Google: Goes beste gemeente op internet Proef met opslag van zoet water in bodem De rollator niet meer in basispakket 1 molenaar V Q 22 SCHOUWEN-DUIVELAND EENMALIGE ACTIE PRIJS rt I* t in Poortvliet Komst twee bedrijven naar Westdorpe is volgens directeur leverancier restwarmte en C02 Voor dikke 90 procent zeker' Beide bedrijven zoeken bovendien flinke stukken aaneengesloten land. Profiteer nu van extreem lage prijzen! AMSTERDAM - Rollators zijn uit het basispakket. De rollator kan niet meer worden gedeclareerd. U bent van harte welkom op: Bezoek een winkel bij u in de buurt! prominent Nieuwe tuinders door Harmen van der Werf WESTDORPE - Twee kassenbedrij- ven willen naar het glastuinbouw gebied bij Westdorpe komen. Ze hebben volgens directeur Jan Taks van WarmC02 elk zo'n twin tig hectare nodig. „Voor een dikke 90 procent is het zeker", houdt hij nog een kleine slag om de arm. WarmCÜ2 levert restwarmte en CO2 van kunst- mestfabriek Yara aan de kassen bij Westdorpe. Taks durft het aan, melding te ma ken van de komst van twee nieu we bedrijven; zijn collega Jenny Crone is nog niet zover. Zij is commercieel manager glastuin bouw bij havenbedrijf Zeeland Seaports, eigenaar van grond in de Autrichepolder en voor 80 pro cent aandeelhouder in Warm- CO2. „Het ziet er goed uit", laat zij weten. „Maar ik doe er pas uit spraken over als alles in kannen en kruiken is." De kandidaat-tuinders hebben volgens Taks het oog op Westdor pe laten vallen, omdat WarmC02 hen voor vijftien jaar restwarmte en CO2 kan bieden tegen een vas te prijs. Dat is aantrekkelijk, omdat de gasprijs hoog is en de elektrici teitsprijs laag. Taks: „Beide bedrij ven zoeken bovendien flinke stuk ken aaneengesloten land." Sinds de vestiging van drie bedrij ven in 2009 (samen goed voor bijna 26 hectare glas) is het stil ge bleven. WarmC02 dook fors in de rode cijfers. Tot eind 2014 is een overbrug gingskrediet van 10 miljoen euro nodig; 6,585 miljoen euro van Zee land Seaports en de rest van Yara. Dit geld blijft nodig. De kassen kunnen 'pas' in de loop van 2014 gereed zijn. Jan Taks POORTVLIET - De officier van justi tie in Middelburg heeft maandag gevangenisstraffen van zeven maanden geëist tegen twee Hage naars die in maart hebben inge broken in een woning in Poort vliet. Tegen de derde Hagenaar, die tijdens de inbraak buiten in de auto bleef zitten, werd een cel straf van zestien dagen geëist. Zo lang heeft hij al in voorarrest geze ten. Deze chauffeur zei dat hij niet wist dat hij inbrekers in zijn auto had. De officier vond dat niet geloofwaardig. Toch eiste hij tegen de man een lichte straf, om dat hij overduidelijk een kleinere rol had in de inbraak en boven dien een korter strafblad heeft. De twee die in het huis zijn ge weest, hebben heel wat meer op hun kerfstok. Eén van hen is zelfs al veroordeeld voor poging tot doodslag. In de dagvaarding staat dat de twee mannen ook worden vervolgd voor het plegen van ge weld. Maar daarvoor vond de offi cier is te weinig bewijs. GOES - Goes is uitgeroepen tot bes te internetgemeente van Zeeland en ontvangt hiervoor maandag 1 juli een bijzondere onderscheiding: de eTown Award. Een eTown is een stad of dorp waar hef midden- en kleinbedrijf het beste gebruikmaakt van het internet. Het gemeentebeleid kan daar een bijdrage aan leveren, door bijvoorbeeld een gunstig on dernemersklimaat of snelle inter netverbindingen te verzorgen, maar uiteindelijk zijn de onderne mers de doorslaggevende factor. Aan de hand van criteria als het aantal webwinkels, het aantal be drijven dat aan online promotie doet (via Google AdWords), het aantal geregistreerde internet- domeinnamen per inwoner. De gemiddelde up- en downloadsnel