24 uur van Le Mans kent trieste start met dodelijk ongeval SPORT 9 MAANDAG 24 JUNI 2013 door Hans Leber LE MANS - De 24 uur durende slijta geslag van Le Mans was drie ron den oud, er waren 9 van de 1440 minuten verreden, toen zaterdag middag de Deense autocoureur Al lan Simonsen (34) verongelukte. Hij raakte op de kerbstone de con trole over zijn bolide kwijt en reed hard met zijn Aston Martin Vanta ge GTE frontaal in de railing. Jeroen Bleekemolen draaide op dat moment zijn rondjes voor het Zwitserse team Race Performan ce. Dat de race een uur werd op gehouden, verontruste hem niet. „Ik zag dat ze de vangrails repa reerden, dat kost tijd." Wat Bleekemolen niet kon zien, was dat artsen achterin de ambulance vochten voor het leven van Sim onsen. Enkele uren later werd bekend dat Simonsen in het ziekenhuis was overleden. Bleekemolen hoor de het in de pitbox. „Ik maak dit voor het eerst mee... heel ver schrikkelijk. Ik kende die jongen goed, een fantastische gozer. Vorig jaar reed ik in één team met hem bij de 24 uur van Dayto- na." Bleekemolen zag later de beelden van het ongeval. „Ik beschouw Le Mans als een van de gevaarlijkere circuits, maar dit had niets met het circuit te maken. Dit kan ons allemaal gebeuren. Allan verliest heel even de grip en het wordt hem fataal." Later die avond reed Bleekemo len zelf na een klapband in het donker met 40 kilometer per uur richting pits en dacht aan zijn vrouw en drie kinderen. „De wa gens komen hier toch met ruim 300 kilometer per uur achterop zetten, dat voelde heel onpret tig" Op de tribunes en in de hospitali- ty-ruimtes gingen de gesprekken slechts kort over de dood van de coureur, die vorig jaar vader werd. Al snel was de strijd in de snelste klasse tussen de drie hy bride Audi's en hun enige twee concurrenten, de hybride Toyo ta's, het onderwerp. Niet uit ge brek aan respect, hooguit uit on gemak met de dood. De andere Aston Martins reden immers ook gewoon door, op verzoek van de familie en uit respect voor hun teammaat, klonk het daar. Bleekemolen werd uiteindelijk tiende in zijn klasse, de Audi nummer 2 met de Fransman Loïc Duval, de Brit Allan McNish en de Deen Tom Kristensen won al gemeen met overmacht. De laat ste droeg zijn zege op aan Simon sen. Goed bezien is Frank nog steeds die coach, die over al onderkoeld, met een relativerende kwinkslag over praat. Het past bij hem dat hij met Sparta de gradeerde en met Barcelona de Champions League won." Ex-international Hans van Breukelen in De Telegraaf over teamgenoot Frank Rijkaard. „Ik mis tips tijdens trainingen en tijdens wedstrij den. Ik wil 'zeker investeren in mezelf, maar dan moet er wel wat te investeren zijn." Tennisser Thiemo de Bakker in het Alge meen Dagblad. Hij heeft momenteel geen coach, omdat hij die niet kan betalen. „Dat hij aan de kant wordt gezet is de eerste mis ser. Dat je iemand telefonisch zo durft te schoffe ren is de tweede." Ex-judoka Mark Huizinga in de Volkskrant over het ontslag van judocoach Chris de Kor te. „Als het Nederlands elftal bij elkaar komt, houdt een clubcoach zijn speler ook niet thuis om te trai nen." Schaatsbondscoach Arie Koops in het Alge meen Dagblad over het verwijderen van Jor- rit Bergsma uit de achtervolgingsploeg. „Voor mijn gevoel zat ik al in Frankrijk. Ik had er ook echt zin in. Ik heb gevraagd of ik iets niet goed had gedaan, maar daar kon Verhoeven niet echt antwoord op geven." Maarten Tjallingii in De Telegraaf over zijn afwezigheid in de Blanco-ploeg tijdens de Tour de France. „Ik had het eerst niet zo naar mijn zin in België. Ik moest alles naar mijn hand zetten en elke verande ring roept weerstand op." Mare Lammers, bondscoach van de Bel gische hockeymannen, in de Volkskrant. Js meer sporen na De deelnemers en deelneemsters aan de PZC Familieloop kwamen elkaar weer tegen na de keerpunten van de tien en 21,1 kilometer, foto Ruben Oreel 1I2 Anthony Pochet moest tot het uiterste gaan voor de zege op de halve marathon van de PZC Familieloop. Het ver schil met zijn naaste belager Erwin Harmes bedroeg slechts één seconde, foto Robert de Jonge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33