Buurtbus Westkapelle- Veere kan gaan rijden Makelaar begint met pop-up-stores in Goes Altijd goedkoop zakelijk mobiel, óók buiten uw bundel. 26 WALCHEREN Politie int halve ton aan boetes Dominee uit de uitzendpool Voor maar per maand (excl. btw) Bestel nu op hollandsnieuwe.nl/pzczakelijk hollands nieuwe. Jan de Ridder sneuvelde in 1940 bij Kapelle. Hij wordt vandaag na 7 3 jaar herbegraven in Rhenen. voor ondernemers Sis Soldaat naar zijn w^lrijd laatste rustplaats THOLEN - Eén product uit Zeeland maakt nog kans om het lekkerste product van Nederland te worden. Wilthagen Vlees BV uit Tholen krijgt de kans om zijn biologische kipleverworst voor te leggen aan een vakjury in de halve finale van de landelijke wedstrijd 'De smaak van NL'. Onder de naam 'De Smaak van NL' strijden 'foodondernemers' voor het zesde achtereenvolgende jaar om het lekkerste product van Nederland. In het gehele land von den de afgelopen maand meerde re voorrondes plaats. De halve fi nale wordt op 5 september gehou den. De verkiezing kent uiteindelijk twee kampioenen: de winnaar van Smaakvol 2013, de erkenning van professionals, en de winnaar van de publieksprijs. Deze prijzen worden op 25 november uitge reikt. Ondernemer Paul Bom van De Vegetarische Slager uit Den Haag was de winnaar van Smaakvol 2012. Bom maakt vegetarische ge rookte palingsalade en deze sala de veroverde vorig jaar hart en smaakpapillen van de vakjury. Bom ontving dé erkenning van professionals voor het lekkerste product van Nederland, Smaakvol 2012, uit handen van chef-kok en presentator van het programma 'MasterchefPeter Lute. www.syntens.nl/desmaakvanNL door Marina Smits rhenen - Soldaat Jan de Ridder wordt vandaag naar zijn laatste rustplaats gebracht. Hij sneuvelde op 16 mei 1940 dichtbij Kapelle. De stoffelijke resten van de dienst plichtige soldaat worden na 73 jaar op het Militaire Ereveld Greb- beberg in Rhenen herbegraven op verzoek van zijn nabestaanden. Hier wordt hij met zijn gevallen kameraden herenigd. In de meimaand van 1940 vocht De Ridder met het Veertigste Regiment Infanterie in Zuid-Beve land tegen de Duitsers. Op 16 mei 1940 trok de eenheid van soldaat De Ridder zich terug in Borssele. De Ridder was paardenmenner van een keukenwagen die vanuit Biezelinge naar Borssele moest. Een jonge wagenmenner van een andere keukenwagen durfde de gevaarlijke rit niet aan. De Ridder had'deze route al eerder gereden en stapte vrijwillig op de tweede keukenwagen om die ook naar Borssele te rijden. Op de terugweg van Borssele kwam hij, lopend tussen de twee paarden, aan bij een spoorweg overgang in Kapelle. Hier werd hij, vermoedelijk door de Fran sen, onder vuur genomen. Het voorste paard sneuvelde eerst, daarna Jan de Ridder en het twee de paard. Een dag later werd De Ridder begraven in Kapelle-Bieze- linge. Het verhaal gaat dat de Franse mi litairen op iedereen schoten die een uniform droeg. Zij hadden geen idee welke militairen Neder lands waren of Duits. In juni 1940 is De Ridder overge bracht naar de Gemeentelijke Be graafplaats in Rhenen, omdat hij in het dorpje Achterberg woonde dichtbij Rhenen. Hij was daar be zig om zijn eigen boerenbedrijf te beginnen. Zijn ervaring op de boerderij was de reden dat hij bij zijn compag nie ook de zorg over de paarden had. Jan de Ridder werd in maart 1929 voor het vervullen van zijn dienstplicht ingelijfd bij het Zes tiende Regiment Infanterie. Tien jaar later werd hij opnieuw opge roepen. Toen hij sneuvelde was hij dertig jaar oud. Een troepenafdeling van het Regi ment Infanterie Oranje Gelder land uit Ermelo draagt soldaat De Ridder vandaag naar zijn laatste rustplaats. GOES - De politie in de gemeen ten Goes, Noord-Beveland en Bor- sele heeft dit jaar voor 54.000 eu ro aan openstaande boetes geïnd. Agenten benaderden mensen die nog gevangenisstraffen of boetes open hadden staan, om zo verve lende situaties op Schiphol of aan de grens te voorkomen. Het ging hierbij om verkeersboetes, maar ook om boetes voor mishande ling, vernieling en winkeldiefstal. De aanpak in de Bevelandse ge meenten heeft er toe geleid dat dit jaar al meer dan een halve ton aan openstaande vonnissen is geïnd. Verder zijn elf voertuigen buiten gebruik gesteld en zijn zo'n 400 dagen aan openstaande gevangenisstraf uitgezeten. wissenkerke - De Protestantse ge meente De Ontmoeting in Noord-Beveland heeft als eerste een predikant uit de nieuwe mobi liteitspool van de PKN gekregen. De mobiliteitspool is een soort uitzendbureau waarin jonge pre dikanten in de praktijk kunnen groeien. Ruben den Hartog wordt zondag 30 juni als predikant voor De Ontmoeting bevestigd. Op Noord-Beveland is een gedeel telijke vacature ontstaan doordat dominee Karin van den Broeke preses werd van de generale syno de. Een uitzending in de pool is meestal voor drie jaar, maar Den Hartog blijft vijf jaar: zolang als Van den Broeke preses is. De bevestigingsdienst begint om 15.00 uur in Wissenkerke. MIDDELBURG - De provincie geeft de gemeente Veere toestemming om een buurtbus te laten rijden tussen Westkapelle, Domburg, Oostkapelle, Serooskerke, Gapinge en Veere. Dat heeft het college van Gedepu teerde Staten besloten. De buurtbus rijdt vijf dagen in de week en wordt bestuurd door een team van vrijwilligers. Zo'n twintig mensen hebben zich als chauffeur gemeld zodat de lijn dienst deze zomer in bedrijf kan zijn. Voor het project wordt een specia le buurtbusvereniging opgericht. Om de bus te laten rijden, is jaar lijks bijna 33.000 euro nodig. Daar komt bovenop de onkostenvergoe ding voor de buurtbusvereniging van 3900 euro. De provincie Zeeland is bereid voor alle kosten van het buurtbus project subsidie te verlenen. door Luc Oggel GOES - Makelaarskantoor Faasse en Fermont wil iets doen aan de leeg staande winkelpanden in Goes en begint daarom een pop-up-store: een tijdelijke winkel waar op een verrassende en vernieuwende ma nier iets wordt verkocht. Een leegstaande etalage is volgens Faasse en Fermont een ideale mo gelijkheid om het woningaanbod te laten zien. De eerste pop-up-store komt aan de Voor stad 1 en het is de bedoeling om telkens op een andere locatie zo'n zeer tijdelijke winkel in te rich ten. Zaterdag is er tussen 13.00 en 15.00 uur open dag. Saillant is overigens dat onderne mersvoorman Ron Berks vorig jaar nog waarschuwde voor pop-up-stores in leegstaande win kelpanden. Die verstoren volgens hem de marktverhoudingen. 550 belminuten, sms'jes of MB Extra 500 MB iPhone 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26