al dertien namen voor WK wielrennen bekend EERSTE TRAININGSDAG Het wordt in de voorbereiding passen en meten voor Feyenoord- trainer Ronald Koeman. PSV dicht bij aankoop Maher en Bruma i door Ciel Hendrix AKEN - Ook bij paarden komt het verstand met de jaren. Vraag het maar aan Harrie Smolders. Die is er van overtuigd dat zijn Exquis Wal nut de Muze na veertien jaar zo veel ervaring heeft opgebouwd dat zij zelf oplossingen kan bedenken tijdens een wedstrijd. Weliswaar met aanwijzingen van Smolders als ruiter, maar toch! Woensdag eindigde de Brabander als tweede tijdens de eerste 'dik ke proef op het CHIO van Aken. In de Prijs van Europa plaatste hij zich, overigens net als negentien andere combinaties, voor de barra ge van de strijd om de hoofdprijs van 15.000 euro. In die extra-ron de mocht Smolders als laatste van start en snelde hij op de rug van Walnut naar de tweede plaats (12.000 euro). „Meer zat er gewoon niet in", zo concludeerde de ruiter uit Lage Mierde later tevreden. „Walnut is gewoon niet zo snel als het paard van Ben Maher (winnaar). Hij Was iets meer dan anderhalve se conde sneller en ik weet niet waar ik die onderweg goed had kunnen maken. Dit was echt het hoogst haalbare. In het basispar koers kwam ik plotseling schuin voor een hindernis uit. Normaal NIEUWEGEIN - Wielerbondscoach Johan Lammerts heeft woensdag al de namen van dertien renners bekendgemaakt die deelnemen aan het WK wielrennen. Lieuwe Westra en Niki Terpstra zullen de individuele tijdrit rijden. Voor de wegwecjstrijd selecteerde hij al vast Bauke Mollema, Robert Ge- sink, Wilco Kelderman, Laurens ten Dam en Pieter Weening. Bij de vrouwen zijn Ellen van Dijk en Loes Gunnewijk aangewe- gesproken levert dat gewoon een springfout op, maar Walnut is zo ervaren met zijn veertien jaar dat hij dat zelf kan corrigeren. Dat is wel een prettige gedachte als je in het zadel zit" Smolders maakt geen deel uit van de Nederlandse ploeg die van avond aantreedt voor de landen- wedstrijd in Aken. Een gemis zou je zo denken, maar de andere de ruiters die door Ehrens wel zijn opgesteld tankten ook vertrou wen in de Prijs van Europa. Want Mare Houtzager (met Uppity), Leon Thijssen (Haerthago) en Ger- co Schroder (London) plaatsten zich eveneens met een foutloze ronde voor de barrage. Alleen Mai- kel van der Vleuten werd gedis kwalificeerd. Hij reed met Sapphi re en spaarde Verdi met het oog op de landenwedstrijd. Dat deden ook Houtzager en Thijssen die vanavond respectievelijk Tamino en Tyson zullen zadelen. „Maar het is wel goed voor het zelfvertrouwen van de ruiters", zo vertaalde bondscoach Rob Ehrens de prestatie van de ploeg. „Ook met het oog op kwalificatie voor de Grote Prijs van komende zondag hebben ze goede zaken ge daan. Natuurlijk hoop je op dit soort rondjes tijdens de Nations Cup, maar dat gaat nu eenmaal niet op bestelling." Pellè staat in de etalage door Edward Swier zen voor de tijdrit. Marianne Vos verdedigt haar wereldtitel in de wegwedstrijd en weet nu al dat ze daarbij Van Dijk, Gunnewijk, Annemiek van Vleuten, Lucinda Brand en Anna van der Breggen als ploeggenotes heeft. Lammerts wil met zijn vroege aanwijzing renners de gelegen heid geven zich extra goed voor te bereiden op de titelstrijd die van 22 tot en met 29 september in de Toscaanse stad wordt gehouden. ROTTERDAM - „In Nederland is ie dereen te koop." Ronald Koeman heeft het helder voor ogen. De trainer van Feyenoord kan wel heel hard roepen dat hij Graziano Pellè absoluut niet kwijt wil, maar als binnenkort een (Russi sche) club op de stoep staat met een grote zak geld, dan zal Koe man zijn topscorer kwijtraken. Het denkproces hoe dat moet wor den opgevangen is inmiddels in gang gezet in Rotterdam. „Het is", zo zei Koeman op de eer ste trainingsdag, „de meest chaoti sche voorbereiding uit mijn trai nerscarrière." Nu al. Omdat hij voorlopig nog zo veel spelers - in ternationals van jeugd selecties, Jong Oranje en het echte Oranje - mist. „Het is passen en meten." Pas op 8 juli heeft hij de groep compleet en Feyenoord vertrekt dan direct op trainingskamp naar Ermelo. Daarna kan er nog steeds vanalles veranderen. De transfer periode duurt immers tot 2 sep tember, terwijl de competitie al op 4 augustus begint. Het lijkt vooralsnog rustig. Koe man probeerde het nog met een opmerking als „ik verwacht niet dat er bij ons veel gebeurt", maar ook hij weet dat er clubs op Bru no Martins Indi en Pellè azen. Dat Pellè na zijn uitmuntende sei zoen (27 treffers) begeerd zou wor den, werd weliswaar al enigszins verwacht in Rotterdam. Zijn vier jarige contract schrikt allicht veel clubs af Clubs als Zenit lijken echter geen financiële plafonds te kennen, de formatie betaalde vo rig jaar naar verluidt zo'n 50 mil joen euro voor Hulk en nog eens een slordige 40 miljoen voor Axel Witsel. Na de eerste training, die voor het oog van zo'n zesduizend fans in De Kuip werd afgewerkt, wond zowel de speler als zijn trainer er geen