Laura Brood doet met Diamant naam eer aan Winst voor rallyduo Meerschaert/Everse SPORT 13 Korfbal op het 'eerste strange' Dylan de Kok doet het weer in TMZ-tijdrit BEACHKORFBAL Broers Eryürük verlaten Sluiskil Europese titel voor atleten Rusland MAANDAG 24 JUNI 2013 BRESKENS - De korfballers van Koveni uit Nieuwegein hebben zaterdag op het 'eerste strange' in Breskens de eerste Breskens aan Zee Wisseltrofee gewonnen. De Utrechtse formatie versloeg op het strand in de finalepou le thuisploeg BKC met 1-0. Ook waren er prijzen voor KVA uit Amstelveen en Eemvogel uit Soest. Verdere Zeeuwse deelname was er van Luctor uit Terneuzen en Zaamslag (op de voorgrond in actie tegen KVA). Het mulle zand zorgde ervoor dat het toernooi een zware beproeving werd. foto Peter Nicolai MIDDELBURG Ali Eryürük vertrekt bij zon dag-vierdeklasser Sluiskil. De Terneuzenaar vertelde zaterdag in gesprek te zijn met de Belgische club Olym- pia Gent, dat in de tweede klasse provinciaal uitkomt. „Ik heb een eerste gesprek gehad. Het is nog niet rond." Ook Mevlüd Eryürük keert Sluiskil de rug toe. De mid denvelder, die eerder onder meer voor Terneuzense Boys uitkwam, stopt met voetballen. Wel blijft hij ac tiefin het beachsoccer. GATESHEAD De Russische atletiekploeg heeft de titel in het Euro pees kampioenschap voor landenteams geprolongeerd. De grootmacht bleef in de Super League, die in de En gelse plaats Gateshead werd afgewerkt, Duitsland voor: 354,5 tegen 347,5 punten. Gastheer Groot-Brittannië eindigde op de derde plaats. Wit-Rusland, Griekenland en Noorwegen degradeer den. Herhaling in Hulst door Henk van de Voorde HULST - Maxime van Eenennaam prolongeerde zijn titel in de 5-ca- tegorie van het Rabo Reynaert toernooi van Tennis Club Hulster Ambacht. De zeventienjarige Hul stenaar klopte in een matige fina le, die diverse keren moest wor den onderbroken vanwege de re gen, zijn twee jaar oudere stadge noot Bram Donze in drie sets: 6-2 6-7 6-2. „Het was een slechte wed strijd, waarin we allebei veel te veel fouten maakten. In de tie break van de tweede set was ik dicht bij een matchpoint, maar sloeg bij 6-6 een dubbele fout. Bram heeft het voordeel dat hij geen last van druk heeft en als ik doorsla, neemt hij vaak de rally over. Hij liep al een hele week te klagen dat zijn forehand niet liep, vandaar dat ik die zo veel moge lijk opzocht", aldus Maxime van Eenennaam. Bram Donze was in de halve eind strijd te sterk voor jongere broer Gijs die eerder ruim van Dennis de Bruyn had gewonnen. Desiré de Schepper zegevierde in de 6-fi- nale in drie sets over Michel Pat eer. „Ik ben maar rustig de rally's aangegaan omdat ik te veel last heb van een overbelaste arm. Ge lukkig heb ik diverse punten kun nen maken via korte ballen", zei De Schepper. In de dubbel 4-pou- le legden Davy de Kesel en Bas Mulder beslag op de eerste plaats ondanks een valse start tegen Van door Lucien Roelandt Cauteren/Meerman. Het sleutel duel met Donze/De Schepper werd in drie sets gewonnen: 4-6 6-1 7-5. Bij 5-3 op de service van Bram Donze overleefden De Ke sel en Mulder drie matchpoints. „We hebben de afgelopen maand geen wedstrijden gespeeld. Dat was te merken in onze eerste par tij. In ieder geval tennissen we al tijd zo aanvallend mogelijk. Af wachtend spel ligt ons niet", al dus tennisleraar De Kesel. In de mixed 5 bekroonden Claire van Damme (13) en Marnix Ivens (21) een sterk toernooi met winst in de finale op het geroutineerde koppel Nicole Burggrave/Ivo Wou ters: 6-0 7-6. „Claire slaat goed door in de rally's. Ik heb aan het net rustig mijn kans afgewacht", vertelde Ivens. In de mixed 6 won nen Anne Donze en Mark van Troost in de finale via 7-5 in de tiebreak van de derde set van va der en dochter Philippe en Nikita de Baets. Overige winaars: Stephanie van Balen/Imre van Overloop (vrou- wendubbel 3), Nomie Joziasse/ Eva van de Walle (5), Carolien Lauwers/Nicole van de Walle (6), Marcel GrofTen/Yanniek Ivens (mannendubbel 5), Martin Holle- stelle /Nicky