Deelname Rus is de hoofdprijs voor Challenger Zeeland Sijsling speelde niet eens top SPORT 37 Bart Bleyaert toont zijn klasse Drie kandidaten Spelen 2020 nek-aan-nek Nederlands drietal in mum van tijd uitgeschakeld tijdens eerste ronde van Wimbledon. WOENSDAG 26 JUNI 2013 Igor Sijsling was de enige Nederlander die de eerste ronde van Wimbledon overleefde, foto Adrian Dennis/AFP 'Juiste keuzes leren maken in loopbaan' door Geert Langendorff LONDEN - Hemelsbreed lagen de banen waarop Thiemo de Bakker, Michaëlla Krajicek en Arantxa Rus hun partijen in de eerste ron de speelden, nog geen honderd meter uit elkaar. Niettemin slaag de directeur sportief Jan Sieme- rink van de KNLTB er niet in over al poolshoogte te nemen. Zo snel liet het drietal zich overrompelen. De desillusie sloot aan bij een reeds lang ingezette trend. „Zwaar onder de maat", vatte De Bakker zijn optreden tegen James Blake samen (6-1 6-3 6-2). Bij het uitspreken van deze harde conclu sie verstarde zijn blik enigszins. „Ik neem minimaal twee dagen rust om hiervan te bekomen." De voormalige winnaar van het junio- rentoernooi in Londen (2006) zuchtte diep. Alleen een vaste coach, zo redeneerde hij, kon hem in snel tempo terug op zijn oude niveau brengen. Siemerink reageerde koel op deze opmerking, waarin een verkapte oproep aan de bond in verscholen lag. De problematiek van De Bak ker ging hem aan het hart, maar bemiddelen met diens kleding- sponsor Adidas om hun huis- coach Sven Groeneveld (tijdelijk) beschikbaar te stellen rekende hij niet tot zijn takenpakket. „Thie mo is inmiddels 24 jaar en zelf verantwoordelijk voor dergelijke zaken. Hij moet dit zelf oplos sen." Waar De Bakker met realiteitszin zijn vroege uitschakeling ver woordde, voorzag Arantxa Rus haar nederlaag tegen Olga Poetsj- kova (6-4 6-2) van een bevreem dende analyse. Ze sprak op fluis tertoon over technische elemen ten waaraan geschaafd moest wor den. Het ontging haar duidelijk dat op haar spel weinig aan te merken was. Ze vermaakte de toe schouwers met fraaie slagen, maar verprutste op cruciale mo menten al het voorwerk met wil dé uithalen. „Arantxa is geen tac tisch wonder", beaamde Sieme rink. „Ze moet geïnstrueerd wor den." Daarbij gaf de oud-topten- nisser toe, dat haar vrije val op de wereldranglijst meer een mentale dan een technische kwestie was. Zonder op de persoonlijke situa tie van Rus in te gaan, vertelde hij dat de bond over een netwerk be schikt om spelers met blokkades te helpen. „Je geeft het aan, maar de keuze kunnen we niet maken." In deze bedompte stemming zorg de Krajicek voor wat frisse lucht. Ze maakte tegen Na Li weliswaar geen enkele kans (6-16-1) haar hu meur leed er niet onder. „Ik ben blij dat ik geen pijn voelde", zei ze breeduit lachend. Na een afwe- Igor Sijsling bleef na zijn zege op de Amerikaan Alex Kuznetsov (6-3 6-4 6-4) bijzonder nuchter. De Amsterdammer plaatste zich dinsdag op Wimbledon als enige Nederlandse tennisser voor de tweede ronde. Hij hoefde naar ei gen zeggen niet eens geweldig te spelen. „Meer was ook niet nodig. Ik hield mijn service, het was een steady wedstrijd." zigheid van maanden door diver se fysieke klachten wilde ze niet somberen over het ontluisterende resultaat tegen de nummer zes van de wereld. „Ik mis het juiste niveau om me met dit soort meis jes te kunnen meten. De komen de periode wil ik daar langzaam naartoe werken." Siemerink toonde begrip voor haar situatie, maar plaatste wel een kritische kanttekening. Net als De Bakker schurkte Krajicek, in 2007 kwartfinalist op Wimble don, ooit tegen de wereldtop aan. Beiden verzuimden destijds de grenzen van hun talenten op te zoeken. Binnen de KNLTB pro beert Siemerink in zijn huidige rol dergelijk verval te voorkomen. „We willen jeugd zodanig oplei den, dat ze het maximale uit hun mogelijkheden halen." In zijn visie moet dat gebeuren door talenten een topsportmenta liteit aan te leren. De infrastruc tuur daarvoor ontbreekt momen teel door een wildgroei aan tennis- scholen. Voor de huidige genera tie professionals - „BV'tjes" - heeft hij slechts twee adviezen. „Heel hard werken." Voor hun op volgers hoopt hij later niet een be lerend vingertje te hoeven opste ken. „Het gaat erom dat je de juis te keuzes maakt. Hopelijk kunnen we ze leren die te maken." Sijsling trok zich vorige week nog terug van het ATP-toernooi van Rosmalen vanwege een buikvirus. „Ik was heel ziek en voelde me erg slapjes. Ik voelde me vandaag nog niet top, de spanning in mijn spieren was wat zwak en ik was niet zo snel op de benen." In de tweede ronde treft Sijsling de als zeventiende geplaatste Ca nadees Milos Raonic. