Oostelijke route door Mortiere mogelijk dicht Gemeenteraad Middelburg wil vastere grond onder de voeten ~r WALCHEREN 21 Helderheid over wat eeri hoortoestel echt kost Beter horen volgens Rob Rommelmarkt tijdens zomervakantie Wandeling door vernieuwde bos Crescendo geeft zomeravondconcert DINSDAG 25 JUNI 2013 Fase 3 valt uiteen in meerdere de len. Allereerst de sloop van 84 wo ningen in de President Roosevelt- laan en van 20 woningen in de Tooroplaan en Breitnerlaan. In to taal verdwijnen 104 woningen en ook 4 bedrijfsruimten. Op de langere termijn worden wo ningen gesloopt in de Jan van de Capellelaan, President Roosevelt- laan en de Hercules Segherslaan. Er komen minder woningen terug dan er verdwijnen. In fase 3 wor den met name flatwoningen ver vangen door eengezinswoningen. Mensen die door de sloop moeten verhuizen, krijgen voorrang bij het zoeken naar een ander huis. Ook krijgen zij een verhuiskostenver goeding van 5660 euro. door Theo Ciele MIDDELBURG - Door de slechte toe stand van het wegdek overweegt de gemeente Middelburg om een deel van de bouwweg (Jazzroute) in de wijk Mortiere af te sluiten. Het verzoek om de weg af te slui ten komt van het Consortium Mortiere, het bedrijf dat de wijk bouwt en ook verantwoordelijk is voor onderhoud van de weg. Door de stagnerende woning bouw vindt het consortium het niet verantwoord nu te investeren in een kostbare reparatie van de weg. De gemeente heeft daar be grip voor, maar begrijpt ander zijds ook dat bewoners van de wijk bezwaar tegen de afsluiting van de weg kunnen hebben. Met de afsluiting vervalt immers de oostelijke toegangsroute tot de wijk en moet als het verkeer over de Bluesroute. Het af te sluiten ge deelte is tussen de greenkeepers- lood van Burggolf en de Louis Armstrongstraat. Zodra over enkele jaren de weg tussen de wijk en de rotonde bij de N57 gereed is zou dit deel van de Jazzroute weer open gaan. Het college neemt pas een besluit na de eventuele bezwaren van de be woners, te hebben gehoord. door Theo Giele MIDDELBURG - Binnen de Middel burgse gemeenteraad is er een gro te behoefte aan meer zekerheid over de toekomst van het gemeen telijk grondbedrijf. De gemeente heeft vele hectares grond in bezit. Door de fors terug gevallen woningbouw is er veel minder behoefte aan bouwgrond. Om mogelijke verliezen in de toe komst af te dekken is onlangs 9,5 miljoen euro gereserveerd. De raad vroeg het college maandag avond om aan de hand van nieuw ste verwachtingen in beeld te brengen wat er nodig is aan bouw grond. Dat voorstel van de SGP en de LPM werd door de hele raad ge steund met uitzondering van de VVD. De liberalen stemden als enigen ook tegen een motie van het CDA om in het najaar met een beleidsnota te komen voor het grondbedrijf en woningbouw. Wethouder Saskia Szarafinski zei dat beide voorstellen in lijn van haar beleid zijn. Deze zomer praat de gemeente Middelburg met de twee andere Walcherse gemeenten en de pro vincie over de woningmarkt. Dat gesprek moet leiden tot afspraken over waar hoeveel woningen ge bouwd zullen worden op Walche ren. Een aantal partijen in de Middel burgs raad keek met bittere woor den terug op de aankoop van grond door de gemeente. Piet Kraan, van coalitiepartij LPM, noemde het grondbedrijf'een ge meentelijke grondspeculant'. Adrie van 't Westeinde (Groen- Links) verweet het college te lang op een optimistisch toekomst beeld te hebben gebouwd. Krijn Hamelink (Christenunie) zei dat zijn partij al jaren had gewaar schuwd. „Wij werden neergezet als pessimisten. Maar wij bleken profeten te zijn." VEERE Tijdens de schoolvakantie houdt muziekvereniging Veere's Genoegen een rom mel- en curiosamarkt in het clubgebouw aan de Oudestraat 9 in Veere. De markt is elke dinsdag van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Bij slecht weer is de markt ook donderdag en zater dag geopend.Vandaag is de ope ningsdag. Meer informatie: www.veeresgenoegen.nl VEERE Vanavond kunnen liefhebbers sa men met een gids wandelen door het vernieuwde Veersebos. Het gebied is de afgelopen tijd flink aangepast met nieuwe oevers, bruggen en vissteigers. Daarnaast wemelt het van de jonge vogels. De wandeling begint bij het Klein Museum aan de landschuurweg en duurt ongeveer anderhalf uur. Volwassenen betalen 5 euro; kin deren 2,50 euro. OOSTKAPELLE Brassband Crescendo uit Oost- kapelle geeft vandaag haar zo- merconcert bij de dorpskerk van Oostkapelle. Zowel het Leerlingenorkest als de Brass band zullen optreden, beiden onder leiding van Dick Broers. Zij spelen zowel moderne als klassieke nummers. De aan vang is 19.00 uur. Bij slecht weer is er een optreden in de Halve Maan. fase in door eengezinswoningen, foto Lex de Meester Wilt u net als Rob weten wat een hoortoestel kost? Beter Horen is er graag helder over. Met een handige calculator kunt u snel en eenvoudig berekenen wat u betaalt voor een hoortoestel. En belangrijker nog, wat u daar allemaal voor mag verwachten. Bij Beter Horen zijn naast het hoortoestel ook de service van de audicien en het periodieke onderhoud bij de prijs inbegrepen. Zonder onverwachte kosten achteraf. Omdat wij contracten hebben met alle zorgverzekeraars, wordt uw hoortoestel bij Beter Horen bovendien altijd voor minimaal 75% vergoed afhankelijk van uw aanvullende verzekering. Uw 25% eigen bijdrage zal liggen tussen de 0,- en maximaal 370,- per hoortoestel. Houd hierbij wel rekening met eventueel nog openstaand eigen risico. www.beterhoren.rii U vindt onze calculator op: www.beterhoren.nl/hoortoestel Meer weten? Wilt u meer weten over kosten, vergoedingen of de service van Beter Horen? Bezoek dan een van onze winkels of bel gratis 0800 - 0200 159. De hoorspecialist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21