Samijn (6), Kevin Slis/Benny Stevens (7), Davy Vandendriessche/Kenny Ver munt (8), Jacqueline van de Voorde/Erik van Tatenhove (mixed 7), Kenny Vermunt (enkel 7). AXEL - Met twee sprankelend proe ven deed de merrie Diamant zater dag in de dressuurwedstrijd van de Haringruiters in Axel haar naam eer aan. Laura Broodman heeft ken nelijk de juiste knoppen bij de Spielberg-dochter gevonden. De Sluise amazone liep in klasse L met de expressief bewegende merrie in de eerste proef met 68,33 procent naar de overwin ning. In de tweede proef eiste Broodman met Diamant met een score van 65,66 procent de zege voor zich op. Raquel van den Broecke uit Breskens eindigde met de zwartbonte ruin Gentle Giant in beide proeven op de tweede plaats. Haar scores bedroe gen respectievelijk 66,33 en 65 pro cent, op de tweede plaats. Julia Bouthoorn is de dressuur- sport met de paplepel ingegoten. Manege de Beatrixhoeve van haar grootouders in Axel is al jaren de speeltuin van de dertienjarige amazone uit Zaamslag. Moeder Emmie heeft als instructrice de dagelijkse leiding op de Beatrix hoeve en heeft haar sporen op na tionaal dressuurniveau reeds ver dient. Julia lijkt in de sporen van haar moeder te treden. De top bij de pony's heeft ze allang bereikt. Nu lijkt ze op weg die positie ook bij de paarden te veroveren. In de warmloopronde van Mi kwam Julia Bouthoorn met de veel uitstraling tonende merrie Pamela met 64,33 procent een frac tie tekort om Anneke de Booy uit Kloosterzande met de Ein- stein-zoon Orviel (64,66 procent) van de overwinning af te houden. In de herkansing sloeg Bout hoorn haar slag. Zij stuurde de door haar moeder gefokte Parlan- do-dochter met 61,33 procent naar de overwinning. TERNEUZEN - Rallyrijder Sjef Meersschaert reed met zijn navi gator Debbie Everse in Harden- berg naar de zege in de 325 i-chal- lenge van de Vechtdalrally. Het be tekende dit seizoen de derde over winning voor het rallyduo uit Hulst, dat zijn koppositie verste vigde in het klassement om het Nederlands kampioenschap. Meersschaert reed in zijn BMW over het deels onverharde par koers naar een voorsprong van 38 seconden op zijn naaste belager Henk Bakkenes. De Zeeuws-Vla mingen zetten in acht van de ne gen proeven de snelste tijd neer. De Vechtdalrally werd geken merkt door veel uitvallers, die niet opgewassen bleken tegen de wisselende weersomstandighe den en het zware parkoers. WAARDE - Onmiddellijk na zijn fi nish viel hij zowat van zijn fiets. Dylan de Kok uit Steenbergen had zich zaterdag in de TMZ-tijdrit van Waarde meer dan honderd procent gegeven. Zo leek het althans, maar De Kok rea liseerde wel de beste tijd. Met een gemiddelde van meer dan 48,5 ki lometer per uur had hij de rit te gen het horloge in de winderige polder afgelegd. De Kok was een poosje niet aan spreekbaar, zo vermoeid was hij. Na enkele minuten pufte de gebo ren Zeeuw (afkomstig uit Hans- weert) er enkele woorden uit. „Wat ben ik kapot zeg. Ik heb me helemaal gegeven, want ik wilde opnieuw winnen. Het kostte wel veel moeite hoor om dit hoge tem po te kunnen rijden en vooral ook vast te houden tot aan de finish." Het was niet niks wat hij gepres teerd had. Voor de rit over 27 kilo meter en zeshonderd meter had hij 34.07 minuten nodig. Achteraf gezien had de Brabander (lid van wv Princenhage) het best iets rus tiger aan kunnen doen. Bij de ein dafrekening had hij meer dan één minuut voorsprong op de num mer twee, Axel Boland uit Haar lem. De Kok is een fervent tijdrijden Vooral de ritten over langere af stand liggen hem uitstekend. Bo vendien was hij zowel in 2006 als 2007 kampioen van Nederland bij de amateurs B in deze discipline. Ook schreef hij al eens een mon stertijdrit in Almere over 122,5 ki lometer op zijn naam. Kortom, de 43-jarige Dylan de Kok is niet zo maar een tijdrijden Vorig jaar was hij op het traject tussen Waarde en Bath (en terug) ook de snelste. Toen reed hij een tijd van 35.24 minuten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57