Doek valt voor honk Trinnety in Kapelle Kreeftenvisser Yerseke vecht tegen beperking BEVELANDEN en THOLEN 25 Jarig zorgcentrum Cleijenborch wil een toevluchtsoord blijven. Net als de stelle waar het huis naar heet. m Positief advies voor Radio Reimerswaal Wilthagen Vlees door bij smaakwedstrijd Reeks orgelconcerten op zomeravonden 200 jaar Nederland in zomerse dorpskerk Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl intratuin WOENSDAG 26 JUNI 2013 ouderen door Claudia Sondervan COLIJNSPLAAT - Zorgcentrum Cleij enborch van stichting Oude renzorg Noord-Beveland viert de ze week het tienjarig bestaan. Het hart van de zorgorganisatie op Noord-Beveland is een week lang het toneel van optredens, zoals gisteren van Willeke Alberti, con certen en een feestlunch. Taxibus sen rollen af en aan om cliënten uit alle dorpen naar Colijnsplaat te brengen. Niet enkel de 89 inwoners van Cleijenborch vieren mee, ook de thuiszorggebruikers, de bewoners van woonzorgcentrum Amalia- hof, de afnemers van Tafeltje Dek- je en de vrijwilligers. De opgewekte gezichten tonen niets van de zorgen die leven over het nog jonge zorgcentrum. Het huis staat wel aan de vooravond van grote veranderingen en onze kerheden in de zorg. Het is niet meer zo vanzelfsprekend dat Noord-Bevelanders voor wie het thuis niet meer goed gaat naar Cleijenborch kunnen verhuizen. „Voor de mensen met lichte zorg behoeften betaalt de overheid geen woonkosten meer. Vanaf ja nuari 2014 ook geen woonkosten meer voor mensen met bijvoor beeld dementie. En in 2016 wil de overheid nog maar de helft ver goeden voor de woonkosten van mensen met de zwaarste zorgbe hoefte. Hoe ze dat willen doen, weet ik niet. We moeten een op lossing vinden waarmee de men sen die hier wonen dat kunnen blijven doen en dat ook kunnen betalen", zegt directeur Angela Kallewaard. „Zodat we wel be schut wonen kunnen bieden met zorg en welzijn." De zorgstich- ting moet een beetje woning- bouwverhuurder worden. En krijgt te maken met onbekende terreinen als huurwet, sociale wet geving, en meer. De mogelijkhe den worden nu verkend met wo ningbouwvereniging RWS en de gemeente Noord-Beveland. „We willen samen optrekken." „Momentje", breekt Kallewaard het gesprek even af om een brief aan te nemen van een oudere heer. Het gaat om de keurig uitge schreven kilometerdeclaratie voor het vervoer naar de koersbal in Wissenkerke„Dat is zo heerlijk aan het directeurschap hier", lacht Kallewaard. „De mensen schieten je aan en vertrouwen er op: dat komt goed." Het komt ook goed met Cleijen borch, gelooft ze. „In september willen we de kaders gesteld heb ben waarbinnen we alles willen regelen. Daarna wordt het verder uitwerken." KAPELLE - Het jeugdhonk Trinnety in Kapelle valt ten prooi aan de be zuinigingen. De gemeenteraad van Kapelle nam een motie aan, waarin werd vastgesteld dat het gebouw tje bij de sportvelden onnodig veel geld kost. Het jeugdhonk wordt nauwelijks nog gebruikt en het is al lang geleden dat er eens speciale activiteiten werden gehouden. De gemeenteraad heeft in een aantal -vergaderingen gekeken waarop zou kunnen worden be zuinigd. In een aantal moties brachten fracties posten in die, ge schrapt of anders gebruikt, geld op kunnen leveren. De motie om Trinnety te sluiten werd door alle fracties behalve Gemeentebelang ingediend. Toch ondersteunde ook Gemeentebelang het idee. De fractie schaarde zich alleen niet onder de indieners, omdat ze het niet eens is met de bestuurscul tuur die voor alles een motie no dig heeft. Het gebouw van Trinnety kan, vindt de raad, beter voor wat an ders worden gebruikt. Er is van di verse kanten al belangstelling ge toond. Het gebouwtje zou kun nen dienen