College kondigt nieuwe bezuinigingen aan I Fietsersbond dringt aan op afvlakken Duinhoevepad ZORG RUD Zeeland Vergadering Regionale uitvoeringsdienst Zeeland 24 SCHOUWEN-DUIVELAND a3 'Prikkels door De Gemeenschappelijke regeling Regionale uitvoeringsdienst (RUD) Zeeland gaat vanaf 1 januari 2014 taken uitvoeren op het gebied van vergunningverlening, toe zicht en handhaving voor onderdelen van de Wet algemene bepalingen omgevings- recht (Wabo) en de Wet milieubeheer. De RUD Zeeland gaat in opdracht werken van de provincie Zeeland, waterschap Scheldestromen en Zeeuwse gemeenten. Op 28 juni 2013 vindt, nadat de besluitvorming bij de deelnemers is afgerond, de eerste vergadering plaats van het Algemeen Bestuur (AB) van de Gemeen schappelijke regeling Regionale uitvoeringsdienst Zeeland. De vergadering is openbaar en wordt gehouden in de Raadzaal van het stad huis van Terneuzen (Stadhuisplein 1, Terneuzen) en start om 11.00 uur. De voorlopige agenda is als volgt: 1 Opening en mededelingen 2 Vaststellen agenda 3 Vaststellen verslag AB RUD Zeeland i.o. 10-6-2013 4 Besluitvorming deelnemers 5 Aanwijzing leden Dagelijks Bestuur (DB) 6 Aanwijzing voorzitter 7 Vaststellen delegatiebesluit bevoegdheden DB 8 Vaststellen reglement van orde AB 9 Aanwijzing secretaris (onder voorbehoud) 10 Kennisname reglement van orde DB 11 Kennisname organisatieverordening 12 Rondvraag 13 Sluiting De agenda en stukken voor de vergadering zijn digitaal te raadplegen via www.rud-zeeland.nl en liggen voor iedereen ter inzage in de kantoren van de provincie Zeeland en waterschap Scheldestromen in Middelburg en in de gemeentehuizen van de deelnemende gemeenten. door Ton van den Nouweland zierikzee - Het wil nog niet zome ren en dat is in het gemeentehuis niet anders. Het Rijk blijft korten op de gemeente-uitkeringen, waar door Schouwen-Duiveland de ko mende jaren twee miljoen euro moet bezuinigen. Wethouder Ad Verseput van Fi nanciën wil op de eerste plaats geld uit de gemeentelijke organi satie halen. Ambtenaren moeten 'nog efficiënter gaan werken'. Mo gelijk worden afdelingen samenge voegd. Verder gaat de wethouder op nieuw bekijken welke gemeente lijke taken kunnen worden uitbe steed aan bedrijven, organisaties of gemeentelijke samenwerkings verbanden. De bezuinigingen mo gen volgens Verseput niet ten kos te gaan van de dienstverlening aan de inwoners. De ombuigingen zijn nodig om dat het Rijk heeft aangekondigd de gemeenten met zes miljard eu ro te korten. Zekerheid daarover komt pas in september. De kor ting heeft te maken met de Euro pese norm waarbij het nationaal begrotingstekort niet hoger dan drie procent mag zijn. Gemeenteambtenaren zijn hier mee aan het rekenen geslagen. In het positieve scenario levert Schouwen-Duiveland een mil joen per jaar in. In het slechtste scenario is dat twee miljoen. „Het is verstandig om het worstcase- scenario te hanteren", zegt Verse put. In deze prognose wordt Schouwen-Duiveland in 2015 ge confronteerd met een tekort van ongeveer een miljoen. Dat tekort loopt op tot 2,3 miljoen in 2016 om in 2017 weer iets te dalen naar 1,5 miljoen. Deze tekorten moeten met bezuinigingen worden opge vangen. Verseput kondigde de bezuinigin gen dinsdag aan bij de presentatie van de Meicirculaire van het kabi net. De hierin aangekondigde kor tingen en nieuwe taken voor de gemeente had Schouwen-Duive land op kunnen vangen. Verse put: „Dan hadden we in 2017 nog wat geld, zo'n 4,5 ton, over kun nen houden en daar was ik best positief over." De verwachte nieu we korting rond Prinsjesdag gooit echter roet in het eten. Het slechte nieuws komt een maand nadat B en W trots lieten weten dat zijn hun in 2010 afge sproken bezuinigingsdoelstelling van vijf miljoen per jaar ruim op tijd hebben gehaald. Toch is Verseput daar niet teleur gesteld over. „Nee, want dat is een van de redenen dat we nu nog in de plus zitten. Gemeenten die minder streng hebben bezui nigd of daar later mee zijn begon nen, moeten nu Veel meer doen. Ik denk dat er gemeenten zijn die nu in moeilijkheden komen. Maar nogmaals. We weten pas eind september hoe het uitpakt." door Piet Kleemans burgh-haamstede - De Zeeuwse Fietsersbond vindt dat strandover- gang het Duinhoevepad onmiddel lijk moet worden afgevlakt. „Zodat de steile helling geen gevaar meer oplevert en geen verkeersslachtof fers meer veroorzaakt", zegt de Zeeuwse woordvoerder van de Fiet sersbond, Jan Midavaine. Volgens hem blijkt uit cijfers dat het Duinhoevepad jaarlijks goed is voor zo'n twaalf valpartijen waarbij mensen dusdanig ge wond raken dat ze per ambulance moeten worden vervoerd. Er moét ingegrepen worden in de vi sie van Midavaine. Hij is niet on der de indruk van het argument van de overheid dat er weinig mo gelijkheden zijn tot verleggen van het pad, omdat het Duinhoeve pad in beschermd natuurgebied ligt. In het recente verleden zijn al happen grond uit beschermd duingebied genomen en voor sep tember dit jaar staat volgens Mida vaine afgraven van duinvegetatie tussen de stormvloedkering en Punt van Westerschouwen op de agenda. „Een biotoop van broed- vogels en orchideeën wordt zo ver nield", aldus Midavaine. Niets doen is in het geval van het Duinhoevepad naar zijn stellige overtuiging geen optie. „Zeeland krijgt als fietsprovincie een be hoorlijke deuk in haar imago als zij niet ingrijpt." Mocht het pad onverhoopt niet afgevlakt wor den, dan pleit Midavaine voor tij delijk afsluiten van het Duinhoe vepad voor fietsers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46