Gors en SDW gaan fuseren in 2015 molenaar V De rollator niet meer in basispakket 22 BEVELANDEN en THOLEN Jongen gewond aan hoofd door mishandeling Komst twee bedrijven naar Westdorpe is volgens directeur leverancier restwarmte en C02 'voor dikke 90 procent zeker' Beide bedrijven zoeken bovendien flinke stukken aaneengesloten land. EENMALIGE ACTIE PRIJS U bent van harte welkom op: Bezoek een winkel bij u in de buurt! prominent AMSTERDAM - Rollators zijn uit het basispakket. De rollator kan niet meer worden gedeclareerd. Profiteer nu van extreem lage prijzen! glastuinbouw Groei in door Harmen van der Werf WESTDORPE - Twee kassenbedrij- ven staan op het punt naar het glastuinbouwgebied bij Westdor pe te komen. Ze hebben volgens directeur Jan Taks van WarmC02 elk zo'n twintig hectare nodig. „Voor een dikke negentig procent is het zeker", houdt Taks nog een kleine slag om de arm. Het project WarmC02, een initia tief van het havenbedrijf Zeeland Seaports en kunstmestfabrikant Yara in Sluiskil en bouwconcern VolkerWessels. WarmC02 levert restwarmte en CO2 uit de kunst mestproductie van Yara aan de tuinbouwkassen bij Westdorpe. Taks durft het alvast aan melding te maken van de komst van twee nieuwe bedrijven; zijn collega Jen ny Crone is nog niet zover. Crone is sinds herfst vorig jaar commercieel manager glastuin bouw bij havenbedrijf Zeeland Seaports. Het havenbedrijf is eige naar van grond in de Autrichepol- der bij Westdorpe en voor tachtig procent aandeelhouder in Warm- CO2. „Het ziet er goed uit", laat Crone weten. „Maar ik doe er pas uitspra ken over als alles in kannen en kruiken is." De kandidaat-tuinders hebben al dus Taks vooral het oog op West dorpe laten vallen, omdat Warm- CO2 hen voor vijftien jaar rest warmte en koolstofdioxide kan bieden tegen een vaste prijs. Dat is volgens hem zeker nu aantrek kelijk, omdat de gasprijs hoog is en de elektriciteitsprijs laag. Het alternatief - investeren in op gas gestookte warmtekrachtcen trales die ook stroom kunnen leve ren aan het openbare net - is niet meer lucratief. Taks: „Beide bedrij ven zoeken bovendien flinke stuk ken aaneengesloten land." De komst van twee nieuwe onder nemers zou voor het glastuin bouwgebied bij Westdorpe een enorme opsteker zijn. Sinds de vestiging van drie bedrijven in 2009 (samen goed voor bijna 26 hectare glas) is het daar stil geble ven. WarmC02 dook daardoor fors in de rode cijfers. Tot eind 2014 is een overbruggingskrediet van 10 miljoen euro nodig. Daarvan komt 6,585 miljoen euro van Zee land Seaports en de rest van Yara. Dit geld blijft nodig, ook nu er uit zicht is op twee nieuwe, grote af nemers van restwarmte en kool stofdioxide. De kassen kunnen 'pas' in de loop van 2014 gereed zijn en gaan pro duceren. Jan Taks Ma t/m vr 10.00 - 13.00 uur en 16.00 - 18:00 uur. Zaterdag 10.00 - 13.00 uur en 16.00 - 17:00 uur. P.S. Deze actie loopt zplang de voorraad strekt, max 2 rollators per persoon. Niet geldig i.c.m. andere acties. wlesc m2. pzc WELZIJNSPRODUCTEN WW www.molenaarwelztjft.nl Alkmaar Rijnstraat 117 Almere Markerkant 10132c (Naast Gamma) Amersfoort Nijverheidsweg noord 53a Amstelveen Handweg 133 Arnhem Ringoven 16 Beneden-Leeuwen Heemstraweg 46 Best Eindhovenseweg 30 Breda Grenssteen 15 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Cruquius Spaarneweg 26 Doetinchem Havenstraat 150 Emmen Nijbracht 47 Goes Albert Plesmanweg 1c Gorinchem Spijksedijk 24b Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Hoogeveen Groenewegenstraat 4 Hoogezand Hazenleger 7 Houten Duwboot 22d Katwijk lageweg 35e ('t Heen) Leeuwarden Willemskade 22 Leiderdorp Elisabethhof 22 Naarden Energiestraat 