Volledig podium voor De Voogd molenaar 36 SPORT Zeeuwen met Oranje actief op EK rolstoelbasket Van der Meet simpel verder, verlies Kerkhove Fenerbahce en Besiktas op het strafbankje Bon voor gratis uitgebreide brochure! Gratis brochure? 0800-27 40 400 door Fred Rabout OOSTBURG - Danny de Voogd, Jaap de Rijke en Gijs Baan waren de win naars van het jongste duivensport- weekeinde. Met name Danny de Voogd uit Yerseke pakte uit. Op het provinciale dagfondconcours vanuit Ruffec klokte hij drie dof fers binnen zeven seconden. En dan te bedenken dat de af stand tussen lossingsplaats en het thuishok hemelsbreed toch 670 ki lometer is. De Voogds duiven pak ten meteen ook de drie provincia le podiumplaatsen. Daarmee be leefde de 35-jarige Bevelander een primeur. „Ik zag ze alledrie ko men. Dat het vroeg was, wist ik meteen. Ik verwachtte ze eigen lijk rond kwart over twee, maar ze waren er al om vier minuten voor twee." De Voogds eerste duif, een tweeja rige lichte kras, vloog volgens ver wachting. „Die was vorige week nog de vierde op Orleans. Het was ook mijn eerste getekende van de 29 doffers en duivinnen die ik op weduwschap had inge- korfd. De andere twee, een blau we en een kras, zijn twee jaarling- doffers die nog wat ervaring mis sen". De Voogd was niet aan zijn proefstuk toe. Hij won vorig jaar nog provinciaal Chateouroux. Er staan nu zo'n vijf provinciale ze ges op zijn erelijst. Jaap de Rijke uit Stavenisse pakte zijn eerste provinciale overwin ning uit Bordeaux. De lossing, ge pland op vrijdagmiddag, moest door de weersomstandigheden uitgesteld worden tot zaterdagoch tend om 7.45 uur. De Rijke (66), die er acht had ingekorfd, zag zijn zevende getekende, een lichte kras witpen, om 15.36 uur uit het luchtruim op zijn hok neerdalen. Het was een jaarling die debuteer de op de grote fond. „Ik had hem alleen nog maar op trainings vluchtjes meegegeven. Dat hij er nu is, is schitterend. Prachtig zo als hij van boven het dorp naar mijn hok kwam. Van zoiets kun je als duivenliefhebber alleen maar dromen." De Rijke vliegt al leen de 'grote fond'. Een vijfde en tiende nationaal op Barcelona wa ren tot zaterdag de beste resulta ten van de duivenmelker uit Sta venisse. Die prestaties mochten er overigens ook zijn. Naast Ruffec en Barcelona stond zaterdag ook het tweede concours voor jonge duiven op de kalender. Middelburger Gijs Baan, de rege rende generaal van Zeeland, zag de snelste doffer van de provincie op de plank belanden. Dit blauwe doffertje overbrugde de 117 kilo meter tussen Pommeroeul en de Middelburgse Leliestraat met een snelheid van 1713 meter per mi nuut. Pommeroeul met 5410 jonge duiven: Samenspel 1 (1698 m/m): 1. W. Daansen, 2. JP. De Lijzer, 3. H. Dellae- rt, 4,5. T. de Jonge. Samenspel 2 (1588 m/m): 1A. van Paemel, 2. J. Dieleman, 3. comb. Hamelkink, 4. R. de Schoolmeester, 5. J. Meertens. Sa menspel 3. (1592 m/m): 1L. Seghers, 2. R. de Booy, 3. A. v.d. Branden, 4. A. Mattens, 5. J. Voet. Samenspel 4 (1583 m/m): 1J. van 't Westende, 2,3. L. Traas, 4. G. Jacobusse, 5. T. Ka poen. Samenspel 5 (1532 m/m): 1,3,4,5. A. Mieras, 2. E. van Hijfte. Sa menspel 6 (1662 m/m): 1,2. C. Filius, 3,4,5. M. Matthijsse. Samenspel 7 (1713 m/m): 1,4,5. G. Baan, 2.J. de Wolf, 3. comb, de Ridder. Ruffec met 2084 oude duiven: 1,2,3. D. de Voogd, 4. D. Menheere, 5. J. de Smet, 6. S. von Hout, 7. E. van Acker en Zn, 8. K. Minderhoud, 9,10,11ge- br. Scheele, 12. comb. Peeman/v.d. Lijke, 13. comb. Bisschop/Colpaert, 14. C. Moeliker, 15. Fr. Franse, 16, J. van Belzen en Zn, 17. J. Siereveld, 18. C. Schroevers, 19. G. de Nooijer, 20. J. Vermeere. Bordeaux met 1835 oude duiven: 1. J. de