'Seks-zaak Ruby' doet Berlusconi de das om Soennitische sjeik al-Assir neemt wapens op tegen leger in Libanon Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 BUITENLAND 7 Gratis brochure 2013 Met zeven jaar cel geven de rechters Berlusconi een jaar meer straf dan het Openbaar Ministerie eiste De rechtbank noemt het zeker dat Berlusconi in 2010 seks had met de toen nog minderjarige Ruby De algemene verwachting is dat de veroordeelde nu aan gaat sturen op de val van het kabinet-Letta Hij wil sektarisch geweld provoceren tussen de sjiieten en de soennieten supervoordelige busreizen Ja ik ontvang graag de nieuwe brochure: DINSDAG 25 JUNI 2013 door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - Silvio Berlusconi had wei nig hoop en dat bleek terecht: ook in de 'seks-zaak' Ruby kreeg de voormalige premier en mediamag naat gisteren een kaakstoot uitge deeld, nota bene door een geheel vrouwelijk college van drie rech ters. Ze veroordeelden hem tot ze ven jaar cel en een levenslang ver bod op uitoefening van een pu bliek ambt wegens prostitutie met een minderjarige en machtsmis bruik. In een piepkleine Milanese rechts zaal werd een vonnis geveld met een enorme impact. De enkele we ken geleden uitgesproken strafeis van het' Openbaar Ministerie, door het Berlusconi-kamp als ex treem ervaren en uitsluitend be doeld om hem politiek uit te scha kelen, werd door de rechter zelfs met een jaar overschreden. Berlusconi gaat niet direct de cel in omdat in Italië iemand pas schuldig is als de straf ook in ho ger beroep en cassatie wordt be vestigd. Of ook volgens de rechters in hui ze Berlusconi sprake was van 'ge organiseerde prostitutie', zoals het OM het noemde, is nog niet bekend. Maar zeker is volgens de rechters dat Berlusconi seks had met het in 2010 nog minderjarige Marokkaanse escort-meisje Ruby en dat de toenmalige premier zijn ambt misbruikte toen hij de gear resteerde Ruby op een avond uit handen van de politie liet 'bevrij den'. Hij deed dat met het excuus dat het om de dochter ging van de Egyptische premier Mubarak en een diplomatieke rel moest worden voorkomen. De andere meisjes die de 'bun- ga-bunga-feesten' tegen forse be taling bezochten, hielden in de rechtszaal vor dat het slechts om 'elegante diners' ging. De rechters willen hen nu vervolgen wegens valse getuigenis. Ook politie-agen- ten die Ruby na haar arrestatie weer lieten gaan, en een aantal parlementariërs, lopen dit risiso. Berlusconi zei gistermiddag al geen vertrouwen in de afloop te hebben. „Ik heb niets verkeerds gedaan. Ze willen me politiek uit schakelen en zullen daarom ook deze kans grijpen." „Dit is geen justitie, een schande, een gruwel", zei vertrouwelinge Daniela Santachè, aanwezig in de rechtszaal. Ex-minister Gianfran- co Rotondi sprak van 'een staats greep'. De grote vraag is wat Ber lusconi nu gaat doen. Vast staat dat hij een media-offensief zal be ginnen om zijn onschuld te be pleiten. Officieel heet het dat de compromis-regering van Enrico Letta, waarin zowel rechts als links zitten (inclusief Berlusco ni's PDL), geen gevaar loopt. Maar dat gelooft nu niemand meer. Berlusconi zal het eindspel gaan spelen via de regering-Letta, is de algemene verwachting. Volgens ondernemer Diego Volpe Pasini, die bezig is een 'leger voor Silvio' op te zetten, moet Berlusconi snel de stekker uit het kabinet trekken en verkiezingen forceren. Want 'hij is verraden', aldus Volpe Pasi ni. door onze correspondent Fernande van Tets SIDON - Aanhangers van de soenni tische sjeik Ahmed al-Assir leve ren sinds zondag in de Zuid-Liba- nese stad Sidon hevige gevechten met het Libanese leger. Dat viel gisteravond de Bilal bin Rabah moskee binnen, hoofdkwartier van de sjeik. Maar van al-Assir nog geen spoor. Tot gisteravond sneuvelden in de strijd twintig soldaten en min stens vijf burgers. Er vielen meer dan honderd gewonden. Na de arrestatie van een van de lijfwachten van al-Assir door het leger, bombardeerden zijn aan hangers onder andere een contro lepost van het leger. De straten vulden zich met gemaskerde, be wapende mannen. Scherpschut ters zorgden ervoor dat niemand gisteren zijn huis uit durfde. De heuvel naar Abra, de wijk waar gevochten wordt, oogt leeg, op de ambulances die voorbij zoe men na. Af en toe komt er een au to met gierende banden de berg afgereden, vol met familieleden die het geweld ontvluchten. „De hele nacht hoorden we de schoten", zegt Moneb al-Ibrahim. Hij woont naast de belegerde mos kee van de sjeik. „Mijn hele ge bouw, op twee mensen na, is ge vlucht." Vijf soldaten, met gezichten zwart van het stof en het zweet, ogen vermoeid. Ze staan met hun tank verdekt opgesteld bij een muurtje in Abra. „Slapen is verbo den", zegt er een, terwijl hij Al-Assir neemt het op tegen Hez bollah en het leger, foto EPA schichtig over de