Minder bekende werken 399. molenaar X ZEELAND 19 t l Achtste editie Concert at Sea is uitverkocht Kunstschouw Award voor Kianoosh Gerami J_ Opvouwbare scootmobielen Elder 899," Normaal 699," Nu Vaste scootmobielen Elders 3190," Normaal 2990," Ontdek de grootste collectie welzijnsproducten. Bel 0800-27 40 400 voor een gratis brochure! Bon voor gratis uitgebreide brochure! MAANDAG 24 JUNI 2013 passie Men. foto Dirk-Jan Gjeltema RENESSE - Concert at Sea beleeft komend weekeinde opnieuw een uitverkochte editie. Vrijdag gin gen de laatste weekendkaarten van de hand. Eerder waren alle dagkaarten al verkocht. Dat bete kent dat het popfestival op de Brouwersdam zowel vrijdag als za terdag 40.000 bezoekers op de been brengt. Concert at Sea wordt dit jaar voor de achtste keer gehouden. Nieuw is dat het festival ook online te volgen zal zijn via een livestream op www.concertatsea.nl en www.3fm.nl. Het festival wordt vrijdag aan het eind van de middag geopend met Cover at Sea, de covershow van gastheer Blof. 's Avonds treden on der anderen James Morrison, Miss Montreal en Kane op. Zaterdag staan onder anderen Moke, Guus Meeuwis, Handsome Poets, Will and the People, Racoon, Kensing ton en The Kik op het podium. Blof sluit traditiegetrouw het ei gen festival af. RECENSIE door Jeanette Vergouwen VEERE - Het studentenorkest van de Universiteiten van Amsterdam wordt gezien als een van de beste en meest baanbrekende amateur- symfonieorkesten van Nederland. In Veere werden drie 20ste eeuw- se composities gespeeld. Werken die niet vaak op het programma staan van symfonie orkesten, dus spannend voor publiek en orkest om deze uit te voeren. Voor (goe de) amateur musici zijn dit geen gemakkelijke composities, vooral de blazers moeten behoorlijk inge wikkelde en moeilijke passages spelen. Het concert in Veere was de eerste van de zomertournee door Nederland én Engeland. Het programma is aan de lange kant. De werken kennen spannen de, nostalgische, overrompelend snelle en serene momenten. Een enkele keer viel de spanning weg zoals in het eerste deel Andante poco moto van Ruralia Hungarica van Ernö Dohnanyi. Deze sfeer muziek werd voor piano gecompo neerd in 1923 en een jaar later wer den vijf delen georkestreerd voor de viering van 50 jaar Boedapest. De muziek schetst een beeld van het Hongaarse platteland. Vooral het presto met spitse ritmes en pizzicato's klonk als een vrolijk dorpsfeest In het lieflijke midden deel kwamen de dialogen tussen de instrumenten goed over. Na een lang gevoelig Adagio klonk het vivace kort en stevig. Ook de Wonderbaarlijke Manda rijn van Bela Bartók is gebaseerd op een verhaal. Het werk werd oorspronkelijk als balletmuziek gecomponeerd en de uitvoering veroorzaakte een schandaal. De or kestratie en de vreemde ritmes, de erupties en de Oosterse mu ziek werden (zoals ook Le Sacre du Printemps van Stravinsky) ge zien als barbaars. Bartok schreef daarom eeij orkestsuite, die in 1928 in Boedapest, met Von Doh nanyi als dirigent, in première ging. Het werk begint als een windhoos en illustreert het ge ruis en gekrioel van een stad. Het wonderlijke verhaal over de schur ken die een meisje gebruiken om mannen te verleiden en de man darijn (wat een heerlijk thema in de pentatonische toonaard) die vermoord wordt, kent topmomen- ten: de solo van de klarinet, de passage met dissonanten en tegen gestelde ritmes en het krachtige slot. De vijfde symfonie van Prokofiev na de pauze, mag dan zijn popu lairste symfonie zijn, het werk klonk niet echt spannend. Wel kwamen de verschillende klank kleuren van de instrumenten goed over in het Allegro marcato met een mooi contrasterend mid dendeel en het snelle slotdeel en werd het (te lange) Adagio heel ly risch vertolkt. Muziekpodium Zeeland, Werken van Pro kofiev, Bartok en von Dohnanyi. Door het VU-Orkest o.l.v. Daan Admiraal. Gehoord op zondag 23 juni in de Grote Kerk in Veere. voor samen in de grote aardappel- schuur. Teilegen manifesteert zich als een fantastisch verteller. De muzikanten versterken de ve le symbolische verhalen over o.a. de bladluis die wat schaamtelozer wil zijn, over de vrolijke krekel die ook wel eens ernstig wil zijn en otfer de wijze uil die zich graag wat eenvoudiger zou uitdrukken. Club Zonnemaire biedt nog veel meer: een spetterend optreden van De Kift met fraaie teksten als 'te veel levens ben ik oud' en 'wie praat zo mager met de taal als ik?' en opzwepende klanken van Woi- ma Collective tot besluit. BURGH-HAAMSTEDE - Beeldend kun stenaar Kianoosh Gerami uit Zierik- zee is winnaar van de Kunstschouw Award 2013. - Gerami is een van de acht deel nemers aan het jubileumproject van de Kunstschouw 'Jong schouwt Oud'. De jonge kunste naars lieten zich daarbij inspire ren door een object uit een van de musea op Schouwen-Duive- land tot het maken van nieuw ei gen werk. Gerami kroop in de huid van windwijzer Neptunus op de toren van het Stadhuismu seum in Zierikzee. Hij creëerde op deze wijze een nieuwe manier om naar het panorama van de stad te kijken. De overige twee genomineerden voor de Kunstschouw Award wa ren Barbara Mahalia voor haar bij zondere fotowerken en Kris van der Werve voor haar creatieve in stallatie met kleurrijke schim mels. De erecommissie was una niem in haar keuze de Kunst schouw Award 2013 toe te kennen aan Gerami. „De originaliteit, de humor en het vermogen om dit project zo neer te zetten alsmede de mooie uitvoering bracht ons tot dit besluit",'aldus het juryrap port. De jury kende ook nog een eervolle vermelding toe aan Inge Rens uit Renesse voor haar werk Ga er lekker op uit! Altijd en overal mobiel Voor binnen en buiten Past in iedere kofferbak Ook in de trein en vliegtuig Klik-klaar en rijden maar! Zelf uw boodschappen doen Super comfortabel geveerd! Ergonomisch gevormde stoel Er op uit zonder moe te worden 8 modellen! Opvouwbare scootmobielen. Altijd en overal mobiel! IStL. Genoemde prij2en zijn exclusief 89,- bezorgkosten. £xcl mand en armleggers Niet geldig i.c.m. andere acties Vaste scootmobielen. Lange afstanden? Geen probleem! Scootmobielen Naam Adres Bedden Badkamers Trapliften Sta-op stoelen Mevr Dhr Postcode Telefoon Plaats Vrijblijvend thuisadvies? Wij komen graag bij u langs voor een gratis demonstratie bij u thuis. Winkels bij u in de buurt Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d ijssel Hoofdweg 4 Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Bel ons voor meer infomatie en openingstijden of kijk op onze site. E-mail wk26_Mi_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet WELZIJNSPRODUCTEN www.molenaarwelzijn.nl Telefoon 0800-27 40 400 info@molenaarwelzijn.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19