-I Centrum Zierikzee 1 juli autoluw Wereldvrouwen houden picknick loosse Gors en SDW fuseren in 2015 voor efficiency en behoud van expertise 20 SCHOUWEN-DUIVELAND NATIONAAL SPORTVISTEAM In Engeland wordt 28 en 29 juni een interland kustvissen gehouden. Twee Schouwse vissers zijn erbij. K:'. Skatebaan van Ellemeet gaat eindelijk open op alle banken, fauteuils en stoelen 'Vissen vooral veel afkijken' door Piet Kleemans zierikzee/haamstede - Ze zien er reikhalzend naar uit: Niek Ro- mijn uit Zierikzee en Arjan van de Zande uit Burgh-Haamstede hebben een plaats veroverd in het nationaal team dat in het Britse Weymouth de Nederlandse eer moet verdedigen. Het Nederland se team van vijftien sportvissers neemt het op tegen het Belgisch nationaal team en het Brits natio naal team. Voor Niek Romijn is het de eerste keer dat hij de uitkomt in een vis-interland. En dat is, stelt hij, heel anders dan de gewone vis wedstrijden waar hij en Arjan van de Zande vaak aan meedoen. Normaliter is het bij viswedstrij den vooral goed kijken naar wat je concurrent doet en hoe het hem vergaat om vervolgens die in formatie in je eigen voordeel te ge bruiken. „Sportvissen is veel afkij ken", vat Romijn samen. „Maar tij dens zo'n interland-viswedstrijd vis je in teamverband en dat bete kent dat je informatie over wat het meest geschikte aas is en welk materiaal je het beste kunt gebrui ken moet delen met de andere le den van je team." Een plekje verdienen in het natio naal team doe je niet zomaar, zo blijkt uit de uitleg van Romijn en Van de Zande. Er moeten aardig wat wedstrijden gevist worden en goede resultaten geboekt. Romijn: „We zijn zo'n beetje heel Neder land doorgecrosst. Wedstrijden in Cadzand, maar ook in de omge ving van Den Helder, om maar iets te noemen." Succes bij het vissen hangt af van veel factoren. Allereerst moet je er achter komen waar precies de vis zit. Romijn; „Soms moet je ïoo meter uitgooien, soms maar 50." Van de Zande: „je moet er achter zien te komen wat voor die plaats en op dat moment de beste vistechniek is, en dat is vooral een kwestie van ervaring." Romijn: „Het weer speelt ook een rol. Bij goed weer kun je makkelijk ïoo, 150 meter ver gooien, maar bij slecht weer kom je soms niet ver der dan 75 meter." Daarbij wordt wel meteen aangetekend dat af stand niet alles is. „Het kan best zijn dat de vis vlak voor je in het water zit." Omschakelen is het sleutelwoord bij het sportvissen. Werkt de ene techniek niet goed, dan dient zo snel mogelijk overgeschakeld te worden op een andere. Romijn: „Hier vissen we vaak aan het zandstrand en straks in Wey mouth heb je kiezelstrand. Die kiezels zijn door de golfslag conti nu aan het rollen. Bij het vissen moet je uitkijken dat je lijn niet gemangeld wordt door die ste nen. Op zandstrand kun je je lijn laag houden, maar dat moet je op kiezelstrand juist niet doen. Dan moet je je hengel zo steil mogelijk neerzetten en je lijn strak hou den." In Nederland vissen Romijn en Van de Zande doorgaans op plat vis als schol en schar. In Wey mouth gaat het om heel andere vissoorten. Romijn: „Daar wordt vooral op zandhaaitjes gevist. Dan heb je toch wel wat zwaarde re lijnen en haken nodig." De Schouwse hengelaars, lid van respectievelijk HSV Dreischor en HSV De Krabbe, reizen woensdag af naar Weymouth. Sightseeing is er niet bij. Voorvissen is het cre do. Aan een voorspelling van het resultaat wagen ze zich niet. Ro mijn: „Maar we gaan in ieder ge val weer wat kunstjes bijleren." eo»s>sv zierikzee - De verzinkbare palen die gemotoriseerd verkeer uit