FZC ZEELAND LIVEBLOG Gratis internetten bij blauwe fietsen Penfieldoperatie almanak Tomatenkiller 4 Oranjetrekking 29 juni U heeft nog 2 dagen om uw Oranjelot te kopen! Glastuinbouw bij Westdorpe werd een molensteen omroep zeeland k Zaterdag begint in Middelburg de Challenger Zeeland Deze zomer komen 50.000 toeristen meer naar Nederland. Duitsers zijn trouwe gasten in Zeeland. Wat bezielt hen? WIFI AVO WWW.PZC.NI/CA ZEELAND im-kiétëSt SPORT DONDERDAG 27 juni 2013 komen ook voor friet Duitsers door René Schrier ZOUTELANDE - Het is geen geheim dat Duitsers vooral naar Zeeland komen voor het strand en de 'fri- sche Luft'. Maar onderzoek van Jenny Tes- dorff, stagiaire van het kenniscen trum kusttoerisme verbonden aan de Vlissingse HZ leert dat er meer is dat hen naar deze regio trekt. Het onderzoek had als insteek de vraag: Wat maakt Zeeland uniek in de ogen van de Duitse gast? Dan vallen al snel termen als zee, strand, de wind die rond je hoofd waait, de sfeer en traditioneel. Maar uit het onderzoek van Tes- dorff komt naar voren dat ze ook de friet en kroketten in Zeeland weten te waarderen. Duitsers vin den de snackbars die overal aan wezig zijn, de vis, schaal- en schelpdieren typisch Zeeuws. Dus enerzijds spreken gezonde ac tiviteiten zoals wandelen, fietsen en frisse lucht aan, maar aan de andere kant vinden ze de vette hap ook niet te versmaden. Uit het onderzoek blijkt verder dat veel Duitsers die Zeeland be zoeken tussen de 45 en 64 jaar zijn en dat ze eerder in Zeeland geweest zijn of van plan zijn nog eens te komen. Tesdorff doet de aanbeveling om meer op Duitsers gerichte reclame te maken voor ac tiviteiten die in september wor den gehouden, zoals rommel markten, Film by the Sea en Zee land Nazomer Festivals. Ook kunnen Zeeuwse onderne mers nog wel wat aan het prijsni veau doen, vinden de ondervraag de Duitse toeristen. Misschien ku- nen de prijzen gelijk blijven, maar kan er wat extra's bij gedaan worden, bijvoorbeeld livemuziek, aanbiedingen of een snackje bij de borrel. Duitsers zijn trouwe gasten, dat geeft ook Patrick Polie van Promo tie Zeeland Delta aan. Want nu het aantal boekingen in Zeeland terugloopt, bestaat het gevoel bij hem en bij recreatieondernemers dat juist de Duitse boekingen op peil blijven of wat minder teruglo pen. De Zeeuwse campings krijgen op dit moment de hardste klappen. Die hebben het meeste last van het slechte voorjaar. De boekin gen in de hotelsector lopen rede lijk en de huisjes lopen wat ach ter. Polie: „Maar zodra de zon schijnt gaat de telefoon rinkelen." MIDDELBURG - De VW-Zeeland heeft op tal van plaatsen in Zeeland, zo als hier op het Damplein in Middelburg, wat blauwe fietsen geplaatst om zo de aandacht te vestigen op de wifi-hotspots waar mensen gratis ge bruik kunnen maken van internet. WiFi Zeeland is een initiatief van Delta in samenwerking met de provincie en Promotie Zeeland Delta. De blau we fietsen blijven tot 1 september staan, aldus Marijn van den Berg. Op die in totaal honderd hotspots is het mogelijk te internetten met een snelheid van 1Mb per seconde, foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Marieke ten Kloos ter (22, Middelburg) heeft in het Maastrichts Universiteits Medisch Centrum een Penfieldoperatie on dergaan ter behandeling van epi lepsie. Tijdens de hersenoperatie moest ze bij kennis blijven en taal vragen beantwoorden. „Het was zwaar. Mijn herstel heeft tijd no dig. Ik weet niet of ik nooit meer aanvallen krijg. Over 6 weken heb ik een afspraak met de chirurg." Hij is al jarenlang geen leraar Ne derlands meer, maar hij spreekt nog steeds graag op die docerende toon, waaruit zou moeten blijken dat hij de wijsheid in pacht heeft. Verder steekt er geen kwaad in die Zierik- zeeënaar, dus wilde hij best op de to matenplanten uan zijn dochter pas sen tijdens haar vakantie. Tegen het eind van haar vakantie hadden ze even telefonisch contact. Of alles goed ging. Ja hoor, was het ant woord uit Zierikzee. „De tomaten planten staan er prima bij. Ik heb ze keurig onderhouden. Alle bloeme tjes die er in kwamen heb ik er con sequent uitgehaald. De planten zijn prachtig groen." Het is duidelijk, als leraar biologie had hij het nooit gehaald. Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21