Relyveld en Eversdijk bewaren Peeters en Reijnhout het beste voor de tweede proef hebben langste adem SPORT 13 Dylan de Kok prolongeert in Waarde zijn titel bij de TMZ-tijdrit. Hij realiseert een gemiddelde van 48,5 kilometer per uur. Ik heb me helemaal gegeven, want ik wilde opnieuw winnen MAANDAG 24 JUNI 2013 fl Drie dagen na haar verrassende zesde plaats bij het Nederlands kampioenschap tijdrijden won Mathilde Mathijsse de tijdrit van TMZ. foto Johan van der Heijden Dylan de Kok doet het weer door Wim de Vos WAARDE - Onmiddellijk na zijn fi nish viel hij zowat van zijn fiets. Dylan de Kok uit Steenbergen had zich zaterdag in de TMZ- tijdrit van Waarde meer dan hon derd procent gegeven. Zo leek het althans, maar De Kok realiseerde wel de beste tijd van het gehele deelnemersveld. Met een gemid delde van meer dan 48,5 kilome ter per uur had hij de rit tegen het horloge in de winderige pol der afgelegd. Dylan de Kok was een poosje niet aanspreekbaar, zo vermoeid was hij. Na enkele minuten pufte de geboren Zeeuw (afkomstig uit Hansweert) er enkele woorden uit. „Wat ben ik kapot, zeg. Ik heb me helemaal gegeven, want ik wil de opnieuw winnen. Het kostte wel veel moeite hoor om dit hoge tempo te kunnen rijden en vooral ook vast te houden tot aan de fi nish." Het was niet niks wat hij gepres teerd had.-Voor de rit over 27 kilo meter en 600 meter had hij 34 mi nuten en zeven seconden nodig. Achteraf gezien had de Brabander (lid van wv Princenhage) het best iets rustiger aan kunnen doen. Bij de eindafrekening bleek hij meer dan één minuut voorsprong te hebben op de nummer twee, Axel Boland uit Haarlem. Dylan de Kok is een fervent tijdrij den Vooral de ritten over langere afstand, zoals die van zaterdag in Waarde, liggen hem uitstekend. Bovendien was hij zowel in 2006 als 2007 kampioen van Nederland bij de amateurs B in deze discipli ne en ook schreef hij al eens een monstertijdrit in Almere over 122,5 kilometer op zijn naam. Kort- Dylan de Kok om, de 43-jarige Dylan de Kok is niet zomaar een tijdrijden Vorig jaar was hij op het traject tussen Waarde en Bath (en terug) ook de snelste. Toen reed hij een tijd van 35 minuten en 24 seconden, een verschil met nu van ruim één mi nuut. Bij de vrouwen was Mathilde Mat- thijsse uit Schore de enige deel neemster. De nummer zes van het Nederlands kampioenschap bij de elite-vrouwen, afgelopen woensdag verreden, reed een tijd van 37 minuten en 59 seconden. Daarmee eindigde zij in het over allklassement op de veertiende plaats. door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Bianca Relyveld schreef zondag in de dressuurwed- strijd van de RV Sé-Ros in manege de Eendracht in Vrouwenpolder bei de proeven van de klasse Z1 op haar naam. In de tweede proef re kende de amazone uit Heikenszand meedogenloos af met de concur rentie. Relyveld behaalde in de opening- proef met de veel souplesse en af druk door de piste gaande ruin Bolero met 61,76 procent een nip te overwinning. Elina Janse uit Koudekerke werd met de kracht patser Unonegro met 61,71 pro cent tweede. In de herhaling liep Relyveld met de ontketende Obe lisk-zoon met 66,17 procent naar een afgetekende overwinning. De combinatie sloeg daarmee een gat van exact vijf procent met Janse en de Negro-zoon. „Dit had ik niet verwacht", vertel de Relyveld. „Het was voor Bolero pas de tweede buitenwedstrijd van het seizoen. Met die harde wind zag ik er wel een beetje te gen op, maar hij keek nergens naar. Hij bleef netjes bij de les en reageerde super op mijn hulpen. Dat is ook een verdienste van mijn trainster Wilma Salm. Het klikt super tussen ons. Zij weet precies mijn zwakke punten. En belangrijk: zij weet ook hoe ik het moet oplossen." Patricia Reijnhoudt liep in de warmloopronde van de klasse L2 met de met veel afdruk door de baan gaande Sorento-dochter Clair met 64 procent naar de over winning. De combinatie uit Vrou wenpolder bleef daarmee Michel le Eversdijk met Dilana bijna drie procent voor. Eversdijk had met de vosmerrie kennelijk haar beste krachten tot het laatst bewaard. In de herha ling boekte de amazone uit Kloe- tinge met de met een fraai bewe gingsmechanisme gezegende Gri- baldi-dochter met 66,66 procent een overtuigende overwinning. Ilona van Lieren uit Sint Wille- brord eindigde met de ruin Aus tin met 63,00 procent als tweede. door Sven Bakker GOES - Sabrina Peeters en Dennis Reijnhout hebben op tennisvereni ging De Goese Maan beslag gelegd op de toernooizege. Peeters en Reijnhout wonnen bij het dubbel- toernooi voor tennissers ouder dan 35 jaar de 6-categorie in het ge- mengddubbel. In de finale werden Sabine van den Bergh en Arjen de Boer verslagen. Het werd 3-6 6-3 en 10-7. Op de tennisbanen van De Goese Maan waren Marcel Izeboud en Erik van der Winden de beste spe lers in het mannendubbel 6. Ize boud en Van der Winden waren in de eindstrijd in' straight sets te sterk voor Ronald Aarts en Hans Westdorp: 6-17-5. Bij de vrouwen in de 6-categorie ging de eindze ge naar Sandra van Eenennaam en Inge Snoeck. Zij klopten Sabri na Peeters en Miranda Schog met tweemaal 6-4. Bij het Artec Groep open jeugd- toernooi op tennisvereniging De Bongerd in Kloetinge ging Tristan Herselman met de hoofd prijs naar huis. Herselman won het jongensenkelspel tot en met veertien jaar. Bij de jongens tot en met zeventien jaar was Riemer Slobbe de beste. In de categorie tot en met zeventien jaar was Kristel van 't Westeinde succesvol bij de meisjes. Zij versloeg Yin-Lin Kole met 6-3 en 6-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37