Google: Goes beste internetgemeente Protest tegen splitsing scholen molenaar V Q De rollator niet meer in basispakket 22 WALCHEREN Komst twee bedrijven naar Westdorpe is volgens directeur leverancier restwarmte en C02 Voor dikke 90 procent zeker' Profiteer nu van extreem lage prijzen! AMSTERDAM - Rollators zijn uit het basispakket. De rollator kan niet meer worden gedeclareerd. EENMALIGE ACTIE PRIJS! U bent van harte welkom op: Bezoek een winkel bij u in de buurt! prominent Optimisme over komst tuinders door Harmen van der Werf WESTDORPE - Twee kassenbedrij- ven willen naar het glastuinbouw gebied bij Westdorpe komen. Ze hebben volgens directeur Jan Taks van WarmC02 elk zo'n twin tig hectare nodig. „Voor een dikke 90 procent is het zeker", houdt hij nog een kleine slag om de arm. WarmC02 levert restwarmte en CO2 van kunstmestfabriek Yara aan de kassen bij Westdorpe. Taks durft het aan melding te ma ken van de komst van twee nieu we bedrijven; zijn collega Jenny Crone is nog niet zover. Zij is commercieel manager glastuin bouw bij havenbedrijf Zeeland Seaports, eigenaar van grond in de Autrichepolder en voor 80 pro cent aandeelhouder in Warm- CO2. „Het ziet er goed uit", laat zij weten. „Maar ik doe er pas uit spraken over als alles in kannen en kruiken is." De kandidaat-tuinders hebben al dus Taks het oog op Westdorpe la ten vallen, omdat WarmC02 hen voor vijftien jaar restwarmte en CO2 kan bieden tegen een vaste prijs. Dat is aantrekkelijk, omdat de gasprijs hoog is en de elektrici teitsprijs laag. Taks: „Beide bedrij ven zoeken bovendien flinke stuk ken aaneengesloten land." Sinds de vestiging van drie bedrij ven in 2009 (samen goed voor bijna 26 hectare glas) is het stil ge bleven. WarmC02 dook fors in de rode cijfers. Tot eind 2014 is een overbruggingskrediet van 10 mil joen euro nodig; 6,585 miljoen eu ro van Zeeland Seaports en de rest van Yara. Dit geld blijft nodig. De kassen kunnen 'pas' in de loop van 2014 gereed zijn. door Luc Oggel GOES - Goes is door Google en The Boston Consulting Groep (BCG) uit geroepen tot beste internetge meente van Zeeland en ontvangt hiervoor maandag 1 juli een bijzon dere onderscheiding: de eTown Award. Een eTown is een stad of dorp waar het midden- en kleinbedrijf het beste gebruiktmaakt van het internet. Het gemeentebeleid kan daar een bijdrage aan leveren, door bijvoor beeld een gunstig ondernemers klimaat of snelle internetverbin dingen te verzorgen, maar uitein delijk zijn de ondernemers de doorslaggevende factor. Aan de hand van criteria als het aantal webwinkels, het aantal be drijven dat aan online promotie doet (via Google AdWords), het aantal geregistreerde internet- domeinnamen per inwoner, de ge middelde up- en downloadsnel heid per gemeente geeft een indi catie van de beschikbaarheid van digitale infrastructuur. Google heeft in samenwerking met BCG onderzocht welke twaalf Neder landse gemeenten de economi sche kansen van het internet het beste benutten. Lokale bedrijven spelen hierin een heel belangrijke rol. Het op slimme wijze inzetten van het in ternet biedt individuele onderne mers meer kansen en draagt bo vendien bij aan een sneller her stel van de Nederlandse econo mie. Wat de provincie Zeeland betreft is dat dus de gemeente Goes. De onderscheiding wordt volgen de week maandag, 1 juli, uitge reikt door Rogier Klimbie, beleids- directeur van Google Nederland aan burgemeester René Verhulst van Goes. Er zullen vertegenwoor digers van ondernemersverenigin gen en succesvolle lokale onderne mers bij de uitreiking aanwezig zijn. door Jelle Kempe OOST-SOUBURG - Ouders en kinde ren van openbare basisschool Twee