Achtkantige spits R 18 ZEELAND zeeland in de vorige eeuw Nu bij KPN Prepaid 20 retour op de Nokia Lumia 520 (paid 149.99 kpn winkel kpn.com PhoneHouse Club Zonnemaire kan ook zonder zon floreren. Bij dit boerderijfestival ligt de nadruk op de passie van muziek- en theater maken. d de 20 extra beltegoed gratis extra cover E3i -RA J3 IWi V 2 j. Een nieuwe opgave. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91,4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. Op de raadkaart van 17 juni is de Schuitvlot- straat in 'de Groe' te zien. In goed Nederlands is dat Groede", meldt Rinus de Moor uit Retranchement. „Geheel rechts de Sint Bavokerk, een ka tholieke kerk gebouwd in 1863 naar een ontwerp van architect P. Soffers. In 2004 kwam die leeg te staan en werd verkocht aan een particulier. De voormalige kerk werd geheel omgebouwd en is thans in gebruik als bed breakfast." C.J. Flipse uit Koudekerke her kent, net als een hoop andere le zers, behalve de katholieke kerk aan de rechterkant aan de linker kant ook de achtkantige toren spits van de hervormde kerk. „De toren is afkomstig uit de 14e eeuw, maar de spits is i7e-eeuws. In deze mooie ïse-eeuwse hallen kerk is verder de Catsbank nog een bezienswaardigheid. Volgens M. Merk uit Breskens is de kerkto ren van diezelfde kerk op 17 no vember 1949 getroffen door de bliksem en daardoor verwoest. „Maar ze zijn snel weer aan de op bouw begonnen, want in 1950 stond de toren van ongeveer 45 meter alweer." Merk weet nog meer over het dorp te vertellen. „In het dorp is Boerderijfestival is p in 1931 een katholieke school ge bouwd waar ook katholieke kin deren uit omliggende dorpen naar school toe gingen. Protestan ten gingen niet naar die school, want die was echt voor roomse kinderen bedoeld." Martha Calus - Casteleijn uit Sluis heeft in haar kindertijd nog op die school gezeten. Volgens haar is diezelfde school alweer zo'n 25 jaar gele den gesloten. J.I. Sonnevijlle uit 's Heer Hen drikskinderen weet dat de pas toor in een woning naast de school woonde. „Verder een dro gist, gareelmaker, smid en aan de markt een café. Op de andere hoek was toen een bakkerij en hotel. In de weide voor de rooms- katholieke kerk werd wel eens ge voetbald. Links waar op de foto de wagen met paarden voor staat was toen de boerderij van de fa milie De Roo. Daarnaast is nu een voetpad naar de wijk met be jaardenwoningen. Aan het eind van de Schuitvlotstraat was vroe ger een drinkput voor paarden en bluswater voor de brandweer. Nu ligt er een fontein." De winnaars van de Raadkaart zijn: M. Merk uit Breskens, Rian Hoste uit Groede en J.I. Sonnevijlle uit 's Heer Hendrikskinderen. door Ali Pankow ZONNEMAIRE - Vrouwen die altijd babbelen zouden misschien niét naar een festival moeten komen en in elk geval niet ongeïnteres seerd bij een optreden van Tin Men and the Telephone moeten staan, want dat stoort. Zo bleek zondag bij het begin van Boerde rijfestival Club Zonnemaire. Bij de composities van Tony Roe, Lucas Dols en Bobby Petrov draait alles om timing. Zij verwe ven hun live-muziek met geluids fragmenten van allerlei dagelijkse geluiden, vooral van voice-mailbe- richten op de telefoon. Daarin zit ten onverwachte stilten en passa ges waarin het geluidsvolume plotseling veel minder is dan voor heen. Die verdragen geen gekwet ter van de zijlijn. Gelukkig blijken de ware liefhebbers veruit in de meerderheid. Zij weten dit optre den wel op waarde te schatten. De drie Tin Men verrassen voort durend zowel met hun muziek als met hun gevoel voor perfor mance. Als onderdeel van hun Gitarist Anton Goudsmit en Oene van Geel (altviool) samen met de drie Tin Men. foto C composities rinkelt de telefoon en halverwege het optreden wordt de komst van gitarist Anton Goudsmit aangekondigd. Zijn por tret en dat van altviolist Oene van Geel staan aan weerszijde van het podium opgesteld en gaan - voor dat beiden hun live opwachting maken - een fascinerende muzika le dialoog aan. Even later doen ze dat dus ook samen met de Tin Men op het podium. Hier over wint de pure passie voor muziek- maken. Zelfs de babbelende vrou wen zwijgen even. Het weer werkt niet echt mee voor een zomers festival, maar het kon erger. Het grootste deel van de tijd is het in elk geval droog en dat biedt het vrij talrijk publiek toch de kans ook de klei ne podia verspreid over. het erf waar regionale, muzikale duo's zich manifesteren, te bezoeken. De zon is nou eenmaal niet te koop. In elk geval niet in de win kel van Sprinkhaan, evenmin als de maan en de sterren. Het ver haal Het geluk van de sprinkhaan door Toon Teilegen met muziek van het Wisselend Toonkwintet onder leiding van Corrie van Bins- bergen lijken alle bezoekers te wil len horen. Het publiek dromt er A SkyOriw. Mn e WEWOiive 0 Je betaalt bij aankoop de originele prijs, excl. 6,05 thuiskopieheffing. Na aanmelding op prepaidkorting.nl ontvang je de korting retour en het extra beltegoed. Bestel je cover op noktapromotion.nl/gratiscover. Kijk op kpn.com voor de voorwaarden. i doet 't gewoon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 18