Kleine Bram geniet van Familieloop in draagzak i Leonie Ton koestert persoonlijk record op halve marathon Belgische atleet verslaat in Vlissingen Erwin Harmes op de halve marathon. 8 SPORT PZC FAMILIELOOP MAANI Pochet laat steeds door Jan Dagevos VLISSINGEN - Twee jaar geleden deed de buggy zijn intrede bij de PZC Familieloop. De toen zeven maanden oude Krijn Poppe werd in het voertuig op de halve marathon voortgeduwd. Zaterdag, bij de zes de editie van de hardloopwedstrijd in Vlissingen, was de draagzak met daarin de bijna vijf maanden oude Bram van Hese een noviteit. Gewikkeld in een zwart doek hing het jochie op de borst en buik van moeder Barteline Wattel tijdens de wedstrijd over drie kilo meter. Vader Bas en dochter Juli begeleidden de sportievelingen tij dens de tocht. „Ik had tevoren aan de organisatie gevraagd of ik Bram in de kinderwagen mee mocht nemen", vertelde Barteli ne. „Dat was geen probleem als ik de andere lopers niet zou hinde ren. Uiteindelijk leek het me toch niet zo handig, dus kwam ik op het idee om Bram in de draagzak mee te nemen. Ik heb tevoren met hem geoefend tussen Bigge- kerke en Koudekerke. Het was meer wandelen dan hardlopen, maar het ging." Zaterdag maakte Bram zijn de buut in een echte wedstrijd. Bij de start keek hij nog onwennig om zich heen, maar na de start viel hij in een slaap om na de fi nish weer te ontwaken. „De PZC Familieloop is bedoeld voor het hele gezin. Daarom wilden we ook met z'n allen meedoen." zich aan elkaar op en werkten een drachtig samen. „We deden om de beurt kopwerk", zei Pochet. „En dat was met die harde wind wel lekker ook." Het kwam aan op een eindsprint, waarin Pochet zich net iets snel ler toonde. „Ik heb meestal wel een goed eindschot", zei Harmes, „maar nu verzuurde ik aan het eind. Hierdoor kwam ik in de sprint net iets tekort. Ik had graag gewonnen, maar ik kan leven met mijn tweede plaats. Met de ge wondheid gaat het weer goed en ik lig op schema voor de Kustma- rathon." De zege bij de wedstrijd over tien kilometer ging naar Jorim Schee- Ie. De uit 's-Gravenpolder afkom stige atleet realiseerde een tijd van 33.49 minuten en dat zorgde voor een bijna uitgelaten stem ming. Familieleden omhelsden de winnaar en vierden het feestje mee. „Ik ben in een bloedvorm", zei Scheele die tegenwoordig voor At letiek Maastricht uitkomt. „Ik heb in de Stratenloop al eens 37 minu ten over de tien kilometer gedaan en vorig jaar kwam ik in de Sport visserloop op 36,30 uit en dan nu 33.49. Dat is ongelooflijk. Dit is een dik persoonlijk record. Op het eerste stuk had ik natuurlijk de wind in de rug, maar op de terug weg was het beuken tegen de wind in. Het was behoorlijk zwaar." In het begin vertoefden Anthony Pochet en Erwin Harmes nog in zijn buurt, maar zij beseften al snel dat Scheele niet op de halve marathon uitkwam en dus kon hij zijn gang gaan. „Ik had mijn zinnen gezet op deze wedstrijd", vertelde Scheele, die zojuist zijn studie planologie en ruimtelijke ordening heeft afgerond. „Bij de start had ik goed om heen geke ken, maar ik zag niet al te veel be kende atleten. Vanaf dat moment dacht ik dat een zege er wel eens in zou kunnen zitten. Dat het dan allemaal lukt, is prachtig. Wie weet wat er allemaal nog verder inzit." De bijna vijf maanden Bram van Hese zat comfortabel in de draagzak van zijn moeder Barteline tijdens de drie kilo meter van de PZC Familieloop. foto Ruben Oreel door Jan Dagevos VLISSINGEN - Vrolijk zwaaiend en breeduit lachend kwam ze zater dag over de finish in Vlissingen. Leonie Ton was opgetogen over haar winnende tijd op de halve ma rathon bij de zesde editie van de PZC Familieloop. „Ik ben altijd blij als ik gefinished