loop van zijn ge weer om zich heen kijkt. De sjeik heeft het afgelopen jaar zijn populariteit zien groeien, dankzij zijn boodschap tegen de macht van Hezbollah. Hij vindt gehoor bij veel soennieten die zich gemarginaliseerd voelen. Hoewel al-Assirs protest vreed zaam begon, dragen zijn aanhan gers sinds het najaar wapens. Ze raakten in november slaags met Talal Massood de Taamirbuurt, waar veel sjiiti- sche Hezbollah-aanhangers wo nen. De sjeik raakte in mei in opspraak toen hij riep de jihad - heilige strijd - in Syrië aan te moedigen. In een videoboodschap riep al-As sir zondag soennieten op om uit het leger te deserteren. Ook riep hij aanhangers op hem te komen verdedigen. Op verschil lende plekken in het land worden wegen nu afgezet met brandende banden. In de noordelijke stad Tri poli schieten sympathisanten op het leger. Vorige zomer bezetten al-Assir en zijn aanhang vreedzaam meer dan een maand de snelweg naar het zuiden in protest tegen Hez bollah. Maar sinds hij zelf naar de wapens grijpt, is voor veel Libane- zen de maat vol. Voor de vechters van al-Assir heeft Talal Massood uit Sidon geen goed woord over. „Het zijn honden." Hij wijt de invloed van de sjeik aan Qatar„Hij wil sekta risch geweld provoceren tussen de sjiieten en de soennieten", zegt Masood. Anderen noemen hem een 'agent' van Qatar en Sau- die-Arabië. Student al-Ibrahim zegt dat veel van zijn vrienden zijn gehersen spoeld door de woorden en wa pens van al-Assir. Die heeft be loofd door te vechten tot de laat ste druppel bloed. Gistermiddag verrezen zwarte pluimen rook boven de moskee. „Ik hoop dat dat het leger deze oorlog beëindigt", zegt al-Ibra him. Hij wil naar huis. effeweg.nl 4 daagse busreis Vertrek: 19 juli, 6 sept, 18 okt, 22 nov Inclusief: 3 hotelovernachtingen 3x ontbijtbuffet 1 dag entree Tropical Islands Begeleiding door uw chauf feur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Nu €15,- korting p.p. op vertrekdatum 19 juli!* Van 189,- voor 144,- p.p Wismar, Rostock en Rügen 5 daagse busreis Vertrek: 22 juli, 12 aug, 16 sept, 14 okt Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 4x dinerbuffet Gratis gebruik sauna Stadsrondrit en -wandeling Rostock o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Nu €25,- korting p.p. op vertrekdatum 22 juli!* Van ?49,- voor 254,- p.p. 5 daagse busreis Vertrek:22 juli, 5 aug, 9, 30 sept Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 4x diner Nederlands sprekende fietsbegeleiding tijdens de gehele reis Fietsroutes Gebruik van fietshelm Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Nu €26,- korting p.p. op vertrekdatum 22 juli!* Van 3149,- voor 294,- p.p. 10 daagse busreis Vertrek: 22 juli, 14 okt Inclusief: 9 hotelovernachtingen 9x ontbijt 9x diner Stadswandeling Salzburg o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Nu €35- korting p.p. op vertrekdatum 22 julil* Van 589,- voor 564,- p.p. bookcode 1126 I 5 daagse busreis Vertrek: 15 juli, 2 sept, 7 okt Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 4x diner Rondrit Kroon domeinen met gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Nu €25,- korting p.p. op vertrekc Van 249,- voor 2 itum 15 juli!*"" 24,- p.p. korting boencode 1126 5 daagse busreis Vertrek: 22 juli, 19 aug, 9 sept, 7 okt Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 4x dinerbuffet 1x lunch heenreis 4x lunchpakket Folklore avond Dansavond Stads wandeling Dresden o.l.v. een gids Gratis gebruik van zwembad en fitness ruimte Afscheidsdiner Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Nu €25,- korting p.p. op vertrekdatum 22 juli!* Van ?19,- voor 294,- p.p. 5 daagse busreis Vertrek: 22 juli Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijtbuffet 4x diner Nederlands sprekende fietsbegeleiding tijdens de gehele reis Fietsroutes Gebruik van fietshelm Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Nu €25,- korting p.p. op vertrok datum 22 juli!* Van 339,- voor 314,- p.p. 15 daagse busreis Vertrek: 22 juli, 14 okt Inclusief: 14 hotelovernachtingen 14x ontbijt 14x diner Stadsrondrit of -wandeling Barcelona, Sevilla, Córdoba, Madrid o.l.v. een gids Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Nu €35,- korting p.p. op vertrekdatum 22 juli!* Van 949,- voor 914,- p.p. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie-en entreegelden en €18.-reserveringskosten per boeking.'Gebruik tijdens het boeken boekcode 1126 en uw korting wordt automatisch verrekend. Kortingen zijn reeds M CeSl in de prijs verrekend. Kortingen alleen geldig op boekingen gemaakt tussen 25-06-2013 en \Htrm «fc 02-07-2013. o Fietsreizen o Stedenreizen o Excursiereizen Naamdhr/mevr Adres PostcodePlaats Zonder postzegel opsturen naar: effeweg.nl, antwoordnummer 778, 7700 VG Nieuwleusen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7