als sportkantine. In de motie stellen de fracties dat het Kapelse jeugdwerk ook kan plaatsvinden op andere plaatsen, bijvoorbeeld in De Vroone. Als er keuzes moeten worden gemaakt, vindt de raad, dan zou het accent moeten komen te liggen op activi teiten die met preventie te koppe len zijn. INBRAAKBEVEILIGING CAMERABEWAKING BRANDBEVEILIGING MELDKAMER PAC TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING *24-uurs meldkamer-service rkend V BORQ ÊMiUging%b»drt,t «end BranddetactiebadrIJf LEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE Tel.: 0113-213720 www.colijribv.nl info@colijnbv.nl KRUININGEN Radio Reimerswaal kan een zendmachtiging aanvragen bij het Commissariaat van de Media. De gemeenteraad heeft dinsdagavond een positief ad vies gegeven. De SGP stemde tegen omdat die partij vond dat de program maraad niet representatiefis. Et zitten geen vertegenwoordi gers van de gereformeerde ge meente in. De rest van de raad vond dat geen bezwaar. THOLEN Eén product uit Zeeland maakt nog kans om het lekkerste pro duct van Nederland te worden. Wilthagen Vlees BV uit Tholen krijgt de kans om zijn biologi sche kipleverworst voor te leg gen aan een vakjury in de hal ve finale van de landelijke wed strijd 'De Smaak van NL'. In het gehele land vonden de afge lopen maand meerdere voor rondes plaats. De halve finale is op 5 september. GOES Stadsorganist Arno van Wijk opent vrijdag 28 juni de reeks zomeravondconcerten op het Marcussenorgel in de Grote Kerk in Goes. Jan Hage speelt op 12 juli, Jan Jansen óp 2 augus tus, Kristiaan Seynhave op 23 augustus en Van Wijk weer op 6 september. De concerten be ginnen telkens om 20.00 uur en entree is 8 euro. Daarnaast zijn er zaterdags gratis markt- concerten, aanvang 13.30 uur. COLIJNSPLAAT In de dorpskerk van Colijns plaat is deze zomer een ten toonstelling ingericht over 200 jaar Nederland. Tegelijk is er een presentatie van de activitei ten die leerlingen van obs Het Stelleplankier hebben ontwik keld voor scholen in Gambia. De tentoonstellingen en de mo numentale kerk zijn vanaf 29 juni elke donderdag- en zater dagmiddag te bezichtigen van 13.30 tot 16.30 uur. Portulaca Hoogte 20 cm, zon, potmaat 27 cm. Pot Chris los verkrijgbaar, 0 26 cm. 6.49 Nu 2 stuks AUeen geldig bij Intratuin Koudekerke t/m 10 juli 2013. - 1 H Mevrouw Sara Contant (tweede van rechts) geniet van het optreden van Willeke Alberti (foto linksboven), foto's Mechteld Jansen door Jan van Ommen DEN HAAC/YERSEKE - „Straks eten we allemaal Canadese kreeft, lek ker goedkoop maar het smaakt als kauwgum", zei de Yerseker kreef tenvisser Jan Zoeteweij dinsdag bij de Raad van State. Er gaat niets boven de verfijnde smaak van een Zeeuwse kreeft of oester, in Frankrijk en België zijn ze er gek op. In Nederland kijkt men liever naar de prijs en dat steekt Zoeteweij. „Die Canadezen gaan voor 17 euro de kilo over de toonbank terwijl ik er toch wel 25 euro per kilo voor moet hebben." Dat de Nederlandse overheid het de vissers er niet makkelijker op maakt is ook geen geheim. De af gelopen jaren regende het rechts zaken over de visserij. Ook de kreeftenvisserij van Zoeteweij is nu aan banden gelegd. Mocht hij vorig jaar nog het hele jaar rond in het Kanaal door Zuid-Beveland met korven op kreeften vissen, nu heeft de staatssecretaris van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie de vangst beperkt van 1 april tot 15 juli. Volgens het ministerie om de kreeften te be schermen. Zoeteweij noemt dat la riekoek. De uitspraak volgt over enkele weken. Max. 1 per klant, niet geldig bij besteding op boeken, horeca en cadeaukaarten. OP-OP. kleurt je leven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53