Gors fuseert met SDW loosse 20 WALCHEREN Informatie-avond Jongen (13) afgeperst in Middelburg OPRUIMING! MIDDENGEBIED VLISSINGEN De openwijkschool is klaar, de Engelse wijk in renovatie; tijd nu om flats te vervangen door huizen. ONTWIKKELING MIDDENGEBIED SLOOP EN NIEUWBOUW op alle banken, fauteuils en stoelen Metamorfose gaat laatste door Maurits Sep VLISSINGEN - Veel mensen zijn al weg uit de flats die het komend jaar worden gesloopt in het Mid dengebied in Vlissingen. Zij maak ten gebruik van een verhuiskos tenvergoeding en de voorrang die ze kregen bij het zoeken naar een ander huis. En velen zullen ook niet terugkeren naar het Midden gebied, zelfs niet nu daar eenge zinswoningen worden gebouwd. De architect presenteert van avond op een bijeenkomst zijn plannen voor de nieuwbouw. De oude en sterk verouderde flats ma ken plaats voor moderne wonin gen, vooral huurhuizen. Het gaat om flats aan de President Roose veltlaan, Tooroplaan en Breitner laan. „In april vorig jaar is het sloopbe- sluit genomen. In oktober van dit jaar zou iedereen eruit moeten zijn, zodat we kunnen gaan slo pen, maar we liggen al zo goed op schema dat we voor de bouwvbak al gaan slopen", zegt Renee du Fossé van woningcorporatie l'Es- caut. Dat geldt voor de Tooroplaan en de Breitnerlaan; de flats aan de Rooseveltlaan volgen in het werk schema over een halfjaar. „Die gaan we in april 2014 slopen." l'Escaut verwacht dat eind 2014 of begin 2015 de nieuwe huizen klaar zijn en de bewoners erin kunnen. Dit karwei is het begin van de der de en laatste fase van de metamor fose van het Middengebied. In de eerste fase is de Bonedijkestraat aangepakt. Kroon op het werk daar is de openwijkschool De Combinatie. De tweede fase be treft de Engelse wijk. De renova tie van die huizen in de Sottegem- straat en omgeving is voor de helft klaar. Du Fossé: „Medio 2014 zijn we daar helemaal klaar." fase 1 (gerealiseerd) fase 2 (halverwege) fase 3 (gaat beginnen) Infographic Felix Binicewicz Tachtig flatwoningen in de President Rooseveltlaan en twintig in de Tooroplaan en Breitnerlaan worden vervangen VLISSINGEN - De plannen voor fase 3 voor de herinrichting van het Middengebied worden vanavond gepresenteerd op een bijeenkomst van de gemeente en l'Escaut Woonservice. Die begint om 18.30 uur en vindt plaats in Open Wijk- school De Combinatie aan het Pab lo Picassoplein. De plannen zijn vanaf woensdag ook te bekijken op www.vlissingen.nl De herstructurering van het Mid dengebied in Vlissingen valt uit een in drie fases. Fase 1 betreft de bouw van de open wijkschool De Combinatie op het Pablo Picassoplein en de nieuwbouw eromheen. Dit deel is afgerond. Fase 2 is de renovatie van de En gelse wijk, aan het begin van de vernieuwde Bonedijkelaan bij de Sottegemstraat en de Singel. Dit deel van de herstructurering is voor de helft klaar. Fase 3 betreft de sloop van flats en woningen en nieuwbouw van eengezinswoningen op diverse plekken in het Middengbied, met name in en rond de President Rooseveltlaan. MIDDELBURG - Een 13-jarige jongen uit de gemeente Noord-Beveland is zaterdagavond afgeperst. Dat ge beurde rond 22.30 uur op de Se- geerssingel in Middelburg. Een 15-jarige Middelburgse beken de van het slachtoffer probeerde hem van geld en telefoon te bero ven. Hierbij werden klappen uit gedeeld, de jongen kreeg ook een kopstoot. De 15-jarige maakte met het slachtoffer een 'afspraak' voor de volgende dag. Hij wilde dan geld zien. De ingelichte politie kon de Middelburgse afperser de volgen de dag op de afgesproken plaats en tijd aanhouden. GOES - Gehandicaptenzorgorganisa ties Gors en SDW willen fuseren. Op 27 juni tekenen de twee organi saties een intentieovereenkomst om op 1 januari 2015 één te wor den. Gors biedt in Zeeland woonvor men en dagbesteding voor licha melijk- en verstandelijk gehandi capten en SDW doet dat voor ver standelijk gehandicapten in West-Brabant. De plannen om te fuseren vloeien voort uit het voornemen om zorg die tot nu toe uit de AWBZ werd gefinancierd, voortaan in de WMO onder te brengen. Dat bete kent dat de cliënten van Gors en SDW hun zorg voortaan bij de ge meenten moeten inkopen, die daarvoor tegelijk ook minder geld krijgen. De twee zorgorganisaties zien de bui al hangen en willen de bedrijfsvoering efficiënter ma ken. Een grotere organisatie maakt de mogelijkheden om te in noveren groter en het behoud van de expertise is beter gegaran deerd. Beide organisaties zetten de kwali teit en de continuïteit van de zorg en dienstverlening voorop, maar het behoud van arbeidsplaatsen is ook een doelstelling van de fusie. Wat de visie op zorg en dienstver lening betreft staan de organisa ties dicht bij elkaar. Allebei bie den ze ondersteuning aan alle leeftijdsgroepen en allebei doen ze dat op verschillende manieren. De werkgebieden overlappen el kaar een beetje, maar ze sluiten vooral goed op elkaar aan. Gors be dient meer dan 900 kinderen, jon geren, volwassenen en ouderen met een beperking en SDW heeft ongeveer 1330 cliënten van alle leeftijden. De raden van toezicht, onderne- mings- en cliëntenraden hebben positief geadviseerd op het fusie plan. De intentieovereenkomst zal eind deze maand in Halsteren worden ondertekend door bestuurders en directies. 40% INTERIEURS Langstraat 2, Arnemuiden T 0118-60 12 73 www.joosselnterieurs.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20