Strijd tegen zwerfvuil De laatste in Onderdak Beachcycling spinningmarathon Renesse levert recordopbrengst op DONDERDAG 27 JUNI 16 SCHOUWEN-DUIVELAND TAXATIEMIDDAG OP DE GROTE MARKT IN GOES van 9.00 -17.00 uur Taxatiemiddag: een bonte parade van schilderijen, tegeltjes, vazen en boeken. En verhalen. ZOMERKOOPJESMARKT Ik houd van doorleefde dingen, gebruiksvoorwerpen met een verhaal renesse - Het Westerschouwse strand moet nóg schoner, vindt het dagelijks gemeentebestuur. Om zwerfvuil op het strand ver der terug te dringen zijn bij een aantal strandovergangen onder grondse afvalbakken gerealiseerd. De bestaande stalen afvalbakken (Boenderbakken) worden daar mee overbodig en kunnen wegge haald worden. Met de introductie van de ondergrondse afvalbakken is er ook de mogelijkheid plastic te scheiden van restafval. Onder het motto 'Strand schoon' wor den woensdag op het strand bij Renesse ondergrondse afvalbak ken in gebruik genomen. Er zijn bakken geplaatst bij de strand overgangen Laone, Scholderlaan en Oude Vuur. Om bezoekers van die strandge- deelten attent te maken op de aan wezigheid van de afvalcontainers zijn infoborden en 'beachflags' ge plaatst. Om het zwerfvuilpro- bleem nog eens extra onder de aandacht van strandbezoekers te brengen worden aan hen afvalzak- jes en zakasbakjes aangeboden. I Ridders, prinsessen en dwergen (foto) bij Delta Sport foto Dirk-Jan Cjeltema door Piet Kleemans zierikzee - Drie maanden hadden ze er hard voor geoefend, de le den van gymnastiekvereniging Delta Sport. Het was zaterdag dan ook een speciale uitvoering: de laatste in sporthal Onderdak en eén in het teken van het 50-jarig bestaan van Delta Sport. Van de 270 leden van Delta Sport kwa men er zaterdagavond zo'n 180 in actie. Met Verkerke, uitgedost als Middeleeuwse lakei, als spreekstalmeester. Enkele tiental len vrijwilligers zorgden er sa men met de trainers voor dat alles in goede banen verliep. „Ja, het is een hele klus om dit voor elkaar te krijgen", weet Verkerke. MET SUPER KÓÓÓPJES VAN IN GOES GEVESTIGDE WINKELS! Driekwart komt door Piet Kleemans zierikzee - Uit de plastic tas van de man komen twee grote Delfts-blauwe schalert. „Zeg maar wat ze waard zijn. Ik wil er van af', klinkt het afgemeten. Taxa teur Arne Bonsaksen van Vendu Notarishuis Rotterdam noemt een bedrag. De man knikt instem mend, tekent de papieren en is weer weg. Hij is in de minderheid volgens Bonsaksen. „Driekwart- komt voor het verhaal." En verhalen zijn er zat. Vaak van erfstukken waar niemand uit de familie echt het fijne van weet, of in een impuls op een rommel markt of een veiling gekochte za ken. Een enkele keer het verhaal van mensen die dachten een top stuk in huis te hebben en er nu achter zijn gekomen dat het een vervalsing is. Soms ook verhalen over topstukken. In Zierikzee was zaterdag een klapper. Taxateur Henri van Maanen: „Vanmorgen was hier iemand met een zeld zaam bord van Sèvres-porselein, uit 1824. Echt een bijzonder zeld zaam stuk, van museale waarde. Zoiets verwacht je niet op een taxatiemiddag in Zierikzee. Vol gens mijn eerste schatting gaat het om een waarde van 20.000 a 30.000 euro. Maar we gaan het nog verder uitzoeken." Els Ruppert-Zonneveld uit Zierik- Els Ruppert, verzamelaar zee deed voor het bezoek aan de taxatiemiddag een greep uit haar in jaren opgebouwde collectie