Een-na-laatste smartphones tegen superscherpe prijzen Verhuurbedrijf in opblaaspret en spelplezier Boom lanceert RDW-kaart Oud-Vossemeer krijgt een midzomerfestival BEVELANDEN en THOLEN 23 Quark en Voluit bij de start van rondreizend zeilcircus Deltaweek Ondernemersplein Telfort Smartpakkers Werkt in je voordeel Samsung Galaxy S Advance 300 min 500 MB DINSDAG 25 JUNI 2013 elke maand i.c.m. Telfort TóestelLease Springkastelen en een locomotief: Leon en Mandy Tholenaar hebben het voorradig in de loods achter de Wissenkerkse molen De Onderneming. foto Mechteld Jansen door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Het begoa acht jaar geleden als een eigenwijze doch praktische oplossing van twee vrienden met onderne mingszin. De dorpsvereniging Wissenkerke wilde graag een springkussen voor een evene ment. Leon Tholenaar en Kees Kap gingen op zoek, „Maar we lie pen tegen woekerprijzen aan. In Limburg zagen we er twee te koop staan. Die hebben we ge kocht en we zijn ze zelf gaan ver huren. Tholenaar en Kap; vandaar Thoka Verhuur", vertelt Thole naar in de loods achter de Wissen kerkse molen aan de Ooststraat. Nu, acht jaar later, is het Thole naar en dochter geworden en is de webnaam 'Springgoedkoop' ge worden. „Ik ben inmiddels sterk en handig genoeg om die zware springkussens te hanteren en mijn vader bij te staan", zegt Man dy (18). Zij vangt ook een deel van de dag klandizie op als haar vader met zijn ambulante kaashandel over Walcheren, Noord-Beveland en Goeree-Overflakkee rijdt. Dat gaat mooi naast haar werk in de keuken van restaurant De Koren beurs op landgoed Rijckholt. Op het verhuurmenu staan nu elf springkussens, van kasteel tot stormbaan, torenhoge Abrahams en Sara's, een reeks spellen - van bouwblokken tot sumoworstel- pakken -, themakleding en een tot locomotief verbouwde trekker met naar believen een open wa gon voor negen personen of zes tien personen. De laatste is rol stoeltoegankelijk. Het 'boemeltje' was al diverse malen bij de Sintin tocht in Middelburg te zien. Van eind april tot oktober loopt het re guliere verhuurseizoen. „Wij heb ben natuurlijk ook last van het slechte weer. Maar af en toe hu ren we hier de gymzaal of het dorpshuis in Lewedorp en bou wen daar een binnenspeelplaats. Leuk voor de kinderen en zo zien ouders ons materiaal ook weer." GOES - Boom Communicatie uit Goes verzorgt de nationale cam pagne rondom de introductie van de nieuwe kentekencard. Volgend jaar krijgen Nederlandse voertuigbezitters een kentekenbe wijs op creditcardformaat. De kaart vervangt het huidige papie ren kentekenbewijs. Per 2014 wordt bij aan- of ver koop van kentekenplichtige voer tuigen zoals auto's, motoren en scooters de kentekenkaart afgege ven. In 2018 moeten alle papieren kentekenbewijzen zijn vervan gen. De Rijksdienst voor het Wegver keer koos voor Boom na een lan delijk aanbestedingstraject en een presentatie van drie geselecteerde bureaus. De campagne die de introductie van de kaart begeleidt, gaat eind dit jaar van start. Boom Commu nicatie is sinds 1993 gevestigd in Goes. Hans van den Boom is algemeen directeur. Boom werkte eerder voor Natonale Hypotheekgaran tie, Grote Clubactie en Lexus. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - Oud-Vossemeer krijgt er een evenement bij. In het Thoolse dorp, dat toch al bekend staat om zijn vele activiteiten, wordt vrijdag en zaterdag een mid zomerfestival gehouden. De vrijdag is voor de jeugd. Dan wordt in de feesttent in het cen trum een schuimparty gehouden. Het feest begint om 21.00 uur. De zaterdag begint om 10.00 uur met een braderie en kindervrij markt. De organisatie biedt ver enigingen de kans om tegen een gereduceert tarief een kraam te huren en zich zo te presenteren aan het publiek. Ze kunnen even tueel ook een demonstratie geven in de tent. Er is nog wat ruimte in het programma. Verder zijn er op tredens met zang en dans. In de middaguren maakt het dweilbandfestival, dat in het verle den ook al werd gehouden in Oud-Vossemeer, zijn comeback. Diverse bandjes maken hun op wachting. Het feest wordt 's avonds afgeslo ten met een midzomernachtfeest in de feesttent. De Gebroeders Ko treden dan op. Kaarten, a 5 euro per stuk, zijn verkrijgbaar bij café De Hoop aan de Ring 13. ZIERIKZEE - De coverband Qwark en feestband Voluit openen het walprogramma van de Delta- week, die vrijdag in Zierikzee be gint. Voluit brengt zaterdagavond ei gen Nederlandstalig werk en covers. Qwark speelt vrijdag hits in alle stijlen: pop, funk, disco en Nederlandstalig. De optredens in de feesttent aan de Hoofdpoortstraat beginnen om 22.00 uur. Voor het reizend zeilcircus Delta- week hebben zich 140 bemannin gen ingeschreven. Vanaf maandag beginnen de races vanuit telkens andere havens aan de Oosterschel- de; het laatste weekeinde vanuit Colijnsplaat. telfort.nl 08001707 Telfort winkels SAMSUNG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51