doekjes om. Weliswaar be gon Pellè zich te verontschuldi gen dat hij na zijn vakantie nog geen enkel contact had gehad met zijn zaakwaarnemer en dat hij no ta bene woensdag bij zijn entree in Rotterdam door een van de Feyenoord-koks was geattendeerd op de mogelijke belangstelling van Zenit St. Petersburg, maar ook hij gaf aan dat hij ervan uit ging te vertrekken als er 'een gro te club komt' en hij 'de kans heeft zich te verbeteren'. De clubs zul len er dan nog wel uit moeten ko men, beseft Pellè. Koeman kent echter de wetten van het moderne voetbal. „Je wilt nooit je belangrijkste speler verlie zen, aan de andere kant weet je dat Feyenoord zo nu en dan spe lers voor grote bedragen moet zien te verkopen." Hij hoopt even wel op enig plichtsbesef bij de Ita liaan. „Je mag ook weieens den ken aan de club die je een kans heeft gegeven." Koeman haalde de bij Parma ver pieterende Pellè vorige zomer op huurbasis. In de Nederlandse competitie was hij al gauw beslis send. Koeman: „Hij was natuur lijk heel belangrijk, maar ik vond dat we hem af en toe toch wat te snel zochten. Dat had ook met zijn grote rendement te maken natuurlijk. Dit seizoen moet het scorend vermogen van de spelers die rond hem spelen sowieso omhoog", houdt Koeman hoop dat zijn puntspeler blijft. „En an ders? Als hij vertrekt, is dat mooi voor de penningmeester van de club." Feyenoord kan zich nog altijd geen investeringen veroorloven. Technische man Martin van Geel gaf aan liever geen spelers meer te huren en slechts te kunnen (her)investeren als er flinke ver koopsommen worden opgestre ken. Vertrekt Pellè dan zou de club een transfer van oude getrou we Dirk Kuijt overwegen. Die is bij het Tlirkse Fenerbahqe, dat door de Uefa bestraft is voor om koping, bepaald niet meer geluk kig. Ook de naam van Tom De Sutter (Anderlecht) valt. Volgens Pellè zal de club zijn ver trek moeiteloos opvangen. Hij deed er, mogelijk wat al te enthou siast vanwege de transfergeruch ten, nogal luchtig over. „Daarom is Feyenoord zo'n grote club. Eerst was er John Guidetti, toen ik. En na mij komt er ook wel weer een andere goede spits. De fans hoeven, daar niet bang voor te zijn." EINDHOVEN - PSV hoopt naast Jef frey Bruma ook AZ-speler Adam Maher maandag te presenteren tij dens de eerste training van het seizoen. Beide partijen zijn dicht bij een akkoord. Maher wordt dit weekeinde in Eindhoven verwacht. Technisch manager Marcel Brands wil dat laatste overigens niets bevestigen. PSV heeft inmiddels met Chelsea en Bruma een principe-akkoord bereikt. De centrale verdediger kan daardoor maandag al meetrai- nen met de PSV-selectie. De ver wachting is dat ook Maher op 1 juli uit de PSV-kleedkamer komt. Lukt het PSV om alles dit week einde af te ronden, dan komt een einde aan de drukke eerste fase van de transferperiode. De club verkocht onlangs Jeremain Lens en Dries Mertens (opbrengst bijna 20 miljoen euro). Maher en Bruma kosten samen ruim 10 mil joen euro. LONDEN - De Oekraïense tennisser Sergei Stachovski heeft woensdag op Wimbledon voor een dave rende verrassing gezorgd door Ro ger Federer uit te schakelen. De mondiale nummer 116 was op het Londense gras in vier sets te sterk voor de titelverdediger uit Zwitser land, die nog wel de eerste set won: 6-7 7-6 7-5 7-6. Federer, als derde geplaatst, ging de laatste tien jaar niet meer zo vroeg onderuit op een Grand Slamtoernooi. Sinds Wimbledon 2004 stond hij 35 keer achter el kaar ten minste in de kwartfina les. „Een geweldig aantal, waar ik ontzettend blij mee ben. Ik had weliswaar niet gehoopt dat die reeks vandaag zou eindigen, maar daar zal ik maar niet om gaan rou wen." Stachovski speelde naar eigen zeg gen de wedstrijd van zijn leven. „Ik ben ongelooflijk gelukkig, ei genlijk kan ik dit nog niet bevat- Sergei Stachovski dankt het publiek voor de steun in de partij tegen Roger Federer. foto Tom Hevezi/EPA ten. Als je op Wimbledon tegen Federer en daarna tegen zijn Federer speelt, sta je eigenlijk te- ego." gen twee spelers tegelijk op de Volgens Federer was zijn meerde- baan. Eerst speel je tegen Roger re in de partij vooral beter op de beslissende punten. „Het was echt niet fijn om tegen Stachovs ki te spelen vandaag." De Zwitser had bij een nieuwe toernooizege de absolute alleen heerser op Wimbledon kunnen worden. Hij staat nu op zeven eindzeges in Londen, een record dat hij deelt met de Amerikaan Pete Sampras. Ook de Brit Wil liam Renshaw won aan het einde van de negentiende eeuw zeven keer op het .heilige gras. De achtste zege moet nu in 2014 ko men. „Er is geen paniek bij mij. Ik moet gewoon weer aan het werk gaan, dat is duidelijk. En ik kijk uit naar volgend jaar. Mijn plan is om hier nog vele jaren te gaan spelen", toonde Federer zich ge tergd voor volgend jaar. Eerder raakte het toernooi ook al Rafael Nadal kwijt. De Spanjaard ging maandag in de eerste ronde ten onder tegen de Belg Steve Darcis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32