'Kikkerjuf neemt afscheid van jarig 't Kofschip Gevelkunst was cadeau ter afscheid RWS-man Een-na-laatste smartphones tegen superscherpe prijzen °l SCHOUWEN-DUIVELAND 27 Telfort Smartpakkers Samsung Galaxy S III 150 min 500 MB Gratis 32 GB geheugenkaart Werkt in je voordeel Dominee uit de uitzendpool Wandeling door tuin buitenplaats WOENSDAG 26 JUNI 2013 Juf Wil Zwart te midden van leerlingen en ouders van 't Kofschip, tijdens het oefenen voorafgaand aan de circusvoorstelling, foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman ZIERIKZEE - De school is veertig jaar oud en juf Wil Zwart neemt, na even zoveel jaren voor de klas te hebben gestaan, afscheid. Ge noeg redenen voor het team en leerlingen van obs 't Kofschip in Zierikzee om flink uit te pakken. In sportcentrum Onderdak werd dins dag een circusvoorstelling in elkaar gezet en uitgevoerd. De kikkerjuf wordt juf Wil ook wel genoemd. „Ze spaart kikkers en dat moet je natuurlijk niet te gen kinderen zeggen", weten orga nisatoren (en juffen) Bea Dale bout en Anique Volkeri. De juf, die haar onderwijsloopbaan op januari 1973 op een school in Brui- nisse begon, kreeg door de jaren heen heel wat kikkers cadeau. Zo ook dinsdag. Maar behalve met een met wasknijpers gemaak te kikker werd juf Wil ook met een circusvoorstelling en lovende woorden geëerd. „Ze is in hart en nieren een kleuterjuf. Een hele lie ve juf, die alles doet in het belang van het kind. Zelf hoeft ze hele maal niet in het middelpunt van de belangstelling te staan", zeg gen Bea en Anique. Na drie jaar in Bruinisse belandde zij op kleuterschool 't Mierennest in Zierikzee. Wil maakte halver wege de jaren tachtig de omvor ming mee tot basisschool. Ze le verde inhoudelijk een belangrijke bijdrage in het goed op elkaar la ten aansluiten van de voormalige kleuterschool en lagere school, herinnert oud-directeur van de school Joke van Anraad zich. „Ze was keigoed." In dat hele proces bleef één ding voor de 'kikkerjuf bovenaan staan. „Kinderen moe ten spelen. Daar leren ze van." Hoewel het kleinste grut haar al tijd is blijven boeien, bewoog ze zich door de jaren heen moeite loos door alle leeftijdsgroepen heen. „Omdat kinderen kinderen zijn. Hoe oud ook." De laatste ja ren gaf ze les in groep 5. Gedurende de vier decennia dat de Zierikzeese in het onderwijs werkzaam is geweest, is er niet ex treem veel veranderd. „Tenminste niet in de omgang met kinderen en hoe kinderen zijn. Waar ik wel tegenaan loop is dat het papier werk enorm is toegenomen. Ieder kind moet een dossier hebben, ook al huppelt het door de school heen. En dat kost heel veel tijd." Dat je als school stagiaires hard nodig hebt om de boel rond te breien, is haar ook een doorn in het oog. „Er moet meer worden geïnvesteerd in het basisonder wijs. Kinderen zijn de toekomst. Het is zonde als je daar niet in in vesteert." door Luc Oggel GOES - Het was niet onopgemerkt gebleven, de fraaie muurschilde ring op de kopgevel van een appar tementencomplex aan de Kastan jestraat in Goes. Op Twittter ver schenen foto's en ook sierde het kunstwerk dinsdag de voorpagina van het Zeeland-katern van de PZC. Maar naar het hoe, wat en waarom bleef het gissen. Nou ja gissen, het was eigenlijk nog ge heim. Navraag bij woningbouwvereni ging RWS, eigenaar van het com plex, bracht vrij snel helderheid, maar er was een klein probleem, zei directeur Maarten Sas maan dag. De streetart was namelijk be doeld als afscheidsgebaar voor Guus Mulders, die dinsdagavond afscheid nam als lid van de raad van commissarissen van RWS. „Het is dus net iets te vroeg voor publicatie", zei Sas maandag. Mulders is zelf ook kunstenaar - hij maakt gedichten - en hij had ooit voorgesteld of het niet aardig zou zijn om een kopgevel te laten beschilderen. i.c.m. Telfort ToestelLease ©-S rr\ M- 5 <u o 3 CU 8 F vo cu E 3 tS E 2 00 C "rë o E u c 00 <U d CU 00 c <U ■s~ CU lo 'o. telfort.nl 08001707 Telfort winkels WISSENKERKE De Protestantse gemeente De Ontmoeting in Noord-Be veland heeft als eerste een predikant uit de nieuwe mo biliteitspool van de PKN ge kregen. De mobiliteitspool is een soort uitzendbureau waarin jonge predikanten in de praktijk kunnen groeien. Ruben den Hartog wordt zondag 30 juni als predikant bevestigd. Op Noord-Beve land is een vacature ont staan doordat ds Karin van den Broeke preses werd van de generale synode. KLOETINGE De tuin van de historische buitenplaats Kloetinge is za terdag 29 juni geopend voor bezoekers. De tuin is in de negentiende eeuw aange legd in landschapstijl en een pronkstuk is de grootste mammoetboom van Zee land. Met bloeiende borders langs mooie paden is de tuin een droom voor fotogra fen. Bezoekers kunnen tus sen 10.00 en 17.00 uur naar binnen via het Koetshuis aan het Marktveld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49