Regionale omroepen op Fly-drives CURACAO 66 Verdachten zijn benadeeld. Ze zijn herkend en hebben zich daarom gemeld Lunchen met peettante 4 BINNENLAND Top-hotels inclusief huurauto BOEK ONLINE of bel 0900-9697 KENNISMAKINGSBEZOEK Sienie Strikwerda overleden Geen straf door inzet pedolokker Pensioenoverleg levert niets op Al drie kandidaten willen senaat leiden De beelden van de mishandeling in Oosterhout hadden nooit uitgezonden mogen worden, vindt de rechtbank. Sienie Strikwerda foto ANP AMSTERDAM Activiste Sienie Strikwerda, de eerste voorzitter van het Komitee Kruisraketten Nee, is zondag op 91-jarige leef tijd overleden, heeft haar fa milie gisteren laten weten. Strikwerda wordt zaterdag begraven in Amsterdam. Onder leiding van Strikwer da hield het Komitee de grootste demonstratie die ooit in Nederland is gehou den; 550.000 mensen betoog den in 1983 tegen kruisraket ten. Later zijn 3,7 miljoen handtekeningen verzameld. DEN HAAG Een 38-jarige man wordt niet langer vervolgd voor het maken van een seksueel afspraakje met een 13-jarige jongen via internet. In wer kelijkheid sprak de man af met een pedolokker van de politie. Het gerechtshof in Den Haag oordeelde giste ren dat iemand dan volgens de wet niet meer kan wor den vervolgd. De afspraak met de pedolokker is name lijk met een meerderjarige. DEN HAAG Het overleg tussen kabinet en sociale partners over de pensioenopbouw heeft gis teravond niets opgeleverd. „Er is geen wijziging geko men in het beschikbare bud get", constateerde de FNV. Het oorspronkelijke plan, waarbij de pensioenopbouw in 2015 daalt van 2,25 naar 1,85 procent, ligt hierdoor nog gewoon op tafel. Van avond zal de Tweede Kamer erover beslissen. DEN HAAG Drie kandidaten hebben zich al gemeld voor de opvol ging vamFred de Graaf (WD) als voorzitter van de Eerste Kamer. Het gaat om Ankie Broekers (WD), Ma rijke Linthorst (PvdA) en huidig ondervoorzitter Hans Franken (CDA). De kandidaatstelling loopt tot vrijdag. Voor GroenLinks en SP is het geen uitgemaakte zaak dat de voorzitter weer van een grote partij komt Minder straf om beelden door Jan Reijnders BREDA - De politie is ernstig in de fout gegaan door de camerabeel den van het uitgaansgeweld in de Oosterhout op 19 januari in een opsporingsprogramma op tv te vertonen. Dat zegt de Bredase rechtbank, die de vijf verdachten van dit geweld veroordeelt tot jeugddetentie en/of werkstraffen. De fouten van de politie zijn voor de rechtbank aanleiding de ver dachten kortingen op hun straf te geven. Die zijn overigens gering: een week korting op de jeugdde tentie of vijftien uur op de opge legde werkstraf. Het uitzenden van de camerabeel den was niet nodig, omdat de poli tie al vier van de vijf verdachten in beeld had, oordeelt de recht bank. Ook ontbrak de vereiste toe stemming van de hoofdofficier. De politie had de verdachten zelf Rechtbank over zaak straatgeweld in Oosterhout met de camerabeelden moeten confronteren voordat ze tot het 'zware middel' van uitzending over mochten gaan. „Verdachten zijn benadeeld. Ze zijn herkend en hebben zich daarom gemeld." Volgens hun raadslieden zijn na de uitzending ook verdachten be dreigd en hebben ze op school problemen (schorsing) gekregen. De advocaten zijn teleurgesteld over de omvang van de strafkor ting. Ze vragen zich af of die 'in druk' zal maken op de politie. De Bredase rechtbank heeft alle vijf verdachten van het uitgaans geweld op 19 januari veroordeeld. Twee jongens acht de rechtbank schuldig aan poging tot doodslag. Zij krijgen een jeugddetentie van 164 dagen waarvan 120 voorwaar delijk en werk- en leerstraffen van 165 en 135 uur. Bij drie jon gens ziet de rechtbank in het ge weld op het 25-jarige slachtoffer een poging tot zware mishande ling. Omdat twee ook worden ver oordeeld voor diefstal en een roofoverval op een pizzazaak krij gen zij de zwaarste straffen: 450 dagen jeugddetentie waarvan 187 voorwaardelijk en gedragsverbete- rende trainingen voor een perio de van negen maanden. De vijfde verdachte, die bekend werd door een optreden bij Pauw&Witteman, krijgt 76 dagen jeugddetentie waarvan 60 voor waardelijk en 75 uur werkstraf. Hij heeft het slachtoffer welis waar ook een klap gegeven, maar heeft ook geprobeerd te sussen. De rechtbank stelt vast dat het slachtoffer door twee jongens is aangevallen, waarna ook de drie anderen erin sprongen en het slachtoffer ten val kwam. Ook toen is hij nog in het gezicht gesla gen en geschopt 'terwijl hij weer loos op de grond lag'. Dat het let sel nog is meegevallen is niet aan verdachten te danken, meent de rechtbank. Ze moeten het slacht offer 1305 euro schade betalen. FREDENSBORG - Koning Willem- Alexander en koningin Maxima pose ren samen met de Deense koningin Margarethe en prins Hendrik tijdens hun kennismakingsbezoek aan Dene- door Freke Remmers HILVERSUM - De regionale omroe pen willen op het gebied van nieuwsvoorziening meer samenwer ken met de landelijke omroep en de regionale dagbladen. „Dat ligt gevoelig, maar soms staan een NOS-verslaggever én een regionale verslaggever bij de zelfde gebeurtenis, waar je je kan afvragen of het nodig is om daar allebei naartoe te gaan", zegt Ge rard Schuiteman, directeur van de branchevereniging van regionale omroepen ROOS. De regionale omroepen willen ook in hun ei gen streek 'een spil zijn in de re gionale en lokale journalistiek', schrijft de branchevereniging in een brief aan de Tweede Kamer. „De onafhankelijke journalistiek is in gevaar. De regionale omroe pen willen deze teloorgang tegen gaan door hun nieuws beschik baar te stellen aan regionale dag bladen, georganiseerde lokale om roepen en andere relevante organi saties." Op regionaal niveau wer ken media al samen in pilotprojec- ten. Schuiteman: „Maar het blijft een probleem als een publiek gefi nancierde regionale omroep met JAN THIEL BAAI Chogogo Resort* WILLEMSTAD Trupial Inn Hotel Casino Zie www.kras.nl/25793 Zie www.kras.nl/25310 Zie www.kras.nl/25809 15 cpm Prijzen zijn p.p.exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Voor de meest actuele prijzen, zie www.kras.nl boek een zonvakantie naar Curacao en profiteer van kortingen tot 200 per persoon bij vertrek t/m oktober! ontdek Curacao per huurauto met o.a. de vele baaitjes, lokale restaurants en bars, geniet van de tochten langs de prachtige landhuizen en bezoek de oude zoutpannen vwintpr '13-'14 boekbaar^ uuintsr'13-14 boekbaar Populair resort direct aan de Jan Thiel Baai Ecologische lodge op een rustige locatie Kleinschalig hotel ca. 4,5 km van het met zwembad en ruime appartementen. met een privé-strand en groot zwembad. centrum van Willemstad en Mambo Beach. waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4