Rijke, 2. J. van Maldegem, 3. S. Budding, 4. F. Steketee, 5. comb. J. en K. van Belzen, 6. G. Baan, 7. M. Silvius, 8. A. de Ridder Jzn, 9. D. Noom, 10. W. de Vries, 11J. de Vos, 12. comb. Zegers/Bruggeman, 13. H. Melis, 14. comb. K. en P. Schroevers, 15. J. v.d. Kleyn, 16. gebr. Reijngoudt, 17. A. Rid derbos, 18. M. van Iwaarden, 19. C. Dees, 20. A. Goudswaard. MIDDELBURG - Vlissinger Edwin Schalkx (27) en Goesenaar Mark Aalders (29) zijn vanaf zaterdag met het Nederlands team actief op het Europees kampioenschap rolstoelbasketbal in Frankfurt. Nederland zit in een poule met Zwitserland, Duitsland, Italië, Groot-Brittannië en België. De nummers één en twee plaatsen zich voor de kruisfinales. Het toer nooi eindigt op zondag 7 juli. Schalkx maakt al jaren deel uit van de nationale ploeg. Aalders zit er juist sinds dit jaar weer bij, nadat hij goed nieuws had gekre gen van zijn cardioloog. Beiden hadden goede trainingsstages in Nederland, België en Finland. Ze hopen die lijn door te trekken in Frankfurt. erbruikbare traplift! GZf Ja, stuur mij de gratis uitgebreide brochure over trapliften Q Mevr (j) Dhr Naam Adres Postcode Telefoon Plaats E-mail wk26_M3_pK Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Hebt u snel een traplift nodig? Haal dan de ModuI in huis en geniet van uw bewegingsvrijheid! De ModuI heeft een modulair railsysteem en is daardoor toepasbaar op iedere trap. Hierdoor heeft de ModuI de kortste levertijd van alle types, in sommige gevallen kan het al binnen 1 dag! De montage duurt slechts een paar uur. De ModuI is door dit unieke railsysteem volledig herbruikbaar. Dat is prettig voor het milieu maar ook voor uw portemonnee. Uw volledige traplift, inclusief rail, heeft immers nog een restwaarde. Molenaar verkoopt als enige leverancier in Nederland dit unieke systeem. Uniek Modulair railsysteem Montage op de trap; geen hak- en breekwerk Korte levertijd, herplaatsing mogelijk Zeer snelle montage, soms al binnen 1 dag Geheel opvouwbaar Zeer eenvoudig te bedienen Zeer geruisloze elektromotor Volledig herbruikbare rail Vrijblijvend thuisadvies? Wij komen graag bij u langs voor een gratis demonstratie bij u thuis. Winkels bij u in de buurt Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Bel voor meer info en openingstijden of kijk op onze site. Molenaar bevindt zich in een P-rominent winkel. WEIZIJNSPRODUCTEN www.molenaarwelzijn.nl Telefoon 0800-27 40 400 info@molenaarwelzijn.nl PERIGUEUX - Tennisster Angelique van der Meet is dinsdag overtui gend begonnen aan de challenger van Perigueux. De speelster uit 's-Heer Abtskerke was in de eer ste ronde veel te sterk voor de Frangaise Rachel Girard. De eind stand was 6-2 6-1. In het Zweedse Kristinehamn, waar deze week ook een challen ger bezig is, kwam Lesley Kerkho ve in actie. De Zierikzeese won te gen de Oekraïense Tetyana Arefye- va de eerste set met 6-1. Maar de tweede en derde verloor ze met 6-3 en 7-6. ISTANBUL - De Europese voetbal bond (Uefa) heeft Fenerbahge, de Uirkse club van aanvaller Dirk Kuijt, twee jaar geschorst voor Eu ropees clubvoetbal. Besiktas is voor één seizoen uitgesloten. Bei de straffen zijn een gevolg van een onderzoek door de Uefa naar omkooppraktijken en fraude in de 1\irkse competitie in 2011. Door de schorsing mag Fenerba hge komend seizoen niet deelne men aan de Champions League. De club van Kuijt heeft ook nog een voorwaardelijke schorsing voor een extra jaar uitsluiting ge kregen, met een proeftijd van vijf jaar. Besiktas had zich voor komend seizoen geplaatst voor de Europa League. Het grote m 11 www.pzc.nl/spaarkaart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36