heid per gemeente geeft een indi catie van de beschikbaarheid van digitale infrastructuur. Google heeft in samenwerking met The Boston Consulting Group onder zocht welke twaalf Nederlandse gemeenten de economische kan sen van het internet het beste be nutten. Wat Zeeland betreft is dat dus de gemeente Goes. De onderschei ding wordt uitgereikt door Rogier Klimbie, beleidsdirecteur van Google Nederland aan burgemees ter René Verhulst. Er zijn vertegenwoordigers van ondernemersverenigingen en lo kale ondernemers bij de uitrei king aanwezig. OVEZANDE - Bij Fruitteeltbedrijf Maatschap Rijk-Boonman in Ove- zande wordt een proef gehouden om zoet water in de bodem op te slaan. De installatie wordt donder dag officieel in werking gesteld. Met de zogeheten Freshmaker kan zout water worden vervan gen door zoet water. In de Zuid westelijke Delta is de beschikbaar heid van zoet water, nu en in de toekomst, geen vanzelfsprekend heid. De Freshmaker is een geheel nieu we manier om zoet water in de bodem op te slaan. Met deze tech nologie wordt de (dunne) zoetwa- terlaag onder landbouwgebieden in de winterperiode vergroot, om daarmee de zoetwaterbehoefte in de zomer beter te kunnen dek ken. De installatie is onderdeel van een pilot van onderzoeksinsti tuut KWR, Meeuwse Handelson derneming en landbouworganisa tie ZLTO. De openingshandeling van de Freshmaker vindt plaats door de betrokken partijen en bestuur ders, die hiermee willen aanto nen dat samenwerking tot concre te oplossingen leidt. Robuust model, zeer geschikt voor het dagelijks gebruik Zeer stabiel dankzij een groot formaat anti-lek banden. - Eenvoudig te bedienen parkeerrem. Molenaar Welzijn heeft een mega order geplaatst bij onze fabrikant en hierdoor een zeer scherp tarief kunnen bedingen. Wel zo handig nu steeds meer hulpmiddelen niet meer worden vergoed. De prijs voor deze rollator is normaal 99,- tot 129,- euro. De rollators zijn af te halen in een Molenaar of Prominent filiaal bij u in de buurt. Per januari 2013 zijn bepaalde voorzieningen uit het basispakket van de zorgverzekeringen verdwenen. Rollators werden tot januari volledig vergoed, maar dat is nu afgelopen. Ma t/m vr 10.00 - 13.00 uur en 16.00 - 18:00 uur. Zaterdag 10.00 - 13.00 uur en 16.00 - 17:00 uur. P.S. Deze actie loopt zolang de voorraad strekt, max 2 rollators per persoon. Niet geldig i.c.m. andere acties. wk26..M2„?K WELZIJNSPRODUCÏEN www.molenaarwelzijn.nl Alkmaar Rijnstraat 117 Almere Markerkant 10132c (Naast Gamma) Amersfoort Nijverheidsweg noord 53a Amstelveen Handweg 133 Arnhem Ringoven 16 Beneden-Leeuwen Heemstraweg 46 Best Eindhovenseweg 30 Breda Grenssteen 15 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Cruquius 5paarneweg 26 Ooetinchem Havenstraat 150 Emmen Nijbracht 47 Goes Albert Plesmanweg 1c Gorinchem Spijksedijk 24b Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Hoogeveen Groenewegenstraat 4 Hoogezand Hazenleger 7 Houten Duwboot 22d Katwijk Lageweg 35e ('t Heen) Leeuwarden Willemskade 22 Leiderdorp Elisabethhof 22 Naarden Energiestraat 14a Nunspeet Laan 24 Purmerend Netwerk 1 Ridderkerk Noordenweg 6 Roden Westeresch 8 Roermond Burghoffweg 11 Roosendaal Oostplein 17a Spijkenisse Lucebertstraat 38 Uden industrielaan 17c Veenendaal Groeneveldselaan 19 Venlo Nijmeegseweg 12 Vroomshoop Afrikalaan 1c Waalwijk Prof. Zeemanweg 3 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Wateringen 's Gravenzandseweg 28 Weert Roermondseweg 58b Wijchen Edisonstraat 1 Wolvega Industrieweg 10c Zaandam Westzijde 172a Zutphen Gerritsenweg 8 Zwolle Stadionplein 6 (In PEC Zwolle stadion, bereikbaar via Boerendanserdijk) c* GRATIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44