van allerhande gebruiksvoorwer pen. „Het gaat mij niet om kostba re zaken. Ik houd van doorleefde dingen, gebruiksvoorwerpen met een verhaal." Echt kostbare zaken zijn het niet die de Zierikzeese met zich mee torst in twee grote plastic zakken. -Al is het wel een aangename ver rassing dat de bescheiden ets een Paulus Potter blijkt te zijn met een geschatte waarde van ergens tussen de 500 en 700 euro. „En een blauwe vaas die ik op een rommelmarkt had gekocht voor 8 euro bleek rond de 80 waard te zijn. Dat was wel verrassend." Ruppert bracht ook een zeldzaam boek ter taxatie. Een uit 1500 date rend naslagwerk voor artsen. „Maar dat was helaas aangetast door vocht en daardoor een stuk minder waard dan wanneer het in topconditie zou zijn", aldus Ruppert. De verzamelwoede zit haar in de genen. „Mijn moeder had het ook. Die ging in de tijd dat we in Suri name woonden vaak naar Chine se veilingen en kwam dan bijvoor beeld terug met een stel koperen pannen of tinnen vazen." Klokken scoorden ook hoog. „En die werden dan vernoemd naar een familielid. Had je een klok die 'Oom Herman' heette." Hetgeen ze te horen kreeg van taxateur Bonsaksen is voor Rup pert geen aanleiding stukken ter veiling aan te bieden. „Nee, ik geeft mijn verzameling liever ge woon door aan mijn kinderen." Verzamelaar Els Ruppert uit Zierik zee kwam met twee tassen vol naar de taxatiemiddag. Taxateur Arne Bonsaksen deed verrassende ontdekkingen, foto Dirk-Jan Cjeltema 4> Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: info@sjaakvanzee.nl maten t/m 62 Va, 64 en 57 Nu ook op maandagen geopend van 13.00 tot 17.30 uur. door Piet Kleemans renesse - 'Er vielen wat spetters' zegt Claire van der Reijnst met ge voel voor understatement. Het mie zerige weer weerhield 130 mensen niet van deelname aan spinningma rathon Beachcycling Renesse. Het evenement leverde de zeehonden crèche van Lenie 't Hart het record bedrag van 7271,43 euro op. „Ja, we zitten wéér boven de op brengst van de vorige editie", zegt een opgetogen Van der Re ijnst. Ze voegt er meteen aan toe dat ze wel het idee heeft dat het aantal van 52 spinning-fietsen ook wel zo'n beetje het maxi mum is wat het terras van strand paviljoen Zuid-Zuid-West kan hebben. „Het stond nu al behoor lijk te schudden. Ik weet niet of het verstandig is nog meer spin- ningfïetsen daar neer te zetten." Van een andere locatie waar je met meer fietsen en fietsers te recht zou kunnen wil Van der Re ijnst niet weten. Het vaste goede doel van Beachcycling Renesse - dat dit jaar de derde editie beleef de - is de zeehond of liever ge zegd de zeehondencrèche van Le nie 't Hart. „En vanaf het terras van Zuid-Zuid-West kun je de zeehonden zien. Dat willen we graag zo houden." Bij Beachcy cling Renesse wordt niet alleen ge fietst voor zeehonden, maar wor den ook loten verkocht met als hoofdprijs een 'adoptiezeehond'. Dat onderdeel van de actie lever de dit jaar 14 adoptiezeehonden op. De dieren verblijven nu nog in de zeehondencreche van Le- nie't Hart, maar als ze opgeknapt zijn worden ze weer vrijgelaten en daarbij worden de 'adoptieou ders betrokken. Aan de spinning marathon deden 130 sportievelin- gen mee, waaronder sportwethou der Ad Verseput. Hij mocht aan het eind van de middag een che que overhandigen aan 't Hart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42