ZEEUWS-VLAANDEREN f H' Beroemdheden van zand Handig almanak zeeland OM belooft dat na de zomer problemen van parket voorbij zijn cultuur Francis van Broekhuizen probeert vooroordelen weg te breken www.pzc.nl/zeelandceboekt Blog: Adembenemend boek van Samantha Eising Komst twee bedrijven naar Westdorpe is volgens directeur leverancier restwarmte en C02 'voor dikke 90 procent zeker' Executieverkoop - DINSDAG 25 juni 2013 i/. - x;-Af I 1 Nieuwe glasluinders in aantocht door Harmen van der Werf WESTDORPE - Twee kassenbedrij- ven staan op het punt naar het glastuinbouwgebied bij Westdor pe te komen. Ze hebben volgens directeur Jan Taks van WarmC02 elk zo'n twintig hectare nodig. „Voor een dikke 90 procent is het zeker", houdt hij nog een kleine slag om de arm. WarmC02 levert restwarmte en CO2 van kunst- mestfabriek Yara aan de kassen bij Westdorpe. Taks durft het alvast aan melding te maken van de komst van twee nieuwe bedrijven; zijn collega Jen ny Crone is nog niet zover. Zij is sinds herfst vorig jaar commer cieel manager glastuinbouw bij havenbedrijf Zeeland Seaports, ei genaar van grond in de Autriche- polder bij Westdorpe en voor 80 procent aandeelhouder in Warm- CO2. „Het ziet er goed uit", laat Crone weten. „Maar ik doe er pas uitspraken over als alles in kan nen en kruiken is." De kandidaat-tuinders hebben al dus Taks vooral het oog op West dorpe laten vallen, omdat Warm- CO2 hen voor vijftien jaar rest warmte en CO2 kan bieden tegen een vaste prijs. Dat is volgens hem zeker nu aantrekkelijk, om dat de gasprijs hoog is en de elek triciteitsprijs laag. Het alternatief - investeren in op gas gestookte warmtekrachtcentrales die ook stroom kunnen leveren aan het openbare net - is niet meer lucra tief. Taks: „Beide bedrijven zoe ken bovendien flinke stukken aan eengesloten land." De komst van twee nieuwe onder nemers zou voor het glastuin bouwgebied bij Westdorpe een enorme opsteker zijn. Sinds de vestiging van drie bedrijven in 2009 (samen goed voor bijna 26 hectare glas) is het stil gebleven. WarmC02 dook fors in de rode cijfers. Tot eind 2014 is een over bruggingskrediet van 10 miljoen euro nodig; 6,585 miljoen euro van Zeeland Seaports en de rest van Yara. Dit geld blijft nodig. De kassen kunnen 'pas' in de loop van 2014 gereed zijn. Knip het puzielstuk uit en plak het op de spaarkaart. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst Het grote iatan&gwzzettoefc www.pzc.nl/spaarkaart BLANKENBERGE - Van Jimi Hendrix en Gene Simmons tot Rihanna en Lady Gaga; van Charlie Chaplin tot Albert Ein stein (foto) en van het Witte Huis tot het kasteel van Fran kenstein: de verscheidenheid in de 156 beeltenissen op het zandsculpturenfestival Sandwonderiand in Blankenber- ge is enorm. Ook koning Willem-Alexander en koningin Maxima, nog in bruidsjurk, zijn present. In totaal zit er 20.000 ton zand in de beelden. Rivierzand, wel te ver staan, want zandkorrels van het strand zijn door de zee te glad geslepen om er nog goed mee te kunnen beeldhou wen. Het festival is elke dag te zien tot en met 15 septem ber. Meer informatie op zandsculptuur.be Tip? redactie@pzc.nl De ervaren bezoeker van grote rock- concerten weet inmiddels dat de or ganisatie er alles aan doet om van hun gasten de laatste euro uit de zak te kloppen. Onze Middelburger keek dan ook niet op van de prijzen van de puntzakjes frieten en de gla zen fris en bier in het Nijmeegse Gof- fertpark waar Bruce Springsteen een concert gaf. Met zijn laatste twee muntjes in de hand vroeg hij om twee glazen bier. Om zonder te veel morsen door de menigte te kun nen lopen vroeg hij er een handig kartonnen wegwerphoudertje bij. „Dat is dan nog een muntje", klonkt het tot zijn verbazing vanachter de tap. „Nou, doe dan maar een tray met één biertje."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53