14a Nunspeet Laan 24 Purmerend Netwerk 1 Ridderkerk Noordenweg 6 Roden Westeresch 8 Roermond Burghoffweg 11 Roosendaal Oostplein 17a Spijkenisse Lucebertstraat 38 uden Industrielaan 17c Veenendaal Groeneveldselaan 19 Venlo Nijmeegseweg 12 Vroomshoop Afrikalaan 1c Waalwijk Prof. Zeemanweg 3 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Wateringen 's Gravenzandseweg 28 Weert Roermondseweg 58b Wijchen Edisonstraat 1 Wolvega Industrieweg 10c Zaandam Westzijde 172a Zutphen Gerritsenweg 8 Zwolle Stadionplein 6 (In PEC Zwolle stadion, bereikbaar via Boerendanserdijk) «HüÊ»* GRATIS Per januari 2013 zijn bepaalde voorzieningen uit het basispakket van de zorgverzekeringen verdwenen. Rollators werden tot januari volledig vergoed, maar dat is nu afgelopen. Eenvoudig te bedienen parkeerrem. Mcflenaar Welzijn heeft een mega order geplaatst bij onze fabrikant en hierdoor een zeer scherp tarief kunnen bedingen. Wel zo handig nu steeds meer hulpmiddelen niet meer worden vergoed. De prijs voor deze rollator is normaal 99,- tot 129,- euro. De rollators zijn af te halen in een Molenaar of Prominent filiaal bij u in de buurt. Robuust model, zeer geschikt voor het dagelijks gebruik Zeer stabiel dankzij een groot formaat anti-lek banden. GOES - Gehandicaptenzorgorganisa ties Gors en SDW willen fuseren. Op 27 juni tekenen de twee organi saties een intentieovereenkomst om op 1 januari 2015 één te wor den. Gors biedt in Zeeland woonvor men en dagbesteding voor licha melijk- en verstandelijk gehandi capten en SDW doet dat voor ver standelijk gehandicapten in West-Brabant. De plannen om te fuseren vloeien voort uit het voornemen om zorg die tot nu toe uit de AWBZ werd gefinancierd, voortaan in de WMO onder te brengen. Dat bete kent dat de cliënten van Gors en SDW hun zorg voortaan bij de ge meenten moeten inkopen, die daarvoor tegelijk ook minder geld krijgen. De twee zorgorganisaties zien de bui al hangen en willen de be drijfsvoering efficiënter maken. Een grotere organisatie maakt de mogelijkheden om te innoveren groter en het behoud van de ex pertise is beter gegarandeerd. Bei de organisaties zetten de kwali teit en de continuïteit van de zorg en dienstverlening voorop, maar het behoud van banen is ook een doelstelling van de fusie. Wat de visie op zorg en dienstver lening betreft staan de organisa ties dicht bij elkaar. Allebei bie den ze ondersteuning aan alle leeftijdsgroepen en beiden doen ze dat op veel manieren. De werk gebieden overlappen elkaar een klein beetje, maar sluiten vooral goed op elkaar aan. Gors bedient meer dan 900 kinderen, jongeren, volwassenen en ouderen met een beperking en SDW heeft 1330 cliënten in alle leeftijden. De raden van toezicht, onderne- mings- en cliëntenraden hebben positief geadviseerd op het plan om te fuseren. De intentieover eenkomst zal eind deze maand in Halsteren worden ondertekend door bestuurders en directies. HEINKENSZAND - Een 18-jarige jon gen uit Heinkenszand is geslagen in de Dorpsstraat in zijn woon plaats. De jongen liep zaterdag rond 21.30 uur met vrienden door de Dorps straat, toen hij werd aangevallen door een 17-jarige jongen uit de gemeente Kapelle. Thssen de twee was eerder een ruzie ont staan over een meisje. De 17-jarige sloeg de 18-jarige in eerste instantie met zijn blote handen, maar even later gebruik te hij hiervoor een bierflesje. Het slachtoffer heeft door de mishan deling een hoofdwond opgelopen en moest zich bij de huisartsen post laten behandelen. De 17-jarige verdachte is overge bracht naar een politiecel in To- rentijd en daar is hij in verzeke ring gesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50