een aantal straten in de Zierikzeese binnenstad moet weren, zijn ge plaatst. Ze worden op 1 juli in wer king gesteld. Daarmee is de herinrichting van het historische stadshart van Zie rikzee weer een stapje verder ge komen. Er zijn verzinkbare palen geplaatst in Poststraat, Dam, Mol, Havenplein en Havenpark. De palen staan van 06.00 uur tot 12.00 uur omlaag. Verkeer kan ge woon de binnenstad inrijden om goederen te laden of te lossen. Van 12.00 tot 17.30 - en op koopa vonden tot 21.00 - uur staan de pa len omhoog en is het centrum af gesloten voor verkeer. Bewoners van genoemde straten krijgen een pasje waarmee ze des gewenst de palen kunnen laten zakken. zierikzee - Wereldvrouwen Ahoy houdt zaterdag de jaarlijkse 'We reldpicknick'. Deze traditie gaat het elfde jaar in. De spelregels zijn simpel; elke deelneeemster neemt iets te eten mee. Verder worden er oud-Hollandse spelle tjes gedaan, is er speelgoed voor de kinderen eri wordt er muziek gemaakt en gedanst. Een ander vast onderdeel is het onderling meten van de krachten door mid del van het touwtrekken. Belang stellende vrouwen en hun kinde ren zijn welkom. Het vertrek naar de picknicklocatie is om 13.30 uur vanaf het Ondernemersatelier aan het Calandplein. ellemeet - Het heeft wat geduld van de betrokkenen gevergd, maar eindelijk is het zover. Woensdag 26 juni gaat de skate baan van Ellemeet open. De opening was eerder een keer uitgesteld. Ook is heel wat tijd gaan zitten in het rondbreien van de plannen. De dorpsraad van Ellemeet heeft zich, op initiatief van de jongeren in het dorp, ingezet voor realisatie van de baan. De opening is om 19.00 uur. Voor afgaand daaraan, woensdagmid dag, kunnen jongeren de baan ver fraaien en wordt een sportmiddag georganiseerd. 40% INTERIEURS Langstraat 2, Arnemuiden T 0118-60 12 73 www.joosseinterieurs.nl GOES - Gehandicaptenzorgorganisa ties Gors en SDW willen fuseren. Op 27 juni tekenen de twee organi saties een intentieovereenkomst om op 1 januari 2015 één te wor den. Gors biedt in Zeeland woonvor men en dagbesteding voor licha melijk- en verstandelijk gehandi capten en SDW doet dat voor ver standelijk gehandicapten in West-Brabant. De plannen om te fuseren vloeien voort uit het voor nemen om zorg die tot nu toe uit de AWBZ werd gefinancierd, voortaan in de WMO onder te brengen. Dat betekent dat de cliënten van Gors en SDW hun zorg voortaan bij de gemeenten moeten inkopen, die daarvoor te gelijk ook minder geld krijgen. De twee zorgorganisaties zien de bui al hangen en willen de bedrijfs voering efficiënter maken. Een grotere organisatie maakt de mo gelijkheden om te innoveren gro ter en het behoud van de experti se is beter gegarandeerd. Beide or ganisaties zetten de kwaliteit en de continuïteit van de zorg en dienstverlening voorop, maar het behoud van arbeidsplaatsen is ook een doelstelling van de fusie. Wat de visie op zorg en dienstver lening betreft staan de organisa ties dicht bij elkaar. Allebei bie den ze ondersteuning aan alle leeftijdsgroepen en allebei doen ze dat op verschillende manieren. De werkgebieden overlappen el kaar een beetje, maar ze sluiten vooral goed op elkaar aan. Gors be dient meer dan 900 kinderen, jon geren, volwassenen en ouderen met een beperking en SDW heeft ongeveer 1330 cliënten van alle leeftijden. De raden van toezicht, ondernemings- en cliëntenraden hebben positief geadviseerd op het fusieplan. De intentieovereen komst zal eind deze maand in Hal steren worden ondertekend door bestuurders en directies.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42