ZEEUWS-VLAANDEREN Weer vrij spel modelschepen Bioscoop almanak NIEUWSTIP? Mooier dan ze nu is, kan de Hedwige toch niet worden? Voor een gedeputeerde valt in crisistijd weinig eer te behalen Volg de PZC ook op Facebook Blijven er in Zeeuws-Vlaanderen drie politiebureaus? Of blijft alleen 'Terneuzen' open? De politieke discussie woedt nog. VESTE GESCHOOND Kijk ook op: www.pzc.nl (Ver)bouwen 1 Jjj www.pzcwonen.nl PZC WOENSDAG 26 juni 2013 www.facebook.com/De.PZC ZEELAND redactie@pzc.nl of 0118-434010 ZEELAND Politiebureaus op de tocht door Henk Boot HULST - Tot i januari 2016 blijven de huidige politiebureaus in Hulst, Oostburg en Terneuzen open. Wat erna gebeurt, is onge wis. „Vaststaat dat Terneuzen in Zeeuws-Vlaanderen de hoofd vestiging wordt", zegt woordvoer ster Enny de Wit namens de lei ding van de politieregio Zeeland/ West-Brabant. Burgemeester Jan Frans Mulder uit Hulst wil de zaak niet op de spits drijven. „Voor mij gaat het er niet om of het politiebureau in Hulst open blijft. Belangrijker is dat de politie- service aan het publiek in orde is." Dat strookt met het uitgangspunt van de onlangs opgerichte Natio nale Politie dat de politie 'dichtbij burger en bestuur' wil hebben staan. „Maar politiewagens net als ambulances op strategische plek ken situeren en die daar halve da gen niks om handen hebben, dat lijkt mij niet de oplossing", zegt Mulder. Formeel moet de politie in geval van acute nood binnen 15 minu ten ter plekke zijn. Dat is nu in een uitgestrekt plattelandsgebied als Zeeuws-Vlaanderen met drie politiebureaus al niet altijd waar te maken. Laat staan als er straks één bureau in Terneuzen over blijft. Of het zover komt, is niet zeker, zegt Terneuzens burgemeester Jan Lonink. „.We zijn er nog niet uit. Wellicht de tweede helft van dit jaar. Maar die aanrijtijd van 15 minuten gaan we niet oprekken." Zeeland is sinds de oprichting van de Nationale Politie één van de vier districten binnen de nieu we politieregio Zeeland/West-Bra bant. In Zeeland zijn er drie basis teams: Zeeuws-Vlaanderen, Wal cheren en het Oosterscheldebek- ken. De vraag is ook: Waar laat je de re cherche en de ondersteunende diensten? Lonink wil graag een stevig rechercheteam met onder steunende diensten voor Zeeuws-Vlaanderen in Terneu zen onderdak bieden. „Die ken nen het gebied en zijn er snel als het nodig is." Ook dat pleit is nog niet beslecht. Voor de districtsre cherche zijn Middelburg (Zeeuws hoofdkantoor) en Goes (centraal in Zeeland) eveneens in de race. „In elk geval komt er een klein re chercheteam in Terneuzen", al dus politiewoordvoerster De Wit. Ook burgemeester Jacques Suur- mond van Sluis hecht aan 'een zichtbare politie en minimaal on gewijzigde dienstverlening' mocht het politiebureau in Oost burg ooit dicht gaan „Aangiftes kunnen ook gedaan worden van uit het gemeentehuis, dat vaak open is. Via een videoverbinding met een agent die elders zit." Ook dat facet wordt nader besproken. HULST - Bart Van den Langenbergh manoeuvreert zijn am fibievoertuig met maaimachine behendig door de veste van Hulst De Belg weet wat hem in opdracht van de ge meente Hulst te doen staat, de overdaad aan waterpest verwijderen. „Het was helemaal volgegroeid." Op zich hoeft dat geen probleem te zijn, maar schroeven van de Tip? redactie@pzc.nl Dat Zuid-Bevelandse stel had het idee opgevat om eens gezellig naar de bioscoop te gaan. Voorafhadden ze een film uitgekozen die hun bei der goedkeuring kon wegdragen, dus voorzien van popcorn en een drankje namen ze plaats in het zach te pluche. Maar tijdens de voorstuk jes van binnenkort te verschijnen kaskrakers zagen ze een veelbelo vend voorproefje voor een volgend bioscoopbezoek. Enkele uren later, bij thuiskomst, schoot het haar weer te binnen. „Zeg, hoe heet nu die nieuwe film die binnenkort in de bioscoop komt", vroeg zij aan haar vriend. Die dacht het te weten. „Eh, Co ming Soon of zo." bootjes van de Hulster scheepsmodelbouwgroep Enterpri se bleven erin steken. „Ik heb alles gemaaid vanaf het pon ton van de bouwgroep tot het Havenfort", vertelt Bart, „en ook opgekuist." Hij was er in een paar uur al klaar mee. Het resultaat: een schone veste en drie grote hopen groenafval op de kant foto Adri van de Wege Alles over O Ga verder op 1 ifc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57