A Verschillen horecaprijzen in Europa worden steeds groter Angelina Jolie: maak eind aan seksueel geweld 'Eerder antwoord over declaraties' NIEUWSTIP? m m Jo Gijsen was 2 1 omstreden tot aan zijn dood De rijksgrenzen bestaan alleen nog als lijnen op een kaart DINSDAG 25 juni 2013 Wolken en soms zon, 170 Een koffer vol zonnebrand mee naar Frankrijk Italiaanse ex-premier mag volgens vonnis rechtbank Milaan nooit meer openbare functies vervullen. DESTELLING UW MENING 468 reacties Word ook abonnee! redactie@pzc.nl of 0118-434010 BUITENLAND DE VERDIEPING editie: Walcheren 255e jaargang nr. 147 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 V. H69 Berlusconi krijgt 7 jaar MILAAN - De rechtbank in Milaan heeft de 76-jarige Silvio Berlusco ni maandag veroordeeld tot 7 jaar cel in de Rubygate-zaak. Ook mag de ex-premier de rest van zijn le ven geen openbare functies meer vervullen. Het Openbaar Ministerie had 6 jaar cel geëist wegens machtsmis bruik en het bevorderen van pros titutie van minderjarigen. De rech ters achtten bewezen dat Berlusco ni betaalde seks met 'Ruby' heeft gehad, ook al ontkennen de media magnaat en het toen nog minder jarige escortmeisje dat allebei. Ook achtte de rechtbank bewezen dat Berlusconi in 2010 misbruik maakte van zijn functie als pre mier. Hij zette toen de politie in Milaan onder druk om Ruby vrij te laten. Zij was opgepakt op ver denking van diefstal. De uitspraak heeft geen onmiddellijke conse quenties omdat de verdediging van Berlusconi in hoger beroep gaat. Daarna is er nog de mogelijk heid tot cassatie voordat de uit spraak definitief wordt, mogelijk pas over jaren. Veroordeelden van 70 jaar en ouder krijgen overigens in Italië meestal huisarrest. Berlus coni, die zegt onschuldig te zijn, voelt zich al jaren achtervolgd door 'communistische' magistra ten. Hij vindt zijn veroordeling tot 7 jaar cel 'gewelddadig', zei hij maandagavond in een eerste reac tie. „Ik zal mij verzetten tegen ver volging." De ex-premier geeft lei ding aan een van de twee grote partijen waarop het kabinet-Letta leunt en kan dus de regering ten val brengen. Als hij weer rege ringsleider wordt, kan hij zich er op beroepen dat hij weinig tijd heeft voor rechtszaken. Berlusconi slaagde er eerder in door verjaring .onder rechtszaken uit te komen. pagina 7: 'Seks-zaak Ruby' doet Berlusconi de das om Buiten het gerechtsgebouw in Milaan vieren mensen de uitspraak van de rechter in de zaak tegen Berlusconi, foto Daniele Mascolo door Paul Bots AMSTERDAM - Horecaprijzen bin nen Europa komen steeds verder uit elkaar te liggen. Vooral in Noor wegen en Zwitserland wordt het snel duurder om in een restaurant te eten of in een hotel te slapen. De sterke Noorse kroon en Zwit serse frank maken de horeca in die landen duur voor mensen uit euro landen. Dat blijkt uit een jaarlijks overzicht van horecaprijzen dat de ING samenstelt. ING verzamelt de cijfers jaarlijks om de eigen klanten te informe ren over de prijsverschillen. De cij fers maken de inflatie inzichtelijk, stelt econoom Marten van Garde- ren. Horeca in de directe buurlan den is overigens niet echt goedko per dan in Nederland. Duitsland (-4 procent) en België (+8 procent) behoren net als Nederland tot de middenmoot binnen Europa. pagina 4 en 5: Goedkoop eten lukt niet overal NEW YORK - De Amerikaanse actri ce Angelina Jolie heeft maandag de Veiligheidsraad van de Verenig de Naties opgeroepen een einde te maken aan seksueel geweld in gewapende conflicten. „Honderd duizenden, zo niet miljoenen vrouwen, kinderen en mannen zijn verkracht tijdens conflicten in de huidige tijd. De aantallen zijn zo groot en het onderwerp zo pijnlijk, dat we wel moeten verge ten dat achter elk getal iemand schuilt met een naam, een ver haal en met dromen die niet an ders zijn dan die van ons en onze kinderen", zei de ambassadeur van de VN-vluchtelingenorganisa- tie Unhcr. Jolie noemde verkrach ting een oorlogsdaad. VLISSINGEN - Het onderzoek naar declaraties van B en W van Vlis- singen moet niet pas half augus tus klaar zijn, maar al binnen en kele weken. Desnoods moet de ge meenteraad in een extra vergade ring bijeenkomen om over de con clusies te praten. Dat vindt PvdA-er Rens Reijnierse, lid van een commissie die vandaag de on derzoeksopdracht gaat opstellen. pagina 24 en 25: Bij twijfel moet je altijd onderzoeken College Vlissingen is door onderzoek nu al beschadigd Reageer op pzc.nl De fietspaden in Zeeland zijn uitstekend EENS WÊÊÊÊÊÊÊk 60% ONEENS 40% Ga naar www.pzc.nl/abonneren 8"7116

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1