Cevelkunst is afscheidscadeau Altijd goedkoop zakelijk mobiel, óók buiten uw bundel. 26 BEVELANDEN en THOLEN Groep acht verlaat school Bestel nu op hollandsnieuwe.nl/pzczakelijk hollands nieuwe. voor ondernemers Vast laag tarief van 2,8 cent Mi 9.4' Al iPhone 4 door Luc Oggel GOES - Het was niet onopgemerkt gebleven, de fraaie muurschilde ring op de kopgevel van een appar tementencomplex aan de Kastanje straat in Goes. Op Twittter verschenen foto's en ook sierde het kunstwerk dinsdag de voorpagina van het Zeeland-ka tern van de PZC, maar naar het hoe, wat en waarom bleef het gis sen. Nou ja gissen, het was eigen lijk nog geheim. Navraag bij woningbouwvereni ging RWS, eigenaar van het com plex, bracht vrij snel helderheid, maar er was een klein probleem, zei directeur Maarten Sas maan dag. De streetart was er namelijk niet zomaar gekomen, maar was bedoeld als afscheidsgebaar voor Guus Mulders, die dinsdagavond afscheid nam als lid van de raad van commissarissen van RWS. „Het is dus net iets te vroeg voor publicatie", zei Sas maandag. Mulders is zelf ook kunstenaar - hij maakt gedichten - en hij had ooit voorgesteld of het niet aardig zou zijn om een kopgevel te laten beschilderen. „Daar hebben we toen over nagedacht, maar het kwam er niet van", vertelt Sas. „Omdat Mulders' periode van maximaal acht jaar in de raad er op zit en hij dus vertrekt, dachten we er ineens weer aan. We heb ben toen op onze beurt gevraagd of hij een gedicht voor ons wilde maken. De gevelkunst slaat weer terug op dat gedicht." Het gedicht luidt als volgt: in deze straat van toegelaten huizen/wordt met aandacht gewoond/en gewerkt/om elk huis van een geheugen te voorzien/ hoe het vroeger was/of tenminste ge weest had kunnen zijn/en wie erbij was/toen uit de straat een buurt ontstond/waar misschien niet ieder een een naam heeft/maar wel altijd herkend wordt/ Vorig jaar baarde een levensgrote duif op een gevel van een leeg staande sloopwoning aan de Ring baan-West in Goes opzien. Ook daar was in eerste instantie niet duidelijk wat de bedoeling ervan was, maar de graffiti-kunst bleek mee te dingen naar een prijs, na melijk de titel 'het mooiste illega le kunstwerk van Nederland'. De maker van de duif, Stefan Thelen, won uiteindelijk ook. 'S-GRAVENPOLDER - Zestig leerlingen uit groep acht van de Koningin julianaschool in 's-Gravenpolder speelden dinsdag traditioneel het spel 'twee boeren meiden die dansen in een kring', waarbij een boerin een boer uitkiest om mee te dansen. Dat gebeurde tijdens het afscheidsfeest van de school. Al achttien jaar gaan de jongens en meisjes die afscheid nemen in klederdracht naar school. De kleding die de kinderen dragen komt meestal van familie of de kleding wordt gehuurd. De schoolverlaters van de Koningin Julia naschool hadden een druk programma. De dag begon met het uitdelen van ijsjes aan alle klassen. Vervolgens werd er gedansd op het school plein en werden er foto's gemaakt bij de boerderij naast de school, 's Mid dags hebben de leerlingen een rondvaart gemaakt op de Oosterschelde en hielden ze een picknicken op het strandje in Yerseke. De dag werd afgesloten met een officieel afscheid voor de ouders op school. foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54