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Arantxa Rus, de ten nisster die dinsdag in de eerste ron de van Wimbledon werd uitgescha keld, doet volgende week mee aan de Challenger Zeeland in Middel burg. De 22-jarige speelster uit Monster zegde kort na haar verlies- partij tegen Olga Poetsjkova via trainer Hugo Ecker haar komst naar Zeeland toe. Rus, die momenteel 156e staat op de wereldranglijst, is bezig aan een mager seizoen. In Londen ver loor ze haar zeventiende partij in het hoofdschema van een WTA- toernooi op rij, wat een evenaring van het record van de Amerikaan se Sandy Collins betekende. Van daar dat de Zuid-Hollandse deze zomer ook ITF-toernooien gaat spelen. Bij de Challenger Zeeland kan ze vertrouwen opdoen en weer eens punten pakken voor de ranking. Martijn van Haasteren, verant woordelijk voor het deelnemers veld bij de Challenger Zeeland, was dinsdag een blij man. „Ik hoopte voor Arantxa dat ze zou winnen", zei hij. „maar voor ons toernooi was het mooi dat ze toch verloor. Ik wist namelijk al dat dan de kans groot was dat ze naar Middelburg zou komen." Kort na de nederlaag had Van Haasteren contact met Rus' coach Ecker. Die zegde meteen haar deelname toe. Van Haasteren: „Volgens Hugo Ecker is Arantxa Rus blij dat ze weer op gravel kan spelen. Dat gras vindt ze eigenlijk maar niks. Nu kan ze, volgens haar coach, wedstrijdritme op doen in Middelburg en tussen door lekker trainen." IJZENDIJKE - Op de Belg Bart Bleyaert stond dinsdagavond geen maat-tijdens de Boulevard loop in IJzendijke. De atleet uit Knesselare liep op de 9,5 kilome ter van start tot finish aan kop. Hij liet de klok stoppen na 32.19 minuten. Benjamin Gerrits eindigde als tweede in 34.52 minuten. De Axe laar bouwde zijn race prima op en eindigde vanuit het achterveld op het podium. De derde plaats was voor de Belg Angelo van Nevel. Bij de vrouwen was Marieke Mullaert oppermachtig. Zij liep in haar eigen dorp naar een tijd van 43.43 minuten. Marianne Knijff (Philippine) eindigde in 45.43 minuten als tweede. Kim du Puy (Terneuzen) legde in 46.02 minuten beslag op de derde plaats. Kris Derveaux (Oostende) was on genaakbaar op de 3,8 kilometer. De Belg liep naar een tijd van 13.06 minuten, negen seconden sneller dan Chris de Smit uit Hulst. Bij de vrouwen won Dewi Kareis uit Breskens in 17.05 minu ten, 21 seconden sneller dan haar haar directe achtervolgster en plaatsgenote Linda Herwegh. De inschrijvingstermijn voor de Challenger Zeeland was al ver lopen. Rus krijgt daarom de wildcard van de organisatie. Die lag voor haar of Michaëlla Kraji cek - ook dinsdag uitgeschakeld op Wimbledon - klaar. Bernice van de Velde uit Kapelle vist nu achter het net. Als Rus of Krajicek de wildcard niet opeiste, ging die immers naar haar. „Bernice moet nu kwalificaties spelen", zei Van Haasteren. „Dat is eigenlijk wel jammer. Maar zo'n kans met Rus mogen we niet laten lopen. Dit is de hoofdprijs voor ons toernooi." Van de Velde ontving het slechte nieuws nadat ze een sterke partij had gespeeld tijdens het future- toernooi van Breda. Ze was daarin verrassend de baas over de Brazili aanse Maria-Fernanda Alves, de nummer twee van de plaatsings lijst. De setstanden waren 3-6, 6-1 en 6-2. Aranta Rus: van Wimbledon naar Challenger Zeeland LAUSANNE - Volgens een tussen tijds rapport van het Internatio naal Olympisch Comité (IOC) is er geen duidelijke favoriet aan te wijzen voor de organisatie van de Olympische Spelen in 2020. Er zijn nog drie steden in de race: Istanbul, Madrid en Tokio. Een evaluatiecommissie bezocht de plaatsen in maart. De finan ciële risico's voor Madrid ten ge volge van de zwakke Spaanse eco nomie worden beheersbaar ge noemd, terwijl de kansen van Istanbul niet zouden slinken door het veiligheidsrisico in Ttirkije. To kio tot slot werd geroemd om het solide bid en de sterke financiële krachten erachter. Dat zou opwe gen tegen het gebrek aan steun on der het Japanse volk. Tijdens het 125e IOC-congres op 7 september in Buenos Aires wordt bepaald waar de Spelen van 2020 worden gehouden. Tokio was al eens gastheer in 1964, terwijl Ista- nul en Madrid meermaals vergeef se poging deden om de Olympi sche Spelen binnen te halen. In 2016 is het evenement in Rio de Janeiro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37