Zeelandbrug app meldt stremming Bewoner gewond Film by the Sea eert boegbeeld van de Vlaamse cinema Jan Decleir Prognoses toekomst onderwijs blijken al te vaak ongewis Openbaar Ministerie vindt de stijging van het aantal inbraken in woningen in Zeeland verontrustend. DESTELLING UW MENING 335 reacties DE VERDIEPING inbraken stijgt fors Aantal door Emile Calon MIDDELBURG - Het aantal inbraken in woningen is flink gestegen. In de eerste vijf maanden van dit jaar sloegen inbrekers in Zeeland 645 maal hun slag tegenover 500 maal in diezelfde periode in 2012. Officier van justitie Marco van Leeuwen noemt die toename ver ontrustend. Vooral omdat in te genstelling tot voorgaande jaren ook na de donkere wintermaan den het aantal inbraken hoog blijft. Zo kreeg de Zeeuwse poli tie in april 105 meldingen van wo ninginbraken tegenover 66 een jaar eerder. Maar ook in de donke re eerste maanden van 2013 werd er veel meer ingebroken dan een jaar eerder. Als gekeken wordt naar het politiedistrict Zeeland/ West-Brabant is de toename in Zeeland opvallend hoog. In ge heel West-Brabant is dit jaar slechts een zeer geringe stijging te constateren. In Zeeland is de grootste toename te zien op Schouwen-Duiveland. Daar neemt het aantal inbraken toe van 65 in de eerste vijf maan den van 2012 tot 99 in dezelfde pe riode dit jaar. Ook Middelburg (van 74 naar 96), Veere (24-39), Borsele (11-25), Goes (37-58), Hulst (28-48) en Noord-Beveland (19-33) hebben te maken met een forse stijging. In Vlissingen (90-88) en Reimerswaal (23-19) neemt het aantal iets af. In Kapel- Ie (9-14), Sluis (32-35) en Terneu- zen (88-91) blijft het aantal inbra ken nagenoeg gelijk. Woordvoer der Alwin Don merkt op dat het inbrekers soms wel erg makkelijk wordt gemaakt. Hij wijst ook naar de cijfers, waaruit blijkt dat in vijf tien procent van de inbraken er sprake is van insluiping. MIDDELBURG - Weggebruikers kun nen met een Zeelandbrug applica tie voor smartphones gewaar schuwd worden voor stremmin gen op de brug. Dit kan zijn door een ongeval, verlies van lading of een storing in de basculebrug. Daarnaast worden de geplande on derhoudswerkzaamheden die lei den tot een stremming via de app gemeld. Zodra er een calamiteit of storing opdoet, ontvangt de app-bezitter een bericht. Daarbij wordt meteen een alternatieve route aangeboden. De Zeeland brug app is onderdeel van een sto ringsprocedure die in werking treedt bij een (tijdelijke) afslui ting van de brug. Ik ga mijn huis beter beveiligen tegen inbraak Reageer op pzc.nl DORDRECHT - In Dordrecht is dinsdag een woonhuis gro tendeels weggevaagd door een ontploffing. De 31-jarige bewoner van het huis is met verwondingen naar een brandwondencentrum gebracht Hoe de ontploffing is ont staan, is nog niet duidelijk. Naastgelegen huizen raakten ook beschadigd, zei een woordvoerder van de veiligheids regio. De brandweer is erbij gehaald omdat een gasleiding in brand stond, foto GinoPress/ANP College Vlissingen is door onderzoek nu al beschadigd EENS 73% ONEENS 27% VLISSINGEN - Film by the Sea eert dit jaar de Vlaamse acteur Jan De cleir (67). Hij ontvangt vrijdag 20 september tijdens de Award Cere mony de Grand Acting Award van het festival. Dat werd gisteravond bekendge maakt tijdens de Amuse, het jaar lijkse voorproefje van het Zeeuw se filmfestival. De Grand Acting Award reikt het festival uit aan filmmakers of acteurs die bijzon dere verdiensten hebben voor de filmindustrie. Eerder ontvingen Morgan Freeman, Sir Ben Kings- ley, Michael Nyqvist en Stanley Tucci tijdens hun bezoek aan Vlis singen deze award. Jan Decleir is al ruim veertig jaar het boegbeeld van de Vlaamse ci nema. Sinds begin jaren zeventig vertolkte hij memorabele rollen op het toneel, in tv-producties en op het witte doek. In 2009 was hij te zien in de voorstelling Onder het welkwoud, in het kader van het Zeeland Nazomerfestival. Tot zijn bekendste filmrollen be horen die in Daens (1993) en de Oscarwinnende boekverfilming Karakter (1997). Meer recent was hij te zien in Loft (2008), Smoorver liefd (2010) en Nova Zembla (2011). De vijftiende editie van Film by the Sea duurt van vrijdag 13 tot en met zondag 22 september. pagina 30 en 31: Sober maar met kwaliteit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1