De Lichtstraal sluit het schooljaar af Gevel kunst was cadeau ter afscheid RWS-man WALCHEREN 27 Werkt in je voordeel Recordopbrengst collecte Rode Kruis Wandeling door park Welgelegen Nieuwe verlichting op de N661 Miniconcert in de Koorkerk Zomerconcert EMM op De Molenhoek WOENSDAG 26 JUNI 2013 Rienke uit groep 7 doet een alcoholtest, foto Ruben Oreel door Carla van de Merbel WESTKAPELLE - Bijna vakantie! De basisscholen in Zeeland hebben hun laatste week. Die is gevuld met spelletjes, musicals en af scheid nemen. Op De Lichtstraal in Westkapelle was er gisteren een bijna-laatste-dag met als thema 'be roepen'. De kinderen volgen, verdeeld in groepjes, een beroepenparcours op het schoolplein. De onder bouw maakt een rit in de oude door Luc Oggel GOES - Het was niet onopgemerkt gebleven, de fraaie muurschilde ring op de kopgevel van een appar tementencomplex aan de Kastan- jestraat in Goes. Op Twittter ver schenen foto's en ook sierde het kunstwerk dinsdag de voorpagina van het Zeeland-katern van de PZC. Maar naar het hoe, wat en waarom bleef het gissen. Nou ja gissen, het was eigenlijk nog ge heim. Navraag bij woningbouwvereni ging RWS, eigenaar van het com plex, bracht vrij snel helderheid, maar er was een klein probleem, zei directeur Maarten Sas maan dag. De streetart was namelijk be doeld als afscheidsgebaar voor Guus Mulders, die dinsdagavond afscheid nam als lid van de raad van commissarissen van RWS. „Het is dus net iets te vroeg voor publicatie", zei Sas maandag. Mulders is zelf ook kunstenaar - hij maakt gedichten - en hij had ooit voorgesteld of het niet aardig zou zijn om een kopgevel te laten beschilderen. dodge van de brandweer in Oost- kapelle. De oudere kinderen ho ren van een agent alles over zijn beroep. Ze proberen een kogelvrij vest, krijgen voor even hand boeien om en blazen voor een al coholcontrole. „Leuk om een keer te blazen", vindt Rienke (11) uit groep 7. En de uitslag? „De P van prima!" Aan de andere kant van het schoolplein volgen leerlingen een weerbaarheidstraining. De jongere kinderen krijgen tennis- les in de gymzaal. Maar er zijn ook creatieve beroepen. Zo maken de leerlingen een schilderij, tim meren ze een boot of knutselen ze een sleutelhanger. Verder bak ken ze chocoladecakejes. Alle meesters en juffen en veel kinderen zijn vandaag verkleed. Zo loopt directeur Kees Marinis- sen met hoge hoed rond als burge meester. Niet helemaal kloppend, vond de echte burgemeester Rob van der Zwaag, die 's ochtends de dag kwam openen. Voor de kinderen van groep 8 is deze week hun laatste op de basis school. Hannah (12) en Lisa (12) hebben zin in de middelbare school. „Al zullen we sommige dingen wel missen." Vandaag, woensdag, is hun echte afscheid. „Overdag gaan we leuke dingen doen en 's avonds barbecuen op het kleuterveldje. Daar waar het allemaal begonnen is; dat is het idee." Een beroep weten ze al: Hannah kinderarts en Lisa 'ook iets met kinderen en baby's'. „Of als we ontdekt worden: actrice. We willen namelijk ook heel graag naar de toneelschool." Eerst maar eens de middelbare. i.c.m. Telfort ToestelLease telfort.nl 08001707 i Telfort winkels MIDDELBURG De collecte voor het Rode Kruis heeft dit jaar op Wal cheren 20.936,45 euro opgele verd. Dat recordbedrag is ruim 4500 euro meer dan in 2012. De opbrengst is in zijn geheel bestemd voor de afde ling Walcheren van het Ro de Kruis. De hogere op brengst van dit jaar is volle dig te danken aan het feit dat aanzienlijk meer collec tanten in actie zijn geko men. Per collectant liep de opbrengst wel iets terug. SEROOSKERKE Wandelaars kunnen vanmid dag met een gids op pad in park Welgelegen in Seroos- kerke. De wandeling wordt begeleid door gediplomeer de IVN-gidsen die vertellen over de historie van het park. Volwassenen betalen 3 euro entree. Kinderen van zes tot twaalf jaar betalen 1,50 euro. Kinderen tot zes jaar kunnen gratis mee. De wandeling begint om 14.00 uur aan de Oostkapel- seweg. MIDDELBURG Provincie Zeeland is vorige week begonnen met het plaatsen van led-verlichting op de N661, de Nieuwe Vlis- singseweg. De lampen zor gen volgens de provincie voor een betere en gelijkma tigere lichtverdeling en zijn beter voor het milieu, 's Nachts worden de lichten met vijftig procent gedimd. De werkzaamheden duren tot september. Tot die tijd is één rijstrook afgesloten. MIDDELBURG De Middelburgse pianist Peter van den Heuvel geeft morgen een miniconcert in de Koorkerk in Middelburg. De aanvang is om 15.00 uur. Het concert is onderdeel van het Lange Jan Project, waarbij iedere donderdag van mei tot en met septem ber een activiteit wordt geor ganiseerd. Toegang is gratis. http://langejanproject.word- press.com/ KAMPERLAND Muziekvereniging EMM uit Serooskerke geeft komende vrijdag (28 juni) een zomer avondconcert op familiecam ping De Molenhoek in Kam perland. De fanfare staat onder lei ding van Gerrit Jan Verhage en brengt een gevarieerd programma van lichte mu ziek. Iedereen is welkom vanaf 19.30 uur. Het concert is gra tis te bezoeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27