Feestbands Deltaweek Zierikzee Reeks inbraken haven Zierikzee houdt aan Filmhuis draait voor het eerst door in zomer Strijd om methode kustversterking SCHOUWEN-DUIVELAND 21 Helderheid over wat een hoortoestel echt kost Beter horen volgens Rob Horen DINSDAG 25 JUNI 2013 den enkele honderden euro's, fles sen drank en diepgevroren vlees meegenomen. Bij restaurant Boaz aan de Engel se kade werd vorige week vrijdag ochtend ingebroken. De politie kreeg om 4.30 uur een melding. Er werd niets gestolen. De politie heeft mensen op jachten in de ha ven gevraagd of zij iets hadden ge zien, maar dat leverde niets op. Eind mei gingen inbrekers er van door met de kluis van de gemeen telijke havenmeester in Zierikzee. Daar zat 2000 euro in. Begin mei en begin juni werd een aantal elektriciteitsautomaten op de stei gers leeggeroofd. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het einde van een serie inbraken aan de haven van Zierik zee lijkt nog niet in zicht. Vrijdag en zaterdag werd opnieuw op twee plaatsen ingebroken. ZIERIKZEE - De coverband Qwark en feestband Voluit zijn de attrac ties in het walprogramma van de Deltaweek, die vrijdag in Zierikzee begint. In de nacht van vrijdag op zater dag werd voor de tweede keer in twee weken tijd ingebroken in het clubhuis van de watersport vereniging aan de Westhavendijk in Zierikzee. Enkele tientallen eu ro's en een aantal flessen drank werden meegenomen. Net als vo rige keer werd een raam gefor ceerd. Bij de inbraak op 8 juni wer- Voluit brengt zaterdagavond ei gen Nederlandstalig werk, maar ook covers van onder andere De Dijk, The Scene en Blof. Qwark speelt vrijdag hits in alle stijlen: pop, funk, disco en Nederlandsta lig. De optredens in de feesttent op parkeerterrein Hoofdpoort straat beginnen beide avonden om 22.00 uur. De horeca rond de festiviteiten is dit jaar uitbesteed aan cateringbedrijf Kallewaard in Colijnsplaat. Dit bedrijf verzorgt komend weekeinde ook het voed sel en de drank op Concert at Sea. Voor het reizend zeilcircus Delta week hadden zich maandag 140 bemanningen ingeschreven. De eerste races zijn vrijdag en starten (I22) of finishen (Aanbrengrace) op de Oosterschelde bij Zierikzee. Na vrijdag, zaterdag en zondag in Zierikzee worden de races vanuit telkens andere havens aan de Oos terschelde gehouden. Het laatste weekeinde vanuit Colijnsplaat. Vorig jaar kregen tientallen auto mobilisten in Zierikzee een bon voor fout parkeren. De organisatie waarschuwt deelnemers en pu bliek voor het parkeren in wegber men. ZIERIKZEE - Filmhuis fiZi in Zierik zee blijft deze zomer voor het eerst in haar bestaan gewoon door draaien. 'Ook in de zomer willen we inwoners en bezoekers laten meegenieten van mooie films', meldt het filmhuis. ring is erop aangepast met een kindervoorstelling op woensdag middag en een film op zaterdag en zondagavond. Op het juli-programma van fiZi staan onder meer kinderfilms als Stip en Vlek (woensdag 3 juli), het Mannetje van de maan (woensdag 10 en 17 juli) en Prin ses Lillifee en de kleine eenhoorn. 'Gelet op de aard van onze zo mers waarschijnlijk en welkome invulling van regenachtige midda gen en avonden.' De programme- www.beterhoren.nl ■Niek Romijn (I) en Arjan van de Zande. foto Dirk-Jan Gjeltema daar al aan en dat zou je dan kun nen versterken." De natuurbe schermingsorganisatie heeft de kwestie onder meer aangekaart bij de gemeente Schouwen-Duive- land maar van die kant hoeven ze niet op steun te rekenen, hoewel de gemeente zich aanvankelijk net als de Natuur - en Vogelwacht vóór zeewaartse kustversterking uit heeft gesproken. Het belang rijkste argument voor de gemeen te om nu op haar eerder ingeno men standpunt terug te komen zijn de hogere kosten van zee waartse kustversterking. De vrees van Vogelwacht en me destrijder Stichting Duinbehoud dat landwaartse kustversterking ten koste gaat van kwetsbare na tuur deelt de gemeente niet. „Wij zijn van mening dat ook de land waartse variant op een zorgvuldi ge wijze door het waterschap wordt uitgevoerd, waarbij ook uit voerig aandacht wordt besteed aan de natuurwaarden." Buth is niet onder de indruk. „Er loopt nog een procedure bij Raad van State. De strijd is nog niet ge streden." door Piet Kleemans RENESSE - De Natuur- en Vogel wacht Schouwen-Duiveland blijft strijden tegen het plan van water schap Scheldestromen om bij het Noorderstrand ter hoogte van Ren esse de kust aan de landzijde te versterken. De Vogelwacht zou veel liever zien dat gekozen werd voor kustversterking via zandsup- pletie aan de zeezijde. Wilt u net als Rob weten wat een hoortoestel kost? Beter Horen is er graag helder over. Met een handige calculator kunt u snel en eenvoudig berekenen wat u betaalt voor een hoortoestel. En belangrijker nog, wat u daar allemaal voor mag verwachten. U vindt onze calculator op: www.beterhoren.nl/hoortoestel Het is doodzonde als waterschap Scheldestromen vast zou houden aan kustversterking aan de land zijde, vindt Gert-Jan Buth van de Natuur- en Vogelwacht. „Het komt er kort gezegd op neer dat ze het duin aan de landzijde wil len verbreden door een zandrug op te brengen. Wij zijn bang dat dat ten koste gaat het van de bij zondere vegetatie in de Zoete en Zoute Haard en dat zo het hele ka rakter van die bijzondere natuur daar verloren gaat." De Natuur- en Vogelwacht zou veel liever kustversterking aan de zeezijde zien. „Dat zou ook veel logischer zijn. Het strand groeit Meer weten? Wilt u meer weten over kosten, vergoedingen of de service van Beter Horen? Bezoek dan een van onze winkels of bel gratis 0800 - 0200 159. Bij Beter Horen zijn naast het hoortoestel ook de service van de audicien en het periodieke onderhoud bij de prijs inbegrepen. Zonder onverwachte kosten achteraf. Omdat wij contracten hebben met alle zorgverzekeraars, wordt uw hoortoestel bij Beter Horen bovendien altijd voor minimaal 75% vergoed afhankelijk van uw aanvullende verzekering. Uw 25% eigen bijdrage zal liggen tussen de 0,- en maximaal 370,- per hoortoestel. Houd hierbij wel rekening met eventueel nog openstaand eigen risico. De hoorspecialist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43