Google: Goes is beste internetgemeente Hoogste punt bereikt van zorgcentrum Proef met opslag zoet water in bodem Celstraffen geeist voor inbraak in Poortvliet BEVELANDEN en THOLEN 21 Helderheid over wat een hoortoestel echt kost Beter horen volgens Rob 3L_ DINSDAG 25 JUNI 2013 door Luc Oggel GOES - Goes is uitgeroepen tot bes te internetgemeente van Zeeland en ontvangt hiervoor maandag 1 juli een onderscheiding: de eTown Award. Een eTown is een stad of dorp waar het midden- en kleinbedrijf het beste gebruiktmaakt van het internet. De gemeente kan daar een bijdrage aan leveren, door bij voorbeeld een gunstig onderne mersklimaat of snelle internetver bindingen te verzorgen, maar uit eindelijk zijn de ondernemers de doorslaggevende factor. Aan de hand van criteria als het aantal webwinkels, het aantal be drijven dat aan online promotie doet (via Google AdWords), het aantal geregistreerde internet-do- meinnamen 'per inwoner. De ge middelde up- en downloadsnel heid per gemeente geeft een indi catie van de beschikbaarheid van digitale infrastructuur. Google heeft in samenwerking met The Boston Consulting Group (BCG) onderzocht welke twaalf Nederlandse gemeenten de economische kansen van het internet het beste benutten. Wat Zeeland betreft is dat dus de ge meente Goes. De onderscheiding wordt op 1 juli uitgereikt door Rogier Klimbie, beleidsdirecteur van Google Ne derland aan burgemeester René Verhulst, in het bijzijn van verte genwoordigers van ondernemers verenigingen en succesvolle loka le ondernemers. HANSWEERT - Het hoogste punt van het zorgcentrum Maria-Oord in Hansweert is maandag bereikt. Het zorgcentrum is een bouwpro ject van Zorggroep Ter Weel en Woningcorporatie R&B Wonen. Aan de Maartenbroersweg in Hansweert komt een gebouw met 36 kamers en een restaurant. Op de plaats van het oude Ma ria-Oord staan straks twee groeps woningen met elk zes kamers en een huiskamer. De complexen worden gekoppeld door een nog aan te leggen park. door Luc Oggel OVEZANOE - Bij Fruitteeltbedrijf Maatschap Rijk-Boonman in Ove- zande wordt een proef gehouden om zoet water in de bodem op te slaan. De installatie wordt donder dag officieel in werking gesteld. Met de zogeheten Freshmaker kan zout water worden vervan gen door zoet water. In de Zuidwestelijke Delta is de -beschikbaarheid van zoet water, nu en in de toekomst, geen van zelfsprekendheid. De Freshmaker is een geheel nieuwe manier om zoet water in de bodem op te slaan. Met deze technologie wordt de (dunne) zoetwaterlaag onder landbouwgebieden in de winter periode vergroot, om daarmee de zoetwaterbehoefte in de zomer beter te kunnen dekken. De installatie is onderdeel van een pilot van onderzoeksinstituut KWR, Meeuwse Handelsonderne ming en landbouworganisatie ZLTO en wordt uitgevoerd bin nen het onderzoeksproject Go- Fresh van Kennis voor Klimaat. De openingshandeling van de Freshmaker vindt plaats door de betrokken partijen en bestuur ders, die hiermee willen aanto nen dat samenwerking tot concre te oplossingen leidt. door Rob Paardekam POORTVLIET - De officier van justi tie in Middelburg heeft maandag gevangenisstraffen van zeven maan den geëist tegen twee mannen die in maart hebben ingebroken in een woning aan de Bram Groenewege- weg in Poortvliet. "i Tegen een derde man, die tijdens de inbraak buiten in de auto bleef zitten, werd een celstraf van zes tien dagen geëist. Zo lang heeft hij al in voorarrest gezeten, dus in dat geval hoeft hij niet terug de gevangenis in. Deze man, die achter het stuur zat, zegt heel naïef te zijn. Daar door wist hij naar eigen zeggen niet wat zijn vrienden van plan waren toen ze op 18 maart in alle vroegte met z'n drieën vanuit Den Haag naar Poortvliet reden. „Pas toen ze daar met spullen het huis uit kwamen, wist ik dat ze aan het inbreken waren", verklaar de hij in de rechtszaal. De officier van justitie vond dit verhaal niet erg geloofwaardig. Toch eiste hij tegen de man een relatief lichte straf, omdat hij over duidelijk een kleinere rol had in de inbraak en bovendien een kor ter strafblad heeft. De twee mannen die in het huis zijn geweest, hebben heel wat meer op hun kerfstok. Eén van hen is zelfs al veroordeeld voor po ging tot doodslag. Desondanks vinden hun advocaten een cel straf van zeven maanden wel erg fors. Ongeveer drie maanden zou volgens hen een gepaste straf zijn. Dat is de periode dat de mannen al in voorarrest zitten. In de dagvaarding stond dat de twee mannen ook werden ver volgd voor het plegen van geweld. De eigenaar van de woning, die hen betrapte, zegt namelijk een vuistslag te hebben gekregen van één van hen. De verdachten ont kennen dat echter en bovendien had de bewoner geen zichtbaar letsel. „Daarmee heb ik te weinig bewijs", stelde de officier. De drie twintigers gingen er na de diefstal vandoor, maar ze wer den bij Rilland gezien door de po litie. Dat leidde tot een achtervol ging. De mannen negeerden het stopteken en reden later tegen een hek aan. Eén man rende weg, maar kon met behulp van een po litiehond worden gevonden. Wilt u net als Rob weten wat een hoortoestel kost? Beter Horen is er graag helder over. Met een handige calculator kunt u snel en eenvoudig berekenen wat u betaalt voor een hoortoestel. En belangrijker nog, wat u daar allemaal voor mag verwachten. Bij Beter Horen zijn naast het hoortoestel ook de service van de audicien en het periodieke onderhoud bij de prijs inbegrepen. Zonder onverwachte kosten achteraf. Omdat wij contracten hebben met alle zorgverzekeraars, wordt uw hoortoestel bij Beter Horen bovendien altijd voor minimaal 75% vergoed afhankelijk van uw aanvullende verzekering. Uw 25% eigen bijdrage zal liggen tussen de 0,- en maximaal 370,- per hoortoestel. Houd hierbij wel rekening met eventueel nog openstaand eigen risico. U vindt onze calculator op: www.beterhoren.nl/hoortoestel Meer weten? Wilt u meer weten over kosten, vergoedingen of de service van Beter Horen? Bezoek dan een van onze winkels of bel gratis 0800 - 0200 159. De hoorspecialist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49