ben, maar nu ze ker. Ik loop hier een persoonlijk re cord", zei Ton naderhand. De atlete uit Zierikzee noteerde een tijd van 1.28.13 uur. „Ik had er stiekem een beetje op gehoopt", vertelde Ton. „Drie weken gele den liep ik in Renesse op een zwaar parkoers al 1.31. Toen dacht ik dat een tijd van rond de 1.30 wel eens mogelijk zou kunnen zijn op een vlak parkoers." De Familieloop leek Ton een idea le gelegenheid, maar de wind leek zaterdag roet in het eten te gooien. Op de Boulevard in Vlis singen moesten de deelnemers op de terugweg opboksen tegen een stevige wind. „De laatste twee ki lometer hade ik het heel zwaar", zei Ton. „Ik ging kapot en vreesde dat ik mijn doel niet zou halen, totdat ik om de bocht kwam en de tussentijd zag staan. De klok gaf 1.28 aan en toen wist ik dat ik het zou redden. Heerlijk." Leonie Ton beviel vorig jaar sep tember van een dochter en kon zich dus lange tijd niet aan haar favoriete sport wijden. „Het duur de allemaal iets langer dan ik had gedacht. Na de bevalling had ik last van mijn bekken, maar sinds april ben ik weer volop in trai ning en gaat het weer goed." Na de huldiging ging het snel weer richting huis en haar werk als verpleegkundige. „Ik zal de beentjes vanmiddag nog wel voe len, maar ik ga met een-dekker ge voel werken hoor." Ook op de tien kilometer ging een persoonlijk record eraan. Mo nique Verschuure uit Yerseke scherpte haar tijd aan tot 40.10 mi nuten. „Ik train de laatste tijd veel gerichter", vertelde de 33-jarige winnares. „Ik heb een schema van Anjolie Engels gekregen en ik boek nu steeds meer progressie." Vorige week zegevierde ze in de Patrijzenloop en zaterdag kwam daar de overwinning in de PZC Familieloop bij. „Ik had wat meer kans op de overwinning, omdat Anjolie niet aan de start kwam, maar ook dan is het altijd afwach ten. Het was pittig hier, met al die tegenwind." Woensdag vervolgt Verschuure haar weg. In haar woonplaats en bij de voordeur van haar café/restaurant De Sportvisser be gint dan het PZC stratenloopcir- cuit. „Ook dat is een leuke wed strijd." door Jan Dagevos VLISSINGEN - Anthony Pochet be gint steeds meer sporen na te la ten in Zeeland. Of het nu de Kust- marathon of de PZC Familieloop betreft, de 29-jarige atleet uit Wal lonië laat zijn bezoekjes aan de provincie niet ongemerkt voorbij gaan. Zaterdag won de Belg voor de tweede keer de halve mara thon van de Familieloop, in een tijd van 1.10.43 uur. Twee jaar geleden schreef Pochet die wedstrijd in Vlissingen ook al eens op zijn naam. Hij gold toen nog als de grote onbekende die door Wim van de Plasse uit Yerse ke - eigenaar van het mossel- en oesterbedrijf Delta Mossel was overgehaald om mee te doen aan de Familieloop. De entourage be viel Pochet zo goed dat hij terug keerde. Vorig jaar moest hij bij de vijfde editie van de PZC Familieloop Neals Strik voor zich dulden, maar zaterdag klom hij voor het Arsenaaltheater weer de hoogste trede van het podium. „Ik begin het parkoers een beetje te ken nen", zei Pochet. Die kennis kwam hem van pas toen hij zaterdag na een loodzwa re wedstrijd de finish naderde. Hij wist dat hij op tweehonderd meter voor de finish een demarra ge moest plaatsen om Erwin Har mes van zich af te schudden. Po chet had het allemaal goed inge schat en won uiteindelijk met één seconde verschil van de Middel burger: 1.10.43 om 1.10.44. De twee toppers hadden zich za terdag al snel gevonden. Ze maak ten de wedstrijd hard, trokken Leonie Ton is dolgelukkig na haar zege in de halve marathon van de PZC Familieloop. foto Robert de Jonge Bij de PZC Familieioop stond ook een aanzienlijk aantal senioren aan het vertrek, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32