Politiek wil niet garant staan voor lening De Zaete Besluit school Schore valt pas in de herfst 'Zie dat je in Cleijenborch komt als 't nodig is' 24 BEVELANDEN en THOLEN ZORGCENTRUM RUD Zeeland Vergadering Regionale uitvoeringsdienst Zeeland De Gemeenschappelijke regeling Regionale uitvoeringsdienst (RUD) Zeeland gaat vanaf 1 januari 2014 taken uitvoeren op het gebied van vergunningverlening, toe zicht en handhaving voor onderdelen van de Wet algemene bepalingen omgevings- recht (Wabo) en de Wet milieubeheer. De RUD Zeeland gaat in opdracht werken van de provincie Zeeland, waterschap Scheldestromen en Zeeuwse gemeenten. Op 28 juni 2013 vindt, nadat de besluitvorming bij de deelnemers is afgerond, de eerste vergadering plaats van het Algemeen Bestuur (AB) van de Gemeen schappelijke regeling Regionale uitvoeringsdienst Zeeland. De vergadering is openbaar en wordt gehouden in de Raadzaal van het stad huis van Terneuzen (Stadhuisplein 1, Terneuzen) en start om 11.00 uur. De voorlopige agenda is als volgt: 1 Opening err mededelingen 2 Vaststellen agenda 3 Vaststellen verslag AB RUD Zeeland i.o. 10-6-2013 4 Besluitvorming deelnemers 5 Aanwijzing leden Dagelijks Bestuur (DB) 6 Aanwijzing voorzitter 7 Vaststellen delegatiebesluit bevoegdheden DB 8 Vaststellen reglement van orde AB 9 Aanwijzing secretaris (onder voorbehoud) 10 Kennisname reglement van orde DB 11 Kennisname organisatieverordening 12 Rondvraag 13 Sluiting De agenda en stukken voor de vergadering zijn digitaal te raadplegen via www.rud-zeeland.nl en liggen voor iedereen ter inzage in de kantoren van de provincie Zeeland en waterschap Scheldestromen in Middelburg en in de gemeentehuizen van de deelnemende gemeenten. Dit is het allerbeste verzorgingshuis van Zee land - zo niet van heel Nederland." Sara An- toinetta Contant - Saartje - steekt haar lof voor Cleijenborch niet onder stoelen of banken. Zes jaar woont ze daar nu, net als haar zus Nettie van 94. Juni is een ware feestmaand voor haar: afgelopen za terdag vierde ze haar honderdste verjaardag en nu zit ze stralend vooraan bij het optreden van Willeke Alberti, de witte stoffen bloemcorsage op haar kleuri ge blouse. „Ik zeg altijd tegen familie en vrienden: zie dat je in Cleijenborch komt als het nodig wordt. Het is hier fantastisch!" De dochter van de bakker aan de Havelaarstraat in Colijnsplaat verzorgde haar leven lang haar ouders en later haar zus, onderwijze res op het dorp. Het grote ouderlijke huis is al zes jaar onverkocht, maar dient geregeld als logeeradres voor bezoekende familie. Zoals laatst, toen Saar haar honderdste verjaardag vierde in het restaurant van Cleijenborch met 55 familieleden, onder wie alle ne ven en nichten uit Canada. „Alles was uit de kunst." door Nadia Berkelder KRUININGEN - De gemeenteraad van Reimerswaal peinst er niet over om garant te staan voor een lening voor de bouw van een nieuw dorpshuis in Yerseke. Dat bleek gisteravond tijdens de vergadering van de raad. De ont wikkelaar die op de plek van het oude dorpshuis De Zaete apparte menten en een hotel wil bouwen, moet zich aan de afspraak hou den, vindt de gemeenteraad: een dorpshuis moet onderdeel van de ontwikkeling zijn. De gemeenteraad wil ontwikke laar Top Level wel de kans geven om het meest lucratieve deel, twee woontorens, eerst te ontwik kelen zodat het voor de ontwikke laar financieel gunstiger wordt om het hele plan te realiseren: vier woontorens met een onthaal- centrum, een kantoor voor Ima- res, een hotel en een restaurant. Het gevolg daarvan is wel dat er tijdelijk geen dorpshuis is in Yer seke, want de woontoren die als eerste wordt gebouwd, komt zo'n beetje op De Zaete. De SGP wilde aanvankelijk de ontwikkelaar niet op voorhand dwingen om het dorpshuis ook te realiseren. „We willen hem niet het mes op de keel zetten", zei Rinus van den Berge (SGP). WD, Christenunie, Lijst Laban, PvdA en CDA wildeft vasthouden aan de wens van de raad om een dorpshuis en een onthaalcentrum in het nieuwe complex te realise ren. De SGP stemde daar uiteinde lijk ook mee in. door Mieke van der Jagt KAPELLE - Een emotioneel maar ook zakelijk beroep van de dorps gemeenschap in Schore heeft de gemeenteraad van Kapelle gister avond aan het weifelen gebracht. Was een meerderheid van de raad bij de aanvang van de vergadering nog vastbesloten de jaarlijkse bij drage van 167.000 euro voor obs De Hinnel in Schore weg te bezui nigen, een motie van die strek king wordt nu over de zomerva kantie heen getild. Dat zowat heel Schore met spandoeken naar de raadszaal was gekomen, dat uit al le geledingen van de Schoorse sa menleving werd aangedrongen op een gefundeerde heroverwe ging van de standpunten, leidde ertoe dat een motie, ingediend door CDA, SGP, PvdA en Chris tenunie, voor de duur van de zo mer in de ijskast terecht kwam. Tijdens het debat, dat vanwege de vele jonge bezoekers in tijd naar voren werd gehaald, bleek dat niet iedereen zich op dezelfde fei ten baseerde. PvdA-raadslid Hans Riel ging er aanvankelijk bijvoor beeld van uit dat het bestuur van de Facetscholen, waartoe De T\in- nel behoort, de bijdrage van de ge meente helemaal niet nodig heeft om De Tunnel open te houden. Met SGP, WD en CDA was de PvdA-fractie van mening dat het bestuur De Tunnel op niet al te lange termijn toch wil sluiten. De raad baseerde zich op een ge sprek met het Facetbestuur en de directie eerder dit jaar. Dat over leg was door het bestuur als een goed gesprek ervaren, maar de raad interpreteerde het kennelijk anders. Facetscholen heeft aange geven dat de ondergrens voor Schore op veertig leerlingen moet liggen. De scholen vinden minder dan drie groepen onverantwoord Maar de insprekers hadden juist duidelijk gemaakt dat er nu 54 kinderen op De T\innel zitten en dat het aantal in volgende jaren boven de vijftig blijft. Volgens de insprekers bewijzen de resultaten - veruit de meeste kinderen gaan met een havo/vwo advies van school - dat de kwali teit van het onderwijs goed is. CDA-raadslid Hans de Rooij toon de zich niet onder de indruk van de Cito-scores. Hij denkt dat de sociaal-emotionele ontwikkeling van kinderen gevaar loopt als leer lingen van groep vijf bij die van groep acht komen te zitten. Tijdens een schorsing deden de talrijke Schorenaren hun best om de raad zijn dwalingen te doen in zien. Vooral de vrees dat de leef baarheid van het bloeiende dorp ernstige schade zal oplopen, trof bij de raad wel doel. De enige fractie die faliekant te gen de motie was, Gemeentebe lang, kon het stuk niet van tafel krijgen. De rest van de raad wil het allemaal nog eens bekijken met alle feiten op eeiyijtje. Een stelle voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 52