Beachsocceraars bevestigen status SPORT 7 Judoka Walhout zevende op EK Vasseur sterkste in triatlon Oud Gastei Sterk optreden Boutens in België Zege en podium voor Moeleker Weer toernooizege voor Boehlé MAANDAG 24 JUNI 2013 Nick van der Lijke (midden) heeft in het groepje achter de twee nog uitzicht op de derde plaats. De renner uit Middelburg finisht uiteindelijk als vijfde. door Aector Dooms MIDDELBURG - Beach Soccer Zee land (BSZ) bewees zaterdag in Mid delburg dat het team tot de Neder landse top behoort. In een recht streeks duel om de koppositie in de eredivisie werd WS Den Haag met 9-1 overklast. Daryl Rawidjan vertolkte in dit duel een hoofdrol met zes gave treffers. Vooral de 6-0 was er een tje om in te lijsten. Uit een voor zet van Fabian Wilson kopte de aanvaller met een snoekduik de bal snoeihard tegen de touwen. Na de eerste periode stond het 4-0 door een zuivere hattrick van Rawidjan en een treffer van doel man Dennis Rijnberg. Zijn uit worp ging via de Haagse keeper Henk de Zeeuw over de doellijn. In de tweede-periode scoorde Ra widjan twee keer en maakte Mitchell de Bas de 6-1, waarna in de laatste periode Wilson, Ali Eryürük én Rawidjan de eind stand op 9-1 bepaalden. De ploeg van coach Veli Eryürük haalde daarmee zijn gram voor de 4-2-nederlaag tegen Beach Soccer Rotterdam. In dat treffen werd Ra widjan geen centimeter ruimte ge gund door Roel Liefden. „We ken nen elkaar door en door van het Nederlands team." De Rotterdammers zijn met zes spelers hofleverancier van de na tionale ploeg, waarvan Leo Kos- wal het boegbeeld is. De voormali ge profvoetballer (Dordrecht, Vit esse en Excelsior) etaleerde zijn klasse. Koswal gaf wel toe de vrije trappen een beetje te hebben uit gelokt bij zijn vaste bewaker Mevlüd Eryürük, die zich afrea geerde op de internationale topar- biter Louis Duarte. „Mevlüd is een goede verdediger, maar soms een beetje dom. Het is een stukje ervaring uit mijn tijd als profvoet baller", zei Koswal. De 37-jarige aanvaller schoot de twee vrije trap pen onberispelijk achter BSZ- doelman Rijnberg. In de tweede periode maakte Arjan Bleeker de 3-0, waarna Frank van Kouteren voor BSZ uit een strafschop de 3-1 maakte. In de laatste periode bracht Van Kouteren de spanning terug. „We misten toen de kansen op de ge lijkmaker", vond Veli Eryürük. Bleeker zorgde ook nog voor de 4-2. Volgens Koswal ging zijn team te nonchalant en te slordig met de kansen om. De Brabander speelde al ruim tachtig interlands. „Beachsoccer is een denksport, waarvoor je wel niveau moet heb ben om het te kunnen beoefenen. Het is spectaculair met korte ac ties en omhalen." BSZ klopte in de eerste wedstrijd Interchange Rotterdam met 4-3 (Rawidjan 2x en Van Kouteren 2x). Het werd in dit duel even spannend toen Ali Eryürük met een rode kaart werd weggestuurd, waardoor hij voor een duel ge schorst was. Bert den Hamer kwam na zijn debuut tegen Inter change door een lichte enkelbles sure niet meer in actie.- „Ik wilde geen risico's nemen. Belangrijk-is dat ik fit aan het nieuwe seizoen bij Kloetinge begin." Koswal en Rawidjan (topscorer van de dag) waren in Middelburg de smaakmakers. Rawidjan, die vo rig jaar september zijn kruisban den afscheurde, is nog steeds in beeld bij bondscoach Niels Kokme- ijer, maar hijzelf twijfelt „Het ni veau bij Oranje is veel hoger en te belastend. Dat is me afgeraden door fysiotherapeut Geert Rycke- busch van Club Brugge. Ik voel nu ook mijn knie." TALLINN Judoka Chantal Walhout is zondag op het EK onder achttien jaar zevende gewor den. Het vijftienjarige talent uit Stavenisse won in Tal linn haar eerste twee par tijen in de klasse -70 kilo op ippon en leed vervolgens in de kwartfinales een neder laag. In de eerste ronde van de herkansingen verloor ze wederom. Aan het toernooi deden 23 judoka's mee. Walhout, die lid is van JudoGoes, was een van de jongsten. OUD GASTEL Remy Vasseur heeft zater dag de triatlon van Oud-Gas tel gewonnen. De Vlissinger versloeg na 1,3 kilometer zwemmen, 60 kilometer fiet sen en 14 kilometer lopen on der anderen Bert Flier en Gerbert van den Biggelaar. Zijn eindtijd was 2.38.33 uur. Huub van Noorden uit Goes werd negende, Niels Koole uit Zoutelande dertiende en Lous Wondergem uit Middel burg 23e. PUURS De Middelburgse karter Ru ben Boutens heeft zaterdag met drie Belgische teamge noten de 12-Hours Inkart-Pe- tronas in het Belgische Puurs gewonnen. Het kwar tet van Vantrico.be was vijf tien andere ploegen te snel af. Boutens mocht ook de prijs voor de snelste raceronde in ontvangst nemen. BLADEL Wielrenner Ivar Moeleker is bij de junioren op de derde plaats geëindigd in de Acht van Bladel. De Yersekenaar won zaterdag de tweede etappe. Moeleker kwam na 120 kilometer solo over de meet. Hij veroverde ook de gele leiderstrui. Zondag was er in de slotappe een negen de plaats weggelegd voor de Bevelander. In het algemeen klassement moest hij André Looij en Bas Tietema voor zich dulden. AMELAND Beachvolleyballer Dirk Boeh lé heeft zondag het Grand Slamtoernooi op Ameland gewonnen. Met zijn partner Mart van Werkhoven was hij in de finale te sterk voor het duo Bart Bolsterlee/Tim Oude Elferink (24-22 21-13). Het was de tweede eredivi siezege voor Boehlé en Van Werkhoven. Timko Lokerse (Dishoek) werd vijfde met Joppe Paulides, Tomas Bur gers (Vlissingen) vijftiende met Ivan Bruinier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31