Schultz wil overleg over sluizen Huub van der Lubbe en Adriaan van Dis in jury 30 ZEELAND FILM BY THE SEA brieven Nelleke van der Krogt vertelt in Zeeuws Museum ADRZ Schoenen Iran Kusttram Koninklijk bezoek Natuurles Rabobank Bezuinigingen AGENDA m door Jeffrey Kutterink DEN HAAC - Minister Melanie Schultz (Infrastructuur, WD) wil sa men met de provincie Zeeland, be drijfsleven en recreatiesector over leg over de bezuiniging op de be diening van sluizen en bruggen. „Een bijdrage uit de regio kan ver slechtering van sluisbediening voor komen." De minister zei dat dinsdagavond in de Tweede Kamer. Doordat alle ministeries moeten inleveren, ziet Schultz zich genoodzaakt te besparen op bediening van slui zen en bruggen. Draagt Zeeland niet substantieel bij, dan zullen bedientijden voor recreatie- en binnenvaart worden beperkt van 90-146 uur tot 60-90 uur per week. Alle partijen in de Tweede Kamer zijn zeer kritisch over de bezuini ging. „Ik heb sterk het idee dat de minister de bezuiniging op het bordje van de regio's legt. Of die moeten bloeden óf betalen", zei Sander de Rouwe (CDA). Albert de Vries (PvdA): „De PvdA snapt dat er moet worden bezuinigd. Maar wat je doet is een openbare weg afsluiten. Eén die je juist meer wilt benutten. Zeeland heeft geen kapitaal op de bank.'r Minister Schultz zei de bezuini ging zo te willen uitvoeren, dat de 'economische schade zo klein mogelijk is'. Ze wil in overleg met regio's, sector en bedrijfsleven. „Ik kan de bezuiniging niet weg poetsen. De makkelijke dingen hebben we gehad." Schultz zei 'bezig te zijn met cen trale bediening in onder andere Zeeland'. „Maar dat vergt een in vestering en dat is in deze tijd niet makkelijk." Ze stuurt de Ka mer in het najaar een voorstel met de gevolgen per regio. VLISSINGEN - Tijdens de traditione le Amuse maakte vaste juryvoor zitter Rinus Ferdinandusse gister avond bekend wie dit jaar nog meer zitting nemen in de jury van Film by the Sea. Het zijn actri ce Monic Hendrickx (drievoudig winnaar van een Gouden Kalf), Huub van der Lubbe (al meer dan dertig jaar zanger van popgroep De Dijk, daarnaast actief als ac teur en dichter), auteur en pro grammamaker Adriaan van Dis, schrijfster Tatjana van Zanten (be kend van de omstreden bestseller Supergelukkig (2012), over het le ven in Bloemendaal) en regisseur, scenarioschrijver en producent Mijke de Jong (bekend onder meer van de film Joy (2010), die drie Gouden Kalveren in de wacht sleepte). De jury beoordeelt tijdens het fes tival twaalf boekverfilmingen. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Ben opgenomen geweest in het ADRZ Goes. Wat betreft klant vriendelijkheid moeten ze nog veel leren, vooral op de spoedei sende hulp. Misschien kunen ze eens verpleegsters aannemen die normaal ABN spreken. Wat cardo- logie betreft ook een treurig iets. Ze hebben nu Poolse en Roe meense cardiologen aangenomen. Zijn er geen Nederlandse cardiolo gen meer? Ik begreep dat de buitenlanders goedkoper zijn. De vijf miljoen winst moet ergens vandaan ko men. Ik mag hopen dat ze goed Nederlands spreken. En maar klagen dat de Nederlan ders geen werk hebben (of willen die niet in ADRZ werken)? Aplo Verdonck Bongerd 73, Goes Dat waren twee opmerkelijke be richten op de voorpagina: men sen kunnen hun rekeningen niet meer betalen vanwege de hoge zorgpremie en straatrovers ma ken een paar schoenen buit (17 juni). Het ene lijkt een gevolg van het andere. Volgende week kopt de krant waarschijnlijk dat er ie mand van zijn kunstgebit is be roofd. Johan Dobbelaar Gouwestraat 42, Terneuzen De gematigde hervormer Hassan Rouhani heeft de Iraanse presi dentsverkiezingen gewonnen. Wie de berichtgeving voor de ver kiezingen volgde zou dat niet ver wacht hebben. Onze media bena drukten vooral dat de Iraanse ver kiezingen niet zouden voldoen aan de democratische normen, zonder overigens in te gaan wat die normen dan juist zijn. Wester se beleidsmakers kunnen het niet laten om met hun opgestoken vin gertje Iran de les te lezen over de mocratie. 70% van de stemgerech tigde Iraniërs ging stemmen, een opkomst die 15% hoger ligt dan die van de laatste Amerikaanse presidentsverkiezingen. De massa le opkomst voor de Iraanse presi dentsverkiezingen bevestigt de kracht van het Iraanse volk. Nu is het aan de Europese Unie om sancties op te heffen en de nieu we president alle bewegingsruim te te geven. Of blijft het bij: wees vriendelijk en meegaand voor ons, of wij brengen u democratie, zoals in Irak, Libië, Afghanistan. Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart De provincie onderzoekt of het mogelijk is Europese subsidie te gebruiken om de Vlaamse kust tram door te trekken naar West-Zeeuws-Vlaanderen (12 juni). Ook Sluis staat achter dit plan, dat oyerigens wel tientallen miljoenen gaat kosten. Tot 1949 bestonden er behoorlijk wat tramlijnen in dit deel van Zeeland. Als men al die sporen had laten liggen, waren de kosten van het doortrekken heel wat minder geweest. Men kon bijvoor beeld in die tramperiode vanuit Schoondijke met twee keer over stappen naar Moerbeke (B) en er was ook een tramverbinding van Breskens naar Sluis, via Groede, Nieuwvliet, Cadzand en Retran- chement. Guy Vaessen Bernhardstraat 33, Schoondijke Bezoek koningspaar kost 70 mille (18 juni). Wa doe mun toch wee dunne! 70 duizend Euro voe een bezoek van Maxima en W. Alexan der kost de Zeeuw hemiddeld 25 eurocent de man en vrouwe. Motte mun daer zo moeilijk over doe. Dur wor we méér geld uutge- geve voe mindere zaeken. Ik docht da mun een bitje van dat zuunige marharine-imago of wae- re, van hin cent te vee Asjeblieft! Laete mun ons eige es van de hoeie kant laete zieë en ze van harte welkom 'iéte en laete merre- ke dat mun W. Alexander een aer- dige vent vinde en Maxima een pront wuufje. Ik bin hlad nie zo een monar chist, mè ik za we de vlagge uut- steke. De Zêêuwse vlagge natuur lijk. Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Basisschoolleerlingen hebben dit seizoen in Zeeuws-Vlaanderen weer les gehad over de natuur. Door braakballen te ontleden, am fibieën te zoeken of bijenvolkjes te bekijken in demonstratiekast jes. Met simpele middelen weten natuurorganisaties als Natuur Zo kinderen te boeien op een in telligente manier. Volwassenen die de natuur opzoe ken, worden veel minder voor vol aangezien. Althans niet door de 'bordjesbrigade'. Bij natuurgebie den worden glossy informatiepa nelen neergezet. Met roestvrij sta len borden, palen en koddige vlag getjes bij schansen moet de voor bijganger per se gewezen worden op de Spaanse overheersing. Impliciet wordt gecommuniceerd: 'U weet niets van het landschap en heeft geen tijd voor verdie ping, maar we proberen u toch te beschaven.' Is het mooi? Trekt het toeristen aan? Wordt er op een intelligente manier een relatie tussen mens en natuur tot stand gebracht? Nee. Het is een dure hobby van landschapstoffeerders. Steek dat geld in natuureducatie, dan heb ben we al die ontsierende bordjes ook niet nodig. B. van Vilsteren Plaatweg 1, Waterlandkerkje De Rabobank Terneuzen - Sas van Gent gaat drie kantoren en twee pinautomaten sluiten (18 juni). Werd voorheen in elke woonwijk een filiaal geopend, nu weet men niet hoe snel men alle locaties moet sluiten. Regelrecht schofte rig is de geboden 'oplossing' door de klanten in Philippine en West- dorpe, die over contant geld wil len beschikken, een rekening voor te schotelen voor de levering van hun eigen centjes via Geldex- press. Is het Rabo-management verge ten dat de bank mede is ontstaan uit de coöperatieve gedachte van landbouwers? Hardwerkende mensen die de kracht van samen werken op waarde wisten te schat ten. Een mondiaal opererende-bank is de rijke vrucht van hun moeite. Een vrucht die het huidig mana gement gulzig leeglurkt door zich zelf rijkelijk te belonen en van riante bonussen voorziet. De klant uit de buitengebieden, waar de bank zijn wortels heeft mag de rekening betalen. Rabobank, De bank met ideeën? J. J. J. M. Nieuwlaat Heerlijkheid 20, Sint Jansteen Het beleid van dit kabinet, waar door bejaarden soms gedwongen worden hun plek in het verzor gingstehuis te verlaten en weer op zichzelf te gaan wonen kan niet anders dan misdadig worden genoemd. Ieder, die nog een greintje chris tendom of humaniteit in zich heeft dient zich tegen dit kabi netsbeleid te verzetten. Dit is geen bezuiniging, dit is deporta tie! Het woord 'keihard' voldoet niet, 'onmenselijk' is beter. Drs. L.C.P. Deventer v.d. Biltlaan 39, Kapelle I Monic Hendrickx I Huub van der Lubbe l Adriaan van Dis I Rinus Ferdinandusse I Tatjana van Zanten I Mijke de Jong MIDDELBURG - De Avro houdt mor gen een ledendag in het Zeeuws Museum in Middelburg. Ook niet leden zijn daarbij welkom. Nelleke van der Krogt zal in de mode- en streekdrachtenzalen haar eigen verhaal vertellen, over hoe haar oma in dracht liep en welke herinneringen zij aan Zee land heeft. Dat gebeurt om 11.30, 12.00,12.30,13.00 en 13.30 uur. Verder vertelt een museumdo cent vanaf 12.00 uur verhalen over amuletten, kostuums en rituelen in de nieuwe tentoonstelling Be scherm mij! Ook is er elk half uur een korte introductie in de ver nieuwde modezalen. Meer agendanieuws vindt u op onze website. OP PAD Vlissingen Zomermarkt met circa 40 kramen en wedstrijd Zeeuwse Ringrijders Vereniging om wisselbokaal van Werkt voor Oude ren. Vredehoflaan 370,10.00-17.00 uur PODIUM Domburg Zomeravondconcert vocaal ensemble Voice Four en Duo Giuliani, Protestantse kerk, 20.30 uur Middelburg Openingsconcert 15e Muziekfestival Middelburg: 'Naar het zuiden', met werk van Vivaldi, Mailipiero, Fauré, Iturralde en Boccherini, Doopsgezinde Kerk, 20.00 uur ëi r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30