I ■Eik - Serie fietsendiefstallen Terneuzen dankzij een loper voor Axa-sloten ZEELAND 19 jrtr mm m Gemankeerd Extra vaccinaties tegen mazelen commentaar Havendagen Terneuzen 1 H We gaan met het Open baar Ministerie voor zichtig de goede kant op." H Grootschalig organiseren, kleinschalig werken is door het OM losgelaten." 1 1 H Problemen zijn heel dramatisch voor de nabestaanden H We hadden in Zeeland het beste OM-parket van heel Nederland 28 29 30 JUNI 2013 havendagenterneuzen.nl DINSDAG 25 JUNI 2013 blijft „Door het ontbreken van dossiers kunnen ze niet werken." Van der Ploeg noemde dat vooral dramatisch voor mensen die te rechtstaan, recht zoeken en nabe staanden. „Die liggen 's nachts wakker in verband met een rechts zaak." Remmerswaal vertelde dat het OM maatregelen heeft genomen om fouten te voorkomen. „Er zijn extra mensen aangesteld die alles controleren voor de zittingen." Tweede Kamerlid André Bosman (WD) ziet momenteel nog geen enkele reden voor de politiek om in te grijpen. Hij benadrukte dat er hoe dan ook bezuinigd moet rechtspraak, foto's Lex de Meester worden en dat 'de professionals tot het najaar de tijd krijgen' om orde op zaken te stellen. Zijn Pvd A-collega Albert de Vries, aanwezig in het publiek, zei na afloop dat zijn partij vindt dat door de problemen bij het OM de dienstverlening in de knel komt en er opnieuw gekeken moet worden of de fusie van de parketten wel goed is uitgevoerd. Hij herinnerde eraan dat minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justi tie) voorafgaand aan de reorgani satie van het OM beloofde om tij dens het proces te zorgen voor 'fi- netuning'. De Vries: „Dat moet ge beuren." Hij vroeg zich ook af waarom zoveel Zeeuwse OM'ers in Breda moeten werken. „We moeten maatwerk leveren." Dean Barbara Oomen (Roosevelt Academy) stelde dat de samenvoe ging van de beide parketten in Breda 'een kansloos besluit is'. Ze ziet goede en hardwerkende offi cieren worstelen met alle proble men en wees er ook op dat het OM, in vergelijking met Openba re Ministeries in omringende lan den, financieel zwaar onderbe deeld is. Ze is ervan overtuigd dat een Zeeuwse dependance voor het OM goedkoper uitpakt dan concentratie in Breda. Sabine Bierens (gemeente Middel burg) bracht naar voren dat Op stelten nooit geëist heeft dat het OM zijn kantoor in Middelburg zou sluiten. Volgens haar is dat een besluit geweest van het par ket in Breda. Ze kreeg bijval van Oomen, die ook aanvoerde dat de Middelburgse sluiting niet een ge volg is van een bevel van de minis ter. Dick Olie tenslotte raadde Rem merswaal aan goed te luisteren naar de werkvloer. -En Bosman kreeg vanuit het publiek het ad vies om een bezuinigingsoperatie bij het OM niet te verkopen als een kwaliteitsslag maar er eerlijk voor uit te komen. Ook hoorde hij dat de problemen bij OM en recht bank nu gevolgen hebben voor de kinderbescherming. „De afdoe ning van zaken duurt lang en als er een besluit is genomen duurt het weken voor medewerkers van de Raad dat weten." Officier John Remmerswaal Advocate Nienke Slump 1 Rechter Nicolette van der Ploeg Advocaat Dick Olie Er is in Zeeland sinds de verhuizing van het Openbaar Ministerie (OM) van Middelburg naar Breda sprake van een ge mankeerde rechtsgang. Die con clusie werd tijdens het debat over de kwaliteit van de straf rechtspraak in Zeeland niet be twist Maar waar vertegenwoor digers van het OM (John Rem merswaal) en de politiek (André Bosman, WD) ver wachten dat dit najaar alles weer op orde is, toonden veel juristen en geïnteresseerden zich zeer bezorgd. Roosevelt- dean Barbara Oomen noemde de verhuizing een kansloos be sluit en oogstte daarmee ap plaus. Nu is het OM aan zet. Opening van een dependance in Middel- .burg ligt voor de hand. Met de ze of andere maatregelen zal op korte termijn een oplossing geforceerd moeten worden, want er is al maanden sprake van een chaos. Hoe lang deze si tuatie nog mag duren, bepaalt de politiek. En faalt het OM, dan zal de minister de regie moeten overnemen. MIDDELBURG - Kinderen uit risico groepen kunnen een extra vacci natie tegen mazelen krijgen. De GGD adviseert kinderen die niet beschermd zijn tegen mazelen, omdat ze het Rijksvaccinatiepro gramma niet gevolgd hebben, de ze alsnog te halen. Gezinnen met kinderen van 6 tot 14 maanden, in gemeenten waar minder dan 90 procent van de kinderen tegen mazelen ingeënt is (Borsele, Tho- len en Reimerswaal), krijgen vóór half juli een uitnodiging toegezon den voor een extra vaccinatie. Ver der worden de ouders van alle kin deren van 6 tot 19 maanden van de reformatorische gezindte via hun eigen kanalen benaderd. ALLE OPTREDENS GRATIS TOEGANKELIJK door Emile Calon MIDDELBURG - Alleen maar een fietsslot afsluiten is onvoldoende, ook al gaat het om een duur Axa-slot, aldus officier van justi tie W. Suijkerbuijk. Want, zo zei hij gisteren tijdens de rechtszaak tegen vier mensen die verdacht worden van fietsendiefstal en -he ling, er zijn lopers in omloop waardoor het een koud kunstje is zo'n slot open te krijgen. Hij raad de dan ook aan om een fiets ook met een kabel- of kettingslot vast te zetten aan een paal of boom. Drie Terneuzenaren en een Frans man stonden gisteren terecht. Twee van de Terneuzenaren zijn volgens de officier fietsendieven, de derde is de heler die merkfiet- sen met een nieuwwaarde van zo'n 800 euro kocht voor bedra gen tussen de 15 en 30 euro. „Hij verkocht ze door voor 30 tot 60 eu ro aan de Fransman, die ze in Ant werpen weer verkocht." Vorig jaar werden in een korte pe riode in Terneuzen zeker 90 fiet sen gestolen. De politie kwam de daders vervolgens op het spoor door te posten en op basis van ca merabeelden. De drie Terneuzena ren bekenden dat ze betrokken waren bij de fietsendiefstal maar ze-bagatelliseerden wel hun aan deel. De Franse verdachte ontken de alles. Hij gaf toe dat hij fietsen in Terneuzen had gekocht* maar had niet opgemerkt dat de serie nummers waren weggeveild en vond het ook niet opvallend dat sleuteltjes ontbraken. De officier eiste tegen de Terneuzense tus senhandelaar een celstraf van 56 dagen, een voorwaardelijke cel straf van 6 maanden en een werk straf van 240 uur. Ook liet hij we ten dat het Openbaar Ministerie zijn illegale winsten gaat pluk ken. Tegen de andere drie verdach ten eiste hij werkstraffen en voor waardelijke celstraffen. Uitspraak op 8 juli. 2 Brothers on the 4th Floor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41