Buurtbus Westkapelle- Veere kan gaan rijden Politie int halve ton aan openstaande boetes Altijd goedkoop zakelijk mobiel, óók buiten uw bundel. 26 SCHOUWEN-DUIVELAND Banken maken plein af Oranjefonds geeft Ossenisse 25.000 euro voor vernieuwing dorpshart Bestel nu op hollandsnieuwe.nl/pzczakelijk hollands nieuwe. Jan de Ridder sneuvelde in 1940 bij Kapelle. Hij wordt vandaag na 7 3 jaar herbegraven in Rhenen. voor ondernemers Soldaat naar zijn laatste rustplaats ZIERIKZEE - In aanwezigheid van B en W heeft bouwbedrijf Boogert dinsdag zitbanken geplaatst op het Havenplein in Zierikzee. Het gaat om vijf houten banken, die vanuit de bestrating worden aangelicht door led-lampen. Het Ha venplein is nu klaar. Vlnr wethouder Wim Stouten, burgemeester Gerard Ra- belink en de wethouders Ad Verseput en Gilles Houtekamer, foto PZC OSSENISSE - De werkgroep Dorps- hart Ossenisse krijgt van het Oranjefonds 25.000 euro om het nieuwe dorpshart te realiseren. Eerder zegden de gemeente Hulst, de Europese Unie en de Rabobank financiële steun toe. „We hebben nu voldoende geld om het dak van het dorpshuis te verduurzamen en de eerste fase van de dorpshartvernieuwing uit te voeren", zegt een tevreden voorzitter Ineke Eibers van de dorpsraad. Afgelopen weekend is begonnen met de vernieuwing. Ongeveer 45 vrijwilligers verwijderden hek ken, stenen en struiken. Eibers: „Nu is het aan de professionals, waarna de vrijwilligers het plan verder kunnen uitwerken." door Marina Smits RHENEN - Soldaat Jan de Ridder wordt vandaag naar zijn laatste rustplaats gebracht. Hij sneuvelde op 16 mei 1940 dichtbij Kapelle. De stoffelijke resten van de dienst plichtige soldaat worden na 73 jaar op het Militaire Ereveld Greb- beberg in Rhenen herbegraven op verzoek van zijn nabestaanden. Hier wordt hij met zijn gevallen kameraden herenigd. In de meimaand van 1940 vocht De Ridder met het Veertigste Regiment Infanterie in Zuid-Beve land tegen de Duitsers. Op 16 mei 1940 trok de eenheid van soldaat De Ridder zich terug in Borssele. De Ridder was paardenmenner van een keukenwagen die vanuit Biezelinge naar Borssele moest. Een jonge wagenmenner van een andere keukenwagen durfde de gevaarlijke rit niet aan. De Ridder had deze route eerder gereden en stapte vrijwillig op de tweede keu kenwagen om die ook naar Borsse le te rijden. Op de terugweg van Borssele kwam hij, lopend tussen de twee paarden, aan bij een spoorweg overgang in Kapelle. Hier werd hij, vermoedelijk door de Fran sen, onder vuur genomen. Het voorste paard sneuvelde eerst, daarna Jan de Ridder en het twee de paard. Een dag later werd De Ridder begraven in Kapelle-Bieze- linge. Het verhaal gaat dat de Franse mi litairen op iedereen schoten die een uniform droeg. Zij hadden geen idee welke militairen Neder lands waren of Duits. In juni 1940 is De Ridder overge bracht naar de Gemeentelijke Be graafplaats in Rhenen, omdat hij in het dorpje Achterberg woonde dichtbij Rhenen. Hij was daar be zig om zijn eigen boerenbedrijf te beginnen. Zijn ervaring op de boerderij was de reden dat hij bij zijn compag nie ook de zorg over de paarden had. Jan de Ridder werd in maart 1929 voor het vervullen van zijn dienstplicht ingelijfd bij het Zes tiende Regiment Infanterie. Tien jaar later werd hij opnieuw opge roepen. Toen hij "sneuvelde was hij dertig jaar oud. Een troepenafdeling van het Regi ment Infanterie Oranje Gelder land uit Ermelo draagt soldaat De Ridder vandaag naar zijn laatste rustplaats. MIDDELBURG - De provincie geeft de gemeente Veere toestemming om een buurtbus te laten rijden tussen Westkapelle, Domburg, Oostkapelle, Serooskerke, Gapinge en Veere. Dat heeft het college van Gedepu teerde Staten besloten. De buurtbus rijdt vijf dagen in de week en wordt bestuurd door een team van vrijwilligers. Zo'n twintig mensen hebben zich als chauffeur gemeld zodat de lijn dienst deze zomer in bedrijf kan zijn. Voor het project wordt een specia le buurtbusvereniging opgericht. Om de bus te laten rijden, is jaar lijks bijna 33.000 euro nodig. Daar komt bovenop de onkostenvergoe ding voor de buurtbusvereniging van 3900 euro. De provincie Zeeland is bereid om voor alle kosten van het buurt busproject subsidie te verlenen. GOES - De politie in de gemeenten Goes, Noord-Beveland en Borsele heeft dit jaar voor 54.000 euro aan openstaande boetes geïnd. Agenten benaderden mensen die nog gevangenisstraffen of boetes open hadden staan, om zo verve lende situaties op Schiphol of aan de grens te voorkomen. Het ging hierbij om verkeersboetes, maar ook om boetes voor mishande ling, vernieling en winkeldiefstal. Deze mensen hebben meerdere kansen gehad om in bezwaar te gaan of om de boetes te betalen. De intensieve aanpak in de drie Bevelandse gemeenten heeft er toe geleid dat dit jaar al meer dan een halve ton aan openstaande vonnissen is geïnd. Verder zijn er tijdens de acties elf voertuigen buiten gebruik gesteld en zijn ongeveer vierhonderd,da gen aan openstaande gevangenis straf uitgezeten. 4,3 d 'exC' G' :.y 550 belminuten sms'jes of MB xtra 500 MB iPhone 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48