master-Kameleon uit Oost-Sou burg hebben gisteren 176 handte keningen aangeboden. Ze proteste ren daarmee tegen de plannen om de school te combineren met basis school Burcht-Rietheim. Wethou der Marin de Zwarte en voorzitter Cees Corstanje van de openbare scholenkoepel Archipel namen de petitie in ontvangst. In de plannen wordt de onder- en bovenbouw van beide scholen van elkaar gescheiden en gewis seld. Het gebouw van de Burcht-Rietheim krijgt daarnaast een opknapbeurt wegens slijtage. Ouders hopen dat de petitie het schoolbestuur op andere gedach ten brengt. „Wij willen onder één dak blijven, want dat is beter voor de kinderen. Er is nog niets beslo ten, dus hopen we dat het nog zin heeft", zegt initiatiefneemster Sil via Wolf. „Daarnaast zal het daltononderwijs verloren gaan en dat willen we niet." Na de schoolmusical in buurtcen trum De Zwaan werden de hand tekeningen overhandigd. Of de ac tie helpt, weet Corstanje nog niet: „Het traject duurt al heel lang en ik durf dan ook nog niet te zeg gen of de actie wel zin heeft. We zoeken de beste oplossing voor de kinderen, laat dat duidelijk zijn." Ook wethouder De Zwarte durft nog geen uitspraken te doen: „Wij zoeken de beste oplossing voor Souburg-Zuid." Een groot gedeelte van de ouders is fel tegen de plannen. Tachtig procent van de ouders tekende de petitie. „Wij willen dat het plan wordt aangepast. Nu zijn er nog te veel onduidelijkheden", zegt Es ther Janssen, één van de ouders. Robuust model, zeer geschikt voor het dagelijks gebruik Zeer stabiel dankzij een groot formaat anti-lek banden. Eenvoudig te bedienen parkeerrem. Molenaar Welzijn heeft een mega order geplaatst bij onze fabrikant en- hierdoor een zeer scherp tarief kunnen bedingen. Wel zo handig nu steeds meer hulpmiddelen niet meer worden vergóed. De prijs voor deze rollator is normaal 99,- tot 129,- euro. De rollators zijn af te halen in een Molenaar of Prominent filiaal bij u in de buurt. Per januari 2013 zijn bepaalde voorzieningen uit het basispakket van de zorgverzekeringen verdwenen. Rollators werden tot januari volledig vergoed, maar dat is nu afgelopen. Ma t/m vr 10.00 - 13.00 uur en 16.00 - 18:00 uur. Zaterdag 10.00 - 13.00 uur en 16.00 - 17:00 uur. P.S. Deze actie loopt zolang de voorraad strekt, max 2 rollators per persoon. Niet geldig i.c.m. andere acties. wU6_M2. pzc WELZIJNSPRODUCTEN www.molenaarwelzijn.nl Alkmaar Rijnstraat 117 Almere Markerkant 10132c (Naast Gamma) Amersfoort Nijverheids weg noord 53a Amstelveen Handweg 133 Arnhem Ringoven 16 Beneden-Leeuwen Heemstraweg 46 Best Eindhovenseweg 30 Breda Grenssteen 15 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Cruquius Spaarneweg 26 Ooetinchem Havenstraat 150 Emmen Nijbracht 47 Goes Albert Plesmanweg 1c Gorinchem Spijksedijk 24b Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Hoogeveen Groenewegenstraat 4 Hoogezand Hazenleger 7 Houten Duwboot 22d Katwijk Lageweg 35e ('t Heen) Leeuwarden Willemskade 22 Leiderdorp Elisabethhof 22 Naarden Energiestraat 14a Nunspeet Laan 24 Purmerend Netwerk 1 Ridderkerk Noordenweg 6 Roden Westeresch 8 Roermond Burghoffweg 11 Roosendaal Oostplein 17a Spijkenisse Lucebertstraat 38 Uden industrielaan 17c Veenendaal Groeneveldselaan 19 Venlo Nijmeegseweg 12 Vroomshoop Afrikalaan 1c Waalwijk Prof. Zeemanweg 3 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Wateringen 's Gravenzandseweg 28 Weert Roermondseweg 58b Wijchen Edisonstraat 1 Wolvega industrieweg 10c Zaandam Westzijde 172a Zutphen Gerritsenweg 8 Zwolle Stadionplein 6 (In PEC Zwolle stadion, bereikbaar via Boerendanserdijk) O GRATIS GRATIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22