Uitbreiding windenergie roept vragen op bij PvZ GroenLinks wil eind aan intensieve veehouderij OM belooft dat na de zomer problemen door reorganisatie bij het parket voorbij zijn. DEBAT RECHTSPRAAK 18 ZEELAND Laatste loodjes €11.980 €15.980 €18.680 dinsdag IWiifel over OM MIDDELBURG - Het Omgevings plan Zeeland laat te veel ruimte aan uitbreiding van bestaande in tensieve veehouderij. Dat is niet in lijn met het huidige landelijke beleid, aldus de Statenfractie van GroenLinks. Fractievoorzitter Leen Harpe vindt dat het dagelijks provincie bestuur het overleg met de vee houders moet zoeken om een plan te maken voor beëindiging van deze bedrijfstak. Daarvoor zou de 'ruimteregeling' kunnen worden gebruikt, suggereert het Toen vanochtend de ka chel weer aansloeg vroeg ik me opeens af wanneer die meevaller voor de overheid nu bekendge maakt zou worden. Een winter van 9 maanden en 33% belas ting op energie lijkt me een meevaller. Maar al wat de klok luidt is tegenvallers. Een mens zou er opstandig van worden. Aan opstanden geen gebrek. In een beetje hoofdstad zoekt men tegenwoordig een mooi plein op en uit daar zijn onge noegen over de gang van zaken in het desbetreffende land. Wij niet natuurlijk, zelfs als we zouden willen dan nog zit het er niet in. Om te beginnen zit ten we natuurlijk al met een hoofdstad waar geen regering zit. Dat is al de eerste verdeeld heid. Bovendien zijn we een ge organiseerd volkje, dus een de monstratie alla, maar dan op het Malieveld: een uitgestrekt veld in een desolate omgeving omringd door levensgevaarlijke zesbaanswegen waar het ver keer met gëmak iedere leus overstemt. Zou de meute wil len oprukken naar het rege ringscentrum zoals men dat al tijd zo spannend pleegt te zeg gen, dan worden ze reeds bij de eerste stappen gedecimeerd door het razend stadsverkeer. En dan het weer. Als het kwik hier al überhaupt boven de tien graden uitkomt in de gemiddel de zomer, is dat 's nachts een uitzondering. Dus 's avonds gaat iedereen volstrekt verre gend naar huis om zijn door weekte kleren uit te doen en in zijn warme bedje te kruipen en draait zich de volgende dag nog eens om. Als het kwik dan toch oploopt is dat bij voorkeur in grote sprongen: De ene dag 15 graden, de volgende dag 32. Net als uw bloedsomloop, hart en tempo eraan gewend zijn en u eindelijk de vaandels op zou kunnen nemen, is de hittegolf alweer voorbij. Met deze wissel baden zullen gemoederen zel den oververhit raken. Boven dien heeft iedereen hier op een ander moment vakantie, iets af spreken kun je dus ook verge ten en in die minimale overlap zijn er dan nog een paar mil joen in den vreemde, dus blij ven eigenlijk alleen u en ik over. En ik, u raadt het al, ik ben moe en aan vakantie toe. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Emile Calon MIDDELBURG - Eerst zien, dan gelo ven. Zo reageerde voorzitter Nico- lette van der Ploeg van de strafsec- tie van de Middelburgse recht bank op de woorden van plaats vervangend hoofdofficier John Remmerswaal. Hij verkondigde gisteren tijdens een debat over de kwaliteit van de rechtspraak dat na de zomer het Openbaar Minis terie zijn zaken op orde heeft. Rechtbank, officieren van justitie en advocaten worden dan niet meer geconfronteerd met incom plete dossiers en andere proble men waardoor rechtszaken moe ten worden aangehouden en slachtoffers, verdachten en fami lieleden in het ongewisse blijven. Van der Ploeg benadrukte dat ze er vertrouwen in heeft dat het OM er alles aan doet om het goed te laten komen. Maar twijfel blijft. Want ze sloot af met: „Of het lukt, dat gaan we zien." Remmerswaal erkende dat de sa menvoeging van de parketten Middelburg en Breda niet loopt zoals het had moeten lopen waar door er al maanden veel misgaat. Raadsman Dick Olie wees erop dat de rechtbank daardoor in pro blemen komt omdat de rechters hun productienormen niet halen. Statenlid. Die regeling gaat uit van wettelijke eisen voor dieren welzijn en een verruiming van de maatvoering. Harpe wijst er in schriftelijke vra gen aan Gedeputeerde Staten op, dat het kabinet in deze periode verdergaande stappen wil nemen in de richting van 'maatschappe lijk gewaardeerde economisch toe- komstbestendige ketens'. Op die lijn moet Zeeland ook gaan zit ten, vindt GroenLinks. Harpe wil weten welk standpunt GS aanhan gen op dit punt. door Marcel Modde MIDDELBURG - De Partij voor Zee land is verbaasd over een akkoord dat de provincie zou hebben geslo ten over uitbreiding van de capaci teit aan windenergie op het land. De Statenfractie maakt op uit de nieuwsbrief van het Interprovi- ciaal Overleg (IPO) dat Zeeland heeft ingestemd met een opgave van nog eens 570,5 Megawatt. In het huidige akkoord heeft de pro vincie zich verplicht uiterlijk in 2020 een opbrengst van 500 MW aan windenergie mogelijk te ma ken binnen haar grenzen. Een windturbine van de huidige generatie heeft een capaciteit van 3 MW en levert per jaar voldoen de elektriciteit voor het stroomge- bruik van zo'n 1.800 huishou dens. De PvZ wil dat Gedeputeerde Sta ten uitleggen waar het uitbrei- dingsbesluit vandaan komt. De oppositiepartij wijst op de oor spronkelijke doelstelling voor Zee land in het landelijk energie-ak koord. Dat ging nog uit van 240 MW en wordt nu dus 'gigantisch opgehoogd'. Het stoort de fractie dat de Staten geen kans hebben gehad over de wenselijkheid van deze uitbreiding te discussiëren. NISSAN NV200 GA&Y25 NISSAN PRIMASTAR eae^oö NISSAN NV400 €23330 de professional editions van nissan Nissan heeft z'n bedrijfswagens tijdelijk zeer compleet uitgevoerd voor een heel scherpe prijs De Nissan NV200, de Pnmastar en de NV400 zijn nu verkrijgbaar als Professional Edition. Zo heeft u alle luie aan boord als airco, cruise control, radio/CD met Bluetooth en centrale deurvergrendeling in Mn aanbiedingspakket. Vervoeren is vooruitzien. Check dus snel de kwaliteit, compleetheid én de prijs van de Professional Edition aanbiedingen. Laat onze Professionals ook voor u werken en kom langs bij de Nissan-dealer! Auto Sturm Noordweg 4S7 Amundsenweg 39 4333 KE Middelburg 4462 GP Goes Tel.: (0116) 612 042 Tel.: (0113) 602 000 www.autosturm.nl Prijzen eicl. BTW/BPM en e*cl. kosten rijklaar maken/verwijdenngsbijdrage/leges. De NV200 Professional Edition is gebaseerd op een witte 4-deurs Optima met 90-pk diesel en achteruitrijcamera. De Pnmastar Professional Edition is gebaseerd op een witte 4-deurs L1H1 Acents 2700 GVW met 90-pk diesel. De NV400 Protesejonal Edition is gebaseerd op een witte 4-deurs LI Hl Acenla3300 GVW mei airco en t00-pkdiesel Marleen Blommaert Rechtbankvoorzitter Nicolette van der Ploeg (r) en kamerlid André Bosman (WD) in debat